Yardım Bilgisayarım donuyor

Bu konuyu okuyanlar

Ferhat Yanar 26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bilgisayarı açıyorum herhangi bir uygulamaya tıklıyorum aradan 2 dakika geçiyor donuyor kitleniyor yanıt vermiyor diyor bazen sonra düzeliyor aradan 7 dakika geçiyor yine donuyor kitleniyor tekrar düzeliyor bunun sebebi nedir
Denediğim yöntemler
#4 kere format attım
#Kasayı temizledim
#Harddiski sök tak yaptım kızakları kontrol ettim

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
HD Tune yükleyerek hard diski kontrol eder misiniz? Eğer uyumlu değil ise CrystalDiskInfo veya HDD Sentinel de olur. HD Tune'da Health sekmesine gelip değerleri atmanız ve Error Scan kısmında Quick Scan kapalı şekilde test edip sonuçları atmanız gerekiyor. :)

eren_e

If you fell down yesterday, stand up today
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,296
Bilgisayarına en güncel sürümü indir

Ferhat Yanar 26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
HD Tune yükleyerek hard diski kontrol eder misiniz? Eğer uyumlu değil ise CrystalDiskInfo veya HDD Sentinel de olur. HD Tune'da Health sekmesine gelip değerleri atmanız ve Error Scan kısmında Quick Scan kapalı şekilde test edip sonuçları atmanız gerekiyor. :)
buyrun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisayarına en güncel sürümü indir
Onuda şimdi yaptım negatif sonuç

Ekli dosyalar

• Adsız1.png
    Adsız1.png
    450.1 KB · Görüntüleme: 45
  • Adsız.png
    Adsız.png
    170.5 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
buyrun

Onuda şimdi yaptım negatif sonuç
Hard Diskinizde okunamayan sektörler var. Bu da Windows oradaki dosyayı okumaya çalışınca bilgisayarın yavaşlamasını/donmasını sağlıyor. Zaten disk 21300 saat çalışmış gördüğüm kadarıyla, disk problemi ihtimaline kesin gözüyle bakıyorum ben. Disk içerisindeki önemli verilerin alabildiğiniz kadar yedeğini alın. (Bazı veriler okunamayan sektörler dolayısıyla hata verebilir.) Çünkü okunamayan sektörler yayılır, kısacası yedek alın. :) Çözüm olarak ise yeni bir HDD (önerim SSD olacaktır) alabilirsiniz. Yüksek ihtimalle sorununuz çözülür. Eğer kesin çözülüp çözülmeyeceğini merak ediyorsanız, görev yöneticisinden performans sekmesine gelin, HDD eğer okuma yazma hızı 0.1 MB civarındayken %100 çalışıyorsa ve bu durumda bahsettiğiniz donma durumu yaşanıyorsa, HDD sorunu olduğu kesindir. :)