bilgisayarım crack mi anlayamadım

Bu konuyu okuyanlar

acar_20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Merhaba arkadaşlar bilgisayara 1 ay önce falan format attırdım.bilgisayar windows 10pro deneme olarak geldi autokms ile aktive ettim 1 aydır falan sorunum yok güncellemeleri dahi alıyor şu an 1903 güncellemesi aldı yeniden başlatılmayı bekliyor. bilgisayarım orijinal windows mu?

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (79).png
    Ekran Görüntüsü (79).png
    120.9 KB · Görüntüleme: 286
  • Ekran Görüntüsü (80).png
    Ekran Görüntüsü (80).png
    180.9 KB · Görüntüleme: 281

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
belli bir dönem gerçek ama illegal (= yani ne kadar güvenli olabilir ne bileceksin yarın öbür gün sistem çok yavaşladı ve arka planda başka işlerin dönmediğini ((=

acar_20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
belli bir dönem gerçek ama illegal (= yani ne kadar güvenli olabilir ne bileceksin yarın öbür gün sistem çok yavaşladı ve arka planda başka işlerin dönmediğini ((=
sadece ders çalışmak için kullanıyorum bilgisayar zaten eski değişecek

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Sadece yükleyen bilebilir, kolay kolay bilemeyiz orjinal windows mu değil mi diye çünkü iso dosyasının kimlik bilgileri gerekli...

Aşağıda örnek bilgiler var mesela, merak ederseniz deneyebilirsiniz.

• CMD ekranına aşağıdaki kodu yazın ve Enter tuşuna basın.
  • Birkaç saniye beklediğinizde Windows Script Host penceresi açılacak ve sisteminiz ve Windows keyiniz hakkında bilgiler verecektir.
windows orjinalmi anlamak

acar_20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Sadece yükleyen bilebilir, kolay kolay bilemeyiz orjinal windows mu değil mi diye çünkü iso dosyasının kimlik bilgileri gerekli...

Aşağıda örnek bilgiler var mesela, merak ederseniz deneyebilirsiniz.

• CMD ekranına aşağıdaki kodu yazın ve Enter tuşuna basın.

• Birkaç saniye beklediğinizde Windows Script Host penceresi açılacak ve sisteminiz ve Windows keyiniz hakkında bilgiler verecektir.
windows orjinalmi anlamak
Mesaj otomatik birleştirildi:

sonuç böyle

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (81)_LI.jpg
    Ekran Görüntüsü (81)_LI.jpg
    61 KB · Görüntüleme: 229

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Oradaki uygulama kimliği iso dosyasının kimlik numarası olmalı ve bunu microsofttan teyit etmek gerek orjinal olup olmadığını tam bilebilmek için... Elimizde iso dosyası olsaydı bazı siteler iso dosyalarının özelliklerine göre olan kodlardan yararlanarak orjinal olup olmadıkları hakkında bilgi verebiliyordu sanırım.

acar_20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Oradaki uygulama kimliği iso dosyasının kimlik numarası olmalı ve bunu microsofttan teyit etmek gerek orjinal olup olmadığını tam bilebilmek için... Elimizde iso dosyası olsaydı bazı siteler iso dosyalarının özelliklerine göre olan kodlardan yararlanarak orjinal olup olmadıkları hakkında bilgi verebiliyordu sanırım.
hangi siteler acaba bilgi verirmisiniz

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
HASH değerleri hakkında bilgi toplayabilirsin.

alıntıdır:

MD5 veya SHA1 olarak sıklıkla gördüğümüz hash değeri, dosyaların parmak izi gibidir. Dosyalar, MD5 ve SHA gibi karmaşık algoritmalarla taranır ve dosyanın benzersiz bir parmak izi, yığını çıkartılır. İşte bu parmak izi aşağıdaki gibi bir şeydir:

Kod:
1288519C5035BCAC83CBFA23A33038CCF5522749
Örneğin bu kod, 64 Bit Windows 8 önizleme sürümünün ISO dosyasının parmak izidir. ISO dosyasını indirdikten sonra hash kontrolü yapılır. Eğer kontrol sonunda birebir yukarıdaki değerler çıkıyorsa, indirdiğiniz dosyada herhangi bir bozukluk ya da değişiklik yok demektir. Dosyada en ufak değişiklik olsa dahi bu değer değişecektir.

Burada bazı faydalar dikkatinizi çekecektir:

-Hash sayesinde dosyaların düzgün indirilip indirilmediği öğrenilebilir.
-Hash sayesinde dosyalarda değişiklik yapılıp yapılmadığı öğrenilebilir.

Yine hash, bazı verileri şifrelemede de kullanılmaktadır. Örneğin basit bir şifrenin hash değerini oluşturmak ve şifreyi bu şekilde depolamak çok kolaydır. Ama şifre başkaları tarafından ele geçirildiğine bunun tersi yönde kırılması yıllar alacaktır.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Bu iş basit bi iş değil o yüzden bi şey yapmanız gerekmiyor sadece ek bilgi olsun diye yazdım :)

acar_20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
teşekkür ederim desteğiniz için işinizden alıkoyduysam hakkınızı helal edin

Enes HCKYL

Doçent
Reaksiyon puanı
222
önerin en yakın zamanda 10tl ye win10 pro key almandan yana ben kullanıyorum öneririm

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
bilgisayar windows 10pro deneme olarak geldi autokms ile aktive ettim
Deneme sürümünden hareketle sistem muhtemelen orijinaldi.
Ancak bu tür aktivasyon araçları güvenilir değil, güncelleştirme alıyor olması tüm güncellemeleri aldığı ve güvenilir olacağı anlamına gelmiyor. Bence Microsoft yazılım indirme sayfasından Windows 10'u indirip USB/DVD'ye yazdırarak tekrar format atınız. Halihazırda yoksa, ürün anahtarını satın almak durumundasınız. Kolay gelsin.

acar_20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
önerinizi değerlendireceğim :)

Reaksiyon puanı
390
Hocam alabiliyorsanız OEM key alın. Piyasada ucuza OEM key bulabilirsiniz. Kullananlar arasında herhangi bir sorun ile karşılaşan olmamış. Bu yöntem her zaman Kms ye göre daha güvenlidir.