Bilgisayarım donuyor

Bu konuyu okuyanlar

mertdutal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar yakın zamanda bir bilgisayar aldım temiz Windows 10 Pro kurulumu sonrası oem key ile lisansladım ve kullanmaya başladım. Yüklediğim tüm programlae Discord, Spotify, Opera, Steam, Csgo, Win Rar.
1 gün boyunca güzelce kullandım ancak ertesi gün masaüstünde bilgisayar aniden dondu. Bir şey olmamıştır diyip güç tuşuna basılı tutup kapattım ve tekrar açtım 2-3 dakka sonra aynısı oldu. Bu olay 6-7 kere tekrar edince 1-2 saat kapalı tuttum tekrar denediğimde aynısı oldu. Format attım düzeldi ancam 1 gün sonra yine aynısı oldu. Yüklü programlae yazdıklarımın dışında değildir, bilgisayarı donanımsal olarak asla zorlayacak şeyler değiller. Tekrar format atmak istemiyorum çözüm öneriniz var mı?

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Arkadaşlar yakın zamanda bir bilgisayar aldım temiz Windows 10 Pro kurulumu sonrası oem key ile lisansladım ve kullanmaya başladım. Yüklediğim tüm programlae Discord, Spotify, Opera, Steam, Csgo, Win Rar.
1 gün boyunca güzelce kullandım ancak ertesi gün masaüstünde bilgisayar aniden dondu. Bir şey olmamıştır diyip güç tuşuna basılı tutup kapattım ve tekrar açtım 2-3 dakka sonra aynısı oldu. Bu olay 6-7 kere tekrar edince 1-2 saat kapalı tuttum tekrar denediğimde aynısı oldu. Format attım düzeldi ancam 1 gün sonra yine aynısı oldu. Yüklü programlae yazdıklarımın dışında değildir, bilgisayarı donanımsal olarak asla zorlayacak şeyler değiller. Tekrar format atmak istemiyorum çözüm öneriniz var mı?
Öncelikle Şunu Belirteyim Senin PC yi oem keyle değilde başka bir şeyle lisanslamayı dene ayrıca bi virüs programı indirip bi tarama yaptırırsan iyi olur bir daha format atacak olursan win 10 home kurarsan daha olumlu yanıt alabilirsin

Son düzenleme:

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
802
donma problemleri 2 şeyden dolayı olma ihtimali yüksektir
1) ısı
2) harddisk veya sdd nin arızalanması

ısı için aida64 programını kullanabilirsin ( programdan bilgisayar/ algılayıcı yı seçeceksin)
2) harddisk test programlarıyla hdd de bad sectör ( bozuk alan) var mı yok mu kontrol etmelisin.

ek olarak kasanın yan kapağını açarak anakarta dokunmadan, göz ile kontrol edin, kondansatörlerde şişme patlama var mı bakın.

fotoğraftaki işaretli olan arızalıdır. sende de böyle varsa, tamir görmesi gerekecek anakartın

Ekli dosyalar

• aa.PNG
    aa.PNG
    751.4 KB · Görüntüleme: 173

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
1) ısı

ısı için aida64 programını kullanabilirsin ( programdan bilgisayar/ algılayıcı yı seçeceksin)
2) harddisk test programlarıyla hdd de bad sectör ( bozuk alan) var mı yok mu kontrol etmelisin.

ek olarak kasanın yan kapağını açarak anakarta dokunmadan, göz ile kontrol edin, kondansatörlerde şişme patlama var mı bakın.

fotoğraftaki işaretli olan arızalıdır. sende de böyle varsa, tamir görmesi gerekecek anakartın
arkadaş bilgisayar temiz demiş yeni demek istiyor galiba

mertdutal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
1) ısı

hocam ben pek anlamam ama size fotoğraf atayım şöyle 20201004_220302 - Hızlı Resim ve şöyle 20201004_220312 - Hızlı Resim

söylediğiniz programlara da bakacağım

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
802

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
keyden nasıl problem çıkabilir onu anlamadım ama deneyebilirim
Keyleri Windows Güvenlik Duvarı Virüs Olarak Algılayıp Donma VB Şeyler yaşatabilir
Şuanda Kullandığınız Key in Güvenlik Duvarına Takıldığını Varsayarsak
Yazan yazı genellikle şöyledir
C//:program Dosyaları X86/oemkeys/oem.exe
Tehdit derecesi Yüksek

Bu Yazıyla Karşılaştıysanız Tehditi Yok Say Deyip Deneyebilir Veya KMSpico Diye Bir Aktifleştirme Uygulaması Daha Var Onu Deneyebilir Oda işe yaramaz ise (bende yaradı) Etkinlleştirmeden 1 hafta kullanabilirsin

mertdutal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
1) ısı

1601838674868.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

bu arada format attım tekrar

mertdutal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Keyleri Windows Güvenlik Duvarı Virüs Olarak Algılayıp Donma VB Şeyler yaşatabilir
Şuanda Kullandığınız Key in Güvenlik Duvarına Takıldığını Varsayarsak
Yazan yazı genellikle şöyledir
C//:program Dosyaları X86/oemkeys/oem.exe
Tehdit derecesi Yüksek

Bu Yazıyla Karşılaştıysanız Tehditi Yok Say Deyip Deneyebilir Veya KMSpico Diye Bir Aktifleştirme Uygulaması Daha Var Onu Deneyebilir Oda işe yaramaz ise (bende yaradı) Etkinlleştirmeden 1 hafta kullanabilirsin
nasıl test edebilirim keyde problem olup olmadığını acaba?

microsoft tool indirerek sıfır iso ile kurulum yap.. günlük format atma, zarar vereceksin parçalara..

resmi de o kadar küçük çekmişsin ki, dereceleri okuyamadım..
hocam monitör çok büyük ondan heralde kusura bakmayın :D
1601838887637.png

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
802
1) korsana karşıyız.
2) zaten oem kod ile etkinleştirmiş.. sorun olsa key geçersiz der.. hem kodu olmasa bile 30 gün deneme sürümü aktif olur.. kodda sıkıntı yok.

sorun iso da olabilir, usb ye yeniden microsofttan win10 indirip formatlasın.. denemekten başka çözüm yok

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
nasıl test edebilirim keyde problem olup olmadığını acaba?
Sağ alttaki küçük ok işaretine tıkla güvenlik duvarı işareti var koruma kalkanı gibi ona tıkla orda zaten ünlem işareti ile bişey görürsen ardını kurcalarsın

mertdutal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sağ alttaki küçük ok işaretine tıkla güvenlik duvarı işareti var koruma kalkanı gibi ona tıkla orda zaten ünlem işareti ile bişey görürsen ardını kurcalarsın
1601838984993.png

hocam burada bir tehdit yok gibi duruyor

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
1) korsana karşıyız.
2) zaten oem kod ile etkinleştirmiş.. sorun olsa key geçersiz der.. hem kodu olmasa bile 30 gün deneme sürümü aktif olur.. kodda sıkıntı yok.

sorun iso da olabilir, usb ye yeniden microsofttan win10 indirip formatlasın.. denemekten başka çözüm yok
Key Geçersiz Değil Windows bunu virüs olarak algılarsa key aktif ama bilgisayarda virüs var olarak gözükür windows ta onu bunu yasaklıyıp duruyo pc deki zaten

Ekli dosyayı görüntüle 118559
Tm Keyde Problem Yok Ozaman
Windows 10 u nerden indirdin

Ekli dosyayı görüntüle 118559
Windows 10 u şurdan indirebilirsin
rufus ile bunu flasha yükle
flashdan kurlumu yapabilirsin

mertdutal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Key Geçersiz Değil Windows bunu virüs olarak algılarsa key aktif ama bilgisayarda virüs var olarak gözükür windows ta onu bunu yasaklıyıp duruyo pc deki zaten

Windows 10'u İndirin tam olarak buradan

mertdutal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Windows 10 u şurdan indirebilirsin
rufus ile bunu flasha yükle
flashdan kurlumu yapabilirsin
zaten öyle indirdim hocam

hocam emin misiniz linklerimiz bile aynı ayrıca bomboş freedos bir makineye nasıl yükseltme yapabilirim ki?

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307

hocam emin misiniz linklerimiz bile aynı ayrıca bomboş freedos bir makineye nasıl yükseltme yapabilirim ki?
bende windows 10 yükseltme bilmemnesi diye bişey geldi

mertdutal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar tekrar dondu şaka gibi ya çıldıracağım neredeyse

Son mesajlar