Bilgisayarım durduk yere kasıyor

Bu konuyu okuyanlar

lost-lost

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oyunlarda herangi bir performans düşüklüğü göstermiyor fakat windows da arasıra kasıyor mesela görev yöneticisine basıyorum bazen 2 dk sonra açılıyor windows ssd ye kurmama rağmen bazen açılmaswı 2 dk sürüyor sizce bunu neden yapar?

motherboard:msi 970-g43A
cpu: amd fx 8350
gpu: msi r7 370
hdd: wd 7200 rpm 64 mb cache
ssd: ocz amd r7 120 gb 550/470 mb
ram:gskill ripijawsx 2x4 1600 mhz
cpu cooler :cooler master hyper t4 double fans
psu : zalman 600le 12 v channel 542 watt verebiliyor

yardımlarınızı bekliyorum
(ilk toplama bilgisayarım alalı 3 ay oldu başıma gelmeyen kalmadı hep bi sorun hep bi sorun herkez aynısını mı yaşıyor yoksa bana özel bişeymi?)

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Bence temiz bir Windows 10 64 bit kurmalısın

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Windows orjinal mi ? Kurduğun crackli bir uygulama yada oyun var mı ? Güvenli olmayan kaynaklardan çok sık veri indirir misin ? Hile, hack programları ile aran nasıldır ?

Verdiğin cevaplara göre söyleyeceklerimi biliyorsun...

lost-lost

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorulara yanıtlar (ilginiz alakanız için teşşekür ederim)
1-windows 7 64 iso bit eski hdd dem de de kullanıyordum bi sorun yokdu taki hdd bozuldu ssd ye geçtim
2-windows malesef korsan D:
3- güvenilir olmayan hiçbir kaynakdan indirme yapmadım ve oyunlarımın hepsi orjinal
4-hiçbir hack programı ile işim yok
Benim bir görüşüm var
hdd nin geldiği gün garantiden 0 göndermişlerdi ve aynı zamanda ben sata portlarını değiştirdim sata 1 e ssd yi takdığımda görüyordu fakat windows 7 loading ekranında kalıyordu ondan diğer sata portlarına takdım aslında şua an sata kablolarından şüpheleniyorum vatana yolum düşünce 2 tane alıp hiç kullanmadığım daha kablo değmeğen diğer sata portlarına takıcam sata portuna takıcam :D
az önce pc kapalıydı mobilden bakdım cevap gelmiş pc yi açtım şak diye açıldı yani aslında bi karalılık yok bi rafinelik yok bilgisayarda. bilgisayarcılardan da şüpheliyim bence hepsi kasap götürmek hiç istemiyorum

lost-lost

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bir sorum daha var
1-hyper t4 kullanıcısıyım ve şöyle bir sıkıntı var kendi orjinal fanı %100 çalışınca çok ses çıkarıyor bende onun yüzdeliğini düşürdüm ve ikici fan olarak THERMALTAKE A2492 120MM TURBO FAN
bunu takdım arka fan olarak ödekinide bunla değiştirmek istiyorum bi problem olurmu ?
2-bu fanıda intake fanı yaptım ancak tam üsütnde 2 tane eksoz fanı var resmi aşağıda bir sorun olurmu sizce?