Bilgisayarım Windows 10 64-bit kaldırır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Muamet akarsu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Donanım2.png
Donanımım.png

Kaldırırmı ? Hangisini kaldırır 64bit/32bit ? 32bit ile 64 bitin farkı varmı? Donma kasma takılma yaşarmıyım? Windows 7 den Windows 10 a geçmek istiyorum geçmelimiyim yararıma olurmu? (Windows upgrade tool ile geçeceğim eğer olursa) Şimdiden teşekkür ederim.

Muamet akarsu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bilgisayarım windows 7. Ara sıra donmalar ve kasmalar oluyor. Windows 10 a yükseltirsem bu sorunlar artar mı yada biter mi?
PC bilgileri:

İşletim sistemi: Windows 7 Ultimate 64bit
Sistem üreticisi: Toplama
İşlemci: AMD Anthlon(tm) 64 X2 Dual Core
Sistem türü: 64bit
Bellek: 4Gb
DirectX sürümü: DirectX 11

Ekran Kartı: ATI Radeon HD 6340
Yonga türü: AMD Radeon Graphics Processor (0x68E1)
Yaklaşık top bellek: 2806 MB

Yanıtlarsanız sevinirim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Olumlu cevap alırsam (Windows 10 upgrade tool kullanarak) bilgisayarımı Windows 10 yapacağım.

Olumlu cevap alırsam (Windows 10 upgrade tool) kullanarak

Son düzenleme:

Muamet akarsu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Kardeş bu arada demişsinde daha bi cevap vermemişsin sen bana de bi kaldırıyomu kaldırıyosa yapıcam mağaza sı var telefon senkranizasyonu vs bluestack kullanmak yerine win 10 yaparım bilgisayarımı

Bu arada işlemciye
İşlemci: AMD Anthlon(tm) 64 X2 Dual Core yazmışım sadece tam olarak
İşlemci AMD Anthlon(tm) 64 X2 Dual Core 5000+ 2.60Ghz
:d detay vereyim dedim

Son düzenleme:

Le Spatula

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
bence kaldırır kaldı ki benim eski 10 yıllık laptop bile kaldırıyor.(Core 2 Duo,4 gb ram, ati mobility radeon 4650). Belki win 10 tüm görsel efektleri ile kullanamazsın.

Muamet akarsu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
bence kaldırır kaldı ki benim eski 10 yıllık laptop bile kaldırıyor.(Core 2 Duo,4 gb ram, ati mobility radeon 4650). Belki win 10 tüm görsel efektleri ile kullanamazsın.
Görsel efektler ? internette aradım Windows 10 hızlandırma var onlarımı yapıyım bide eminsin dimi kaldırır dimi bak sonra sıkıntı yaşamak istemiyorum
bide 32bit mi kaldırır 64bit mi kaldırır?.

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Neden Windows 10?

Senin yerinde olsam kullandığım program ve uygulamalar uyumlu ise düşünmeden Linux'a geçerim. Kesinlikle sorunlar çözülecektir.

İlle de Windows diyorsan W7 Home Basic 32bit işini görür.

Muamet akarsu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Neden Windows 10?

Senin yerinde olsam kullandığım program ve uygulamalar uyumlu ise düşünmeden Linux'a geçerim. Kesinlikle sorunlar çözülecektir.

İlle de Windows diyorsan W7 Home Basic 32bit işini görür.
Windows 10 çünkü telefon senkronizasyonu var oyun modu var daha neler neler hem ben zaten Windows 7 ultimate orjinal ürün anahtarlı kullanıyorum Home basic e neden geçeyim hemde Win 7 dim 64 bit ama ben Win 10 istiyorum sadece
Kaldirirmi kaldirmazmi kasarmi kasmazmi bunu söyleyi̇n yeter yol geçen hanina döndürdünüz konuyu

Ki̇mse cevap vermi̇yor sadece akil veri̇yor di̇yi̇n hele kaldirir mi 64 bi̇t veya 32 bi̇t kasarmi kasmazmi buna cevap vermi̇cekseni̇z boşuna kendi̇ni̇zi̇ yormayin

Son düzenleyen moderatör:

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Windows 7'de kasıyorsa;

Windows 10 32bit KASACAKTIR.
Windows 10 64bit KASACAKTIR.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Windows7'ye sahip bir makine güncel donanımı ve şartlarıyla kasma ve donmalar oluşturuyorsa sistemde, Windows10'da bunun daha beterini görme ihtimaliniz var. Ayrıca SSD'ye de sahip değilseniz ekstra problem yaşarsınız, bu yüzden Linux tavsiyesi gayet mantıklıydı. Uzun lafın kısası Windows7'de sürüm düşürmeyi deneyebilirsiniz veya performans iyileştirmeleri uygulayıp arka plandaki gereksiz servisleri, uygulamaları devre dışı bırakarak akıcı deneyim elde etmeye çalışabilirsiniz.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Uygun olmaz. 4GB RAM yetersiz.

Muamet akarsu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Windows7'ye sahip bir makine güncel donanımı ve şartlarıyla kasma ve donmalar oluşturuyorsa sistemde, Windows10'da bunun daha beterini görme ihtimaliniz var. Ayrıca SSD'ye de sahip değilseniz ekstra problem yaşarsınız, bu yüzden Linux tavsiyesi gayet mantıklıydı. Uzun lafın kısası Windows7'de sürüm düşürmeyi deneyebilirsiniz veya performans iyileştirmeleri uygulayıp arka plandaki gereksiz servisleri, uygulamaları devre dışı bırakarak akıcı deneyim elde etmeye çalışabilirsiniz.
:D win7 den menunum ama yinede bütün servisler kapalı uygulamalarda (servislerde web tanılayıcısı fln filan açık sadece) yinede donma kasma yaşıyorum Harddisk dolu değil falan filan öyle fazla programda yok ama sıkıntı yaşıyorum ama Linux falan olmaz ya win7 ya win10 :D yani kalıcam ;( cevabınız işin teşekkürler (win updade de kapalı)

Birde Oyun önerisi verseniz ? :D Trust Joystick GM-2550 modeli var oynıyacak oyun bulamıyorum war thunder kaldırmıyor bilgisayarım bilgisayarımı sırf oyun için kullanıyorum ama ne oynarsam oynayayım en düşük grafiklerde bile kasıyor

Son düzenleme:

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Birde Oyun önerisi verseniz ? :D Trust Joystick GM-2550 modeli var oynıyacak oyun bulamıyorum war thunder kaldırmıyor bilgisayarım bilgisayarımı sırf oyun için kullanıyorum ama ne oynarsam oynayayım en düşük grafiklerde bile kasıyor
Oyun tavsiyesi için Şöyle alalım sizi.

pointlesmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bilgisayarım windows 7. Ara sıra donmalar ve kasmalar oluyor. Windows 10 a yükseltirsem bu sorunlar artar mı yada biter mi?
PC bilgileri:

İşletim sistemi: Windows 7 Ultimate 64bit
Sistem üreticisi: Toplama
İşlemci: AMD Anthlon(tm) 64 X2 Dual Core
Sistem türü: 64bit
Bellek: 4Gb
DirectX sürümü: DirectX 11

Ekran Kartı: ATI Radeon HD 6340
Yonga türü: AMD Radeon Graphics Processor (0x68E1)
Yaklaşık top bellek: 2806 MB

Yanıtlarsanız sevinirim.

Olumlu cevap alırsam (Windows 10 upgrade tool kullanarak) bilgisayarımı Windows 10 yapacağım.

Olumlu cevap alırsam (Windows 10 upgrade tool) kullanarak

Büyük ihtimalle kaldırır herhangi bir sorun yaşamazsın , lakin daha stabil çalışmasını istiyorsan 7 , 8 kurabilirsin .
Benden tavsiye 8.1 Kurman Olur

Son düzenleme:

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Win 10 32 bit ile ileride de rahat kullanırsın. 64 bit ile bir süre sonra RAM yetersiz gelebilir. Kullanacağın uygulamalara ve sayılarına bağlı tabii.

Muamet akarsu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Win7 mi win10 32 bitmi peki hangisi daha iyi olur onu kullanayım

Etrafımdakiler 8 i çok kötülüyor sorunlu diyorlar falan oyuzden pek ilgilenmiyorum.

Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Windows 7 64-bit sürümden devam edin, eğer sadece oyun için sistemi kullanmayı düşünüyorsanız.
Eğer yükseltme yapmak isterseniz de Windows 10 Professional (Pro) sürüme sisteminiz yükselir. Minimum sistem gereksinimlerini karşılıyorsunuz. İnternette gezinme ve e-postaları okuma, sosyal medya vs. kullanımları için kullanışlı gelebilir. Ancak bu demek değildir ki Windows 10, Windows 7'den daha performanslı.

hsynaksy2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
eğer kasmalar oluyorsa önce hardiskin bad sectorüne bak sonra win7 home basic 64 kur daha hızlı bir şey istiyorsan linux mint ya da ubuntu kurabilirsin

muhammedyusuf30

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
65
benim işlemcim intel pentium g630
ram 4 gb
ekran kartı ati readon 3450 hd series

benimki windows 10 pro 64 bit kaldırırmı