Bilgisayarım kapanmıyor. Acil desteğe ihtiyacım var

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Arkadaşlar asus eeepc markalı laptop'um kapanmıyor. Sistemde hiçbir sorun yok gayet hızlı çalışıyor ama kapanma ile ilgili hiçbir işlem yapmıyor. Tek yaptığı uyku moduna almak. Sistemde çalışan dosyalar şunlar

Ekli dosyayı görüntüle 6070

chawush28

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Sisteminde kullanıcı oturumunu kapatıp, bilgisayarını kapamaya çalışırsan belki faydası olabilir.. Açılmayan bilgisayar problemleri hakkında az buçuk bilgim var ama kapanmayan bilgisayar hakkında tek söyleyebileceğim bu.. inşallah faydası olur..

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
logonUI.exe yi görev yöneticisinden kapatıp, kapatmayı denermisin??

mckenzie

Asistan
Reaksiyon puanı
4
1-Öncelikle CTRL + ALT + DELETE tuşlarına aynı anda basıyoruz.
2-Açılacak olan "Windows Görev Yöneticisi"nin üst tarafındaki "Bilgisayarı Kapat" sekmesine tıklıyoruz.
3-Açılacak olan mini pencerede "Kapat", "Hazırda Beklet" ya da "Yeniden Başlat" seçeneklerinden birinin üzerine geliyoruz ancak tıklamıyoruz.
4-Daha sonra CTRL 'ye basılı tutup aynı anda "Kapat" tıklıyoruz.

Bi Dene Hocam.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
:D

Hepinize teşekkürler arkadaşlar

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
yardimci olamadık galiba kusura bakma usta...

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
yardimci olamadık galiba kusura bakma usta...

Est. hocam. Kusura bakmak ne demek. bu konuya girmeniz bile sevindirir beni :flowers:

Sistem askıda kalmıştı sanırım. Laptop güç ayarlarından açma düğmesini kapatma yaptım. Bastım kapandı sonra da sorunsuz şekilde açıldı.

tEKRAR TEŞEKKÜRLER

blade90w

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bunu denemenin basit yolu bios ekranında ike power tuşuna 1 defa basın, bilgisayarınız kapanmıyorsa donanımsaldır, eğer kapanıyorsa uefi desteğini kapatın, hızlı (fast) boot seçeneklerini devre dışı bırakın son olarak bios güncellemesi yapın sorun düzelecektir.

GeForce ☾★

Doçent
Reaksiyon puanı
862
Bunu denemenin basit yolu bios ekranında ike power tuşuna 1 defa basın, bilgisayarınız kapanmıyorsa donanımsaldır, eğer kapanıyorsa uefi desteğini kapatın, hızlı (fast) boot seçeneklerini devre dışı bırakın son olarak bios güncellemesi yapın sorun düzelecektir.
10 yıl oldu Adam Sorunu Çözmüş

Reaksiyon puanı
1,338
Est. hocam. Kusura bakmak ne demek. bu konuya girmeniz bile sevindirir beni :flowers:

Sistem askıda kalmıştı sanırım. Laptop güç ayarlarından açma düğmesini kapatma yaptım. Bastım kapandı sonra da sorunsuz şekilde açıldı.

tEKRAR TEŞEKKÜRLER
Hocam tuşla kapatmam ben olsam bizim bilgisayar kardeşim tuşla kapattığı için çok kez çöktü eğer tuşla kapatacaksanız bir defa tek 1 sn bile tuşa basılı tutmayın hocam

Reaksiyon puanı
170
şarzının bitmesini bekle illa ki kapanir.
Eğer kapanmazsa Sonsuz enerji kaynağını keşfetmişsindir

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Hocam tuşla kapatmam ben olsam bizim bilgisayar kardeşim tuşla kapattığı için çok kez çöktü eğer tuşla kapatacaksanız bir defa tek 1 sn bile tuşa basılı tutmayın hocam
10 yıllık konuya yanıt verdiğinizin farkındasınız değilmi ? O zamandan bu zamana ne pc kalır ne sorun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...