Bilgisayarım düşük oyunlarda dahi çok kasıyor

Bu konuyu okuyanlar

elturki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
4 senelik bir bilgisayar. Özellikleri Casper İ7 4. nesil core, 2GB GT 745M ekran kartı, 8 gb ram birkaç sene öncesinde Gta 5'in aşırı popüler olduğu zamanlarda indirip oynamıştım gram kasma yoktu ama şu an Steam'deki Heroes and Generals tarzı ücretsiz fazla sistem gerektirmeyen oyunlarda dahi 1.5 sene öncesine kadar hiç kasmamasına rağmen artık aşırı kasıyor, bilgisayar açılırken dahi masaüstünde 3.5 dk'ya yakın yavaşlamalar oluyor mesela alttaki parlaklık bölümüne dahi bilgisayar açıldıktan 30 sn sonra giremezsiniz öyle bir yavaşlık. Teknosanın verdiği garanti de bitti. Şu an format olayı olursa diğer bilgisayar teknik servisleri orjinal Windows sürümü de yüklemezler bilgisayarımı eski haline getirmem için ne yapmam lazım, önerilerinizi bekliyorum, bilgisayarımın eski halini çok özledim..

Son düzenleme:

mzafa

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Ne kadar düşük mesela dostum, Bende 7 senelik Acer i5 islemcili Laptop var ağlıyor artık, Ama donanımlar ateş pahasi artık

elturki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Ne kadar düşük mesela dostum, Bende 7 senelik Acer i5 islemcili Laptop var ağlıyor artık, Ama donanımlar ateş pahasi artık

Düşük olan oyunlardan uç bir örnek verirsek Gta San Andreas'ı yüksek ayarlarda oynamaya kalksan kasar ben de bu durumu anlamıyorum. Sadece oyunlarda değil windowsta gezinirken de kasmalar oluyor.

volkanatabey

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
güç kablosu veya pil sorunlarıda fps düşmesine sebep olur bu arada

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Sorun hdd gibi geldi bana.
HdTune indirip health kısmını atın.

elturki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13

Ekli dosyalar

• HDTune_Health_WDC_____WD10JPVX-22JC3T0.png
    HDTune_Health_WDC_____WD10JPVX-22JC3T0.png
    35.7 KB · Görüntüleme: 429
  • Benchmark taraması.png
    Benchmark taraması.png
    30 KB · Görüntüleme: 543

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
HDD sorunsuz çalışıyor ise virüs taraması deneyebilirsiniz.

Malwarebytes kullanmanızı öneririm.

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Windows'un OEM Lisans'ını satın alabilirsiniz elinizde bir lisans yok ise.

20-30 liraya hatta daha ucuza n11 gibi sitelerde mevcut.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,300
4 senelik bir bilgisayar. Özellikleri Casper İ7 4. nesil core, 2GB GT 745M ekran kartı, 8 gb ram birkaç sene öncesinde Gta 5'in aşırı popüler olduğu zamanlarda indirip oynamıştım gram kasma yoktu ama şu an Steam'deki Heroes and Generals tarzı ücretsiz fazla sistem gerektirmeyen oyunlarda dahi 1.5 sene öncesine kadar hiç kasmamasına rağmen artık aşırı kasıyor, bilgisayar açılırken dahi masaüstünde 3.5 dk'ya yakın yavaşlamalar oluyor mesela alttaki parlaklık bölümüne dahi bilgisayar açıldıktan 30 sn sonra giremezsiniz öyle bir yavaşlık. Teknosanın verdiği garanti de bitti. Şu an format olayı olursa diğer bilgisayar teknik servisleri orjinal Windows sürümü de yüklemezler bilgisayarımı eski haline getirmem için ne yapmam lazım, önerilerinizi bekliyorum, bilgisayarımın eski halini çok özledim..
Ben bunu kullanıyorum gayet memnunum. :)
Windows 10 Pro 32/64 Bit Türkçe Orjinal Lisans - n11.com

elturki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Yok şu an lisans var da işte başka bir bilgisayar servisine gittiğimde lisanssız sürüm atabilir ondan korkuyorum bu arada sağ olun dediklerinizi de yapacağım halen düzelmezse mecbur götüreceğizz..