Bilgisayarım neden donuyor

Bu konuyu okuyanlar

wweewe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar 6550 çift çekirdek 2gb ram gforce 8700 ek. gigabayte s3 ana kart bir pc var oyun oynarken donuyor ve reset atmaktan başka hiç bişey işe yaramıyor sebebi ne olabilir? çözüm öneriniz varmı? %(

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Hangi oyunu oynamaya çalışıyorsun?
İşletim sistemin Vista mı?

mavinok.ta

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
wweewe dedi ki:
arkadaşlar 6550 çift çekirdek 2gb ram gforce 8700 ek. gigabayte s3 ana kart bir pc var oyun oynarken donuyor ve reset atmaktan başka hiç bişey işe yaramıyor sebebi ne olabilir? çözüm öneriniz varmı? %(
bendensin hele bide vista kullanıosan tamam sürekli donmalara hazırlıklı ol

wweewe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sebebini hiçarastırmadınmı pover den olabilirmi. 300 w kullanıyom ben.

wweewe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
işletim sistemim vista aultimate oyun fark etmiyor bir kaç oyunda oldu bu enson call of duty 4de oldu google earth de bile oluyo.

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Kullanmadığın windows servislerini kapatmaktan başka güvenilir bir çözüm bulamıyorum maalesef.Vista yapıyor bunu :(

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Sırf bu yavaşlık yüzünden vistaya geçmeye henüz cesaret edemedim.Arkadaşın bilgisayarında birkaç saatlik vista deneyimim oldu az daha bilgisayarı parçalayacaktım.Basit basit programlar açarken bile donuyor bilgisayar hem de 2Gb Ram, core2duo işlemciye rağmen.Benim bilgisayarın işlmcisi coreduo 1Gb Ram'i var; onun yanında uçak resmen.
Bugün o arkadaş geldi, internette vistayı hızlandırmak için bulduğu ayarları uygularken mavi ekran hatası aldığını söyledi.Teknik servise vermiş.

titanyum

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
puha walla ben D ye kurdum vista home premium hızında sorun yaşamadım ama internet problemim var etherneti de tanıdı ama arasıra düşüyo beni sinir etti bende sildim sp1 inş soru işaretlerini giderir yoksa büyük hüsran yaşar millet

coredio pentium D 820 2.8
1 gb ram
asus p5rd1-vm
160gb hdd 7200rpm

vista 4.2 veriyo

ozcsoft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
wweewe dedi ki:
Hangi Oyunu Oynuyorsun da kilitleniyor sadece oyunlardamı oluyor detaylı açıklama verirsen yardıcı olalım

mr.meseli

Doçent
Reaksiyon puanı
1
wweewe dedi ki:

1)RAM'ler: Donanımsal yönden sorun varsa şayet RAM'leri kontrol et derim. Takılı olduğu soketleri ve RAM'lerin yerlerini değiştirerek dene.

2)İŞLETİM SİSTEMİN: Driver cdlerin winxp uyumluluğu var ise Windows XP kurup denemeni öneririm. Son zamanlarda Vista kurulu gelen makinalarda XP kurulduğunda driver problemleri yaşanabiliyor, xp uyumlu olmayabiliyor buna dikkat et formattan önce.

3)KENDİNE CİCİ BAK...

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
İşemciye güç bindiren uygulamalarda kitlenme sorunu yaşıyorsan,ısınma sorunun olabilir,tüm sogutma fanlarını kontrol eder misin?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben s4 oynuyorum kıtlenıyor en fazla 50 sn dayanıyor yardımmmmmmm

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim laptopda video oynatırken ve müzik çalarken sesleri bozuyor donuyor pc fişte iken yapmıyor

Son mesajlar