Yardım Bilgisayarım ne kadar eder?

Bu konuyu okuyanlar

ugurabh517

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarımı satmak istiyorum. Artık bi macbook air almanın zamanı geldi diye düşünüyorum(evet geç kaldığımın farkındayım) Ancak uzun zamandır bilgisayar donanım vs hiçbir şey takip edemiyorum okul sağ olsun. Benim bilgisayar ne kadar eder soru bu. Durum olarak çok iyi durumda 2017 başında alındı.Bir kere servise yolladım sadece.İlçede oturuyorum lisem ildeydi. Ben okuldayken bilgisayar hep çantasında kaldı.Bugüne kadar hiç düşürmedim.Hatta toplasanız 5 kere falan dışarı çıkarmışımdır o derece gereksiz bir harcama oldu benim için lisede bilgisayar.Aldığımda jelatin almıştım açmadan takmıştım 5 yıl olmuş hiç çıkarmadım hala. Ben arada fifa gta 5 oynayan adamım bilgisayarla çok işim olmuyor. Bu aralar kafamda yeni bir iş fikri var bunun için macbook air almaya karar verdim. O konuda da tavsiye verebilirsiniz tabi. Benim bilgisayar biraz kaba duruyor.İnternette ağırlık olarak 2.3 kg miş(bence daha ağır :D).Klavyesinde harflerin boyaları bile ilk günkü gibi klavyede de sorun yok yani.Şimdiye kadar sistemsel bir sıkıntı olmadı. Evet Gta 5 açıyor hem de öyle kötü özelliklerle değil güzel açıyor.Pil olarak ne kadar bilgisayar deneyimim az olsa da bence orta durumda.Bilgisayarın tek beğenmediğim kısmı pil diyebiliriz bence çok kötü değil ama bi mac kadar gitmiyor canım.3 4 saatte bir prize mi takacağız bu nedir. Neyse özellikler kabaca şöyle:
CPU: İntel core i5-7200U up to 3,1GHz
Memory:8GB
HDD:1TB
Asus K556UQ-XX935T(Anlamadığım bir şekilde bilgisayarın arkasında Model:A556U yazarken yanında K556U-xx935t yazıyor.İnternette A ile başlayan model bulamadım açıkçası)
Nvdia Geforce 940MX var(çift ekran kart var bildiğim kadarıyla)

Arkadaşlar minimum fiyatı da söyleyebilirsiniz.Bunu verip mac alamayacağımın farkındayım ama şu fiyattan aşağı satma bu özellikler en düşük bu fiyata gidiyor şu an da diyebilirsiniz. Ayrıca buradan kimseye satmayı düşünmüyorum o yüzden lütfen fiyatı öldürmeye çalışmayın.
Ayrıca Allah aşkına birisi şunun detaylı özellikleri yazan siteyi link atabilir mi bir türlü tam bulamadım.

Herkese mutlu günler dilerim.Esen kalın...