Bilgisayarım Isıdan Kapanıyo Cözüm Arıyorum!!!??

Bu konuyu okuyanlar

Charlie Scene

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar merhaba pcimde ne virüs var ne bozuk program.düzgün calışıyor pcim.Fakat oyun actıgımda 25 dk sonra kapanıyo.ama söyle bi durum var.Akşamları oyun actıgımda takır takır calışıyo nede kapanma sorunuyla karşılaşıyorum.

PC işlemcisini ısısını nasıl düşürebilirim?kapandıgında biostan pc health statüs baktıgımda işlemci sıcaklıkgı 75 yada 79 derecelik bi sıcaklıkla karşı karşıyayım.Bunu nasıl önleyebilirim.

Yardımlarınızı Bekliom...

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
ovv nabtın sen yakmışsın çok fazla o sıcaklık. acıp fanları temizleyeceksin, macunu yenileyeceksin gerekiyosa yeni fan alacaksın. masaüstüyse cok zor bisey değil ama labtop biraz farklı tabi.

Charlie Scene

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
(acıp fanları temizleyeceksin, macunu yenileyeceksin)demişsin hepsini yaptım ben fakat olmadı başka cözüm var mı peki güc yetetsiz olabilir mi?Gerci yeni bi işlemci fanı alcam coolmaster.eski fanda amd işlemci kutusundan cıkan var :)

xyz1234

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
fan sayısını artırmakta çözüm olabilir belki ama daha güzeli bir performans sogutucu ve fan almak daha uygun bir çözüm olabilir. tabii sorun işlemci ısısyla alakalı bir problemse.

emre24

Doçent
Reaksiyon puanı
5
İlk baş kullandığın işlemcinin marka modelini yazarsan daha iyi olur. Haddime değil ama birde şu bekliom yerine bekliyorum ve de g yerine ğ kullanırsan okumakta güçlük çekmem. :)) Olası bir çözümde ben öneriyim. Genelde herkes kasaların yan kapağını açar bir nevi olsa da rahatlama yapar(olasılık) Tabi Pc kasası dar bir alanda hava almayacak bir şekilde duruyorsa (Fanın çıkış yerleri v.b) hava alacak şekilde yerleştir.

Charlie Scene

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
fan sayısını artırmakta çözüm olabilir belki ama daha güzeli bir performans sogutucu ve fan almak daha uygun bir çözüm olabilir. tabii sorun işlemci ısısyla alakalı bir problemse.

3 tane fan var zaten.yanlız işlemciden kaynaklanıyo.75 ile 79 buluyo sıcaklık.şu an actım 30 dereceydi.normalde zaten ben diyorum ki coolmaster işlemci ve kasa fan kiti alsam termal macun sürsem sorunu kurtarırmıyım.

---------- Post added at 20:02 ---------- Previous post was at 19:58 ----------

İlk baş kullandığın işlemcinin marka modelini yazarsan daha iyi olur. Haddime değil ama birde şu bekliom yerine bekliyorum ve de g yerine ğ kullanırsan okumakta güçlük çekmem. :)) Olası bir çözümde ben öneriyim. Genelde herkes kasaların yan kapağını açar bir nevi olsa da rahatlama yapar(olasılık) Tabi Pc kasası dar bir alanda hava almayacak bir şekilde duruyorsa (Fanın çıkış yerleri v.b) hava alacak şekilde yerleştir.

yanlış yazmışım.amd kutusundan cıkan fanı kullanıyom.diyecektim ama aceleden yanlış yazdım.kasanın yan kenarını acmıştım 1 sene öncesi ama ne yazık faydasını göremedim.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
stok fan bir yerden sonra yeterli gelmiyor özellikle sistem yenilemesi yapılırsa veya uzun süreli kullanımlarda size tavsiyem güzel bir işlemci soğutucusu alıp termal macun yenilemesi yapmanızdır.(=

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
ne olursa olsun stok fanda olsa 79 derece yapmaz temizledim macunu değistirdim diyosun iyi oturduğuna eminmisin fanın.

Erdem-FB

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Fanları temizlemek kasayı açınca Allahın emri zaten o :) Termal macununu değiştir para imkan varsa soğutucu fan vs. takmanı tavsiye ederim böyle çözebilirsin.

Charlie Scene

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Ark ben diyorum ki PC imin fanlarını degiştirip aynı zamanda işlemci fanı alsam özellikle cooler master kitlerini alsam bide termal macunuda sürsem bu durumu kurtarırmıyım.Fikrime ne dersiniz?

Lepidoptera

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Pc'nin kapanma nedeni aşırı yüklenmeden dolayı , eğer biraz daha zorlarsan pcyi bir parçasını yakacaksın.Benim de pc böyle yanardı 70C felan olurdu işlemci , gittim vatanbilgisayardan psu ve işlemci fanı aldım XILENCE mükemmel birşey artık hep 40C de kalıyor ve 40C benim pc için oldukça iyi . :)

Charlie Scene

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
sorunu cözdüm fakat ben kasayı degiştircem.İşlemci fanın ısısını düşürdüm ben.Ne diyorsun bu fikre ne olur ne olmaz agustos felan.daha sıcak olur.

Charlie Scene

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar işlemci fanına termal sürdügüm halde son 2 gündür pc kapanıyo fakat oyun oynamadıgım halde.Mesela Mp3 takıp dosya aktarma esnasında yada video cevirici yapıldıgında kapanıyo bunun nedeni nedir? Yardım ederseniz sevinirim

deaftarzan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bilgisayarınız eski ise, Güç kaynağınız (power Supply) yıpranmış olabilir. Daha verimsiz çalışıp belleklerinize yeterli elektrik veremiyor olabilir. Yeni Power Supply (12 cm fanlı olanı) almanızda yarar var. Ayrıca belleklerinizin olduğu yerde kablo karmaşası var ise kablolarınız toparlamak gerekir. bellekleriniz hava alabilir ve de soğuma şansı olabilir.

lazerboy

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Kasa içindeki hava dolaşımı iyi olmalı.Coolermaster yerine Sunbeam Core Contact Freezer tavsiyemdir.

teknomax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
fanı temizledim diyorsun, solisyonu'da sürdüm diyorsun.O zaman ya Ram'ın yeterli gelmiyor , Yada Güç yeterli değil Power Suply de de sorun olabilir. Yılların Pc'si ise güç kaynayın belki de gereken gücü gösteremiyor.Bir arkadaşım da ısınma sorunu vardı ama ondan ilginç olan CD RW /DVD RW herhangi birine basınca Pc kapanıyordu güç yetersiz kalıyordu.Bu yüzden Power Suply'i değiştirdik arkadaşın sorunu çözüldü. Bir arkadaşının Power suply'sini ödünç alıp deneyebilirsin veya yenisini almakta da fayda var diye düşünüyorum.

SeeYouInHell

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Ben sadece internete giriyorum, işlemci sıcaklığı 70 derece. Oyuna falan girince 90 dereceyi bulduğunu hatırlıyorum, 1-2 defada kapandı sıcaklıktan dolayı. Fırın eldiveni takıp oyun oynamaya başlayacam artık :D

SARKAT

Müdavim
Reaksiyon puanı
68
İşlemci fanını değiştir. 20-30 lira.

Orjinal fanlar çok dandik. Temizleme filan uğraşma. Zaten bu zamana kadar da dehçet bir ses çıkarıyormuştur

Charlie Scene

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
SARKAT hem dedini yapcam yeni işlemci alcam bide koydugum linkteki kasayı aldım mı tmmdır ortadan kalkıyo