Bilgisayarım bu oyunu kaldırır mı? Cevabı burada!

Bu konuyu okuyanlar

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar Merhaba,
Forumda sürekli " bilgisayarım şu oyunu kaldırır mı ? , bu oyunu açar mı " diye başlıklar görüyoruz.
(özellikle son çıkan GTA V) Aramızda mutlakaki bilen vardır fakat bilmeyenler için ben bir rehber hazırladım.

System Requirements Lab adlı sitemiz size hangi oyunun açıp açmayacağını söylüyor.Düşük olan sisteminizi söylüyor , mesela ekran kartı yetersiz minimum şu olmalıdır tarzında.

1-) Şimdi sitemize girelim. (Firefox önerimdir.)

http://www.systemrequirementslab.com/cyri/

ZD2Ojk.jpg

2-)Ben GTA V'i test etmek istiyorum.
3-)GTA V'e tıklıyoruz ve "Automatic Detection" seçiyoruz (Java yüklü değilse yükleyin yoksa çalışmaz.)
4-)"Start"a basıyoruz.
5-)Burada biraz bekliyoruz(1dk kadar), sistemin özelliklerini algılıyor.
1yjGBG.png

6-)Biraz bekledikten sonra bizi böyle bir ekran karşılıyor, Minimum ve Önerilen sistem gereksinimlerini destekleyip desteklemediğini söylüyor bize.
Mesela benim bilgisayar GTA V'in minimum sistem gereksinimlerini destekliyormuş.
WnWGyE.png

6-)Aşağılara inincede ayrıntıları görüyoruz.

d547aQ.png

Saygılarımla BySeeker - Bir Beğeniyi Çok Görmeyin

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Bıktık artık gidin can you run it den öğrenin

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Bıktık artık gidin can you run it den öğrenin
[MENTION=413044]gokhan.utar.[/MENTION] eski canyourunit yeni systemrequirementslab hani biraz bilgin olsaydi bunu anlayabilirdin fotograflarda yaziyor zaten birde gidin bakin demesini biz bilmiyoz mu aciklama yapmisiz oku ve biraz saygili ol istersen.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
[MENTION=413044]gokhan.utar.[/MENTION] eski canyourunit yeni systemrequirementslab hani biraz bilgin olsaydi bunu anlayabilirdin fotograflarda yaziyor zaten birde gidin bakin demesini biz bilmiyoz mu aciklama yapmisiz biraz saygili ol istetsen.

Yanlış anlama sana dedtek olmak için yazdım ama ciddem bıkttırdı benim pc şu, şu oyunu açar mı?

Meridian

Müdavim
Reaksiyon puanı
765
Bu siteye chrome ile girince javadan dolayı açmıyor. Mozilla ile açıyor ama o da takılıyor. Var mı çözümü?

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Bu siteye chrome ile girince javadan dolayı açmıyor. Mozilla ile açıyor ama o da takılıyor. Var mı çözümü?
sol ustte javaya izin ver diyorduk sanirim suan mobilim hatirliyamadim sonra ekrana birsey geliyor javayi kurmak icin buralar basit diye anlatmamisim eger sizde gelmiyorsa tekrar bakabilirim.

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
detectingde mi kaliyor sizin ki ?

Meridian

Müdavim
Reaksiyon puanı
765
[MENTION=436265]BySeeker[/MENTION] [MENTION=413044]gokhan.utar.[/MENTION] Java ekranı gelmiyor maalesef.

Aynen detecting'de kalıyor.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Teamviewer varsa bilgilerini at da bakayım

Trit0ns

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar benim arkadaşım GTA V i ps3 de oynuyor bende pc de şimdi onlinede birbirimizi görebilirmiyiz aktivite yapabilirmiyiz ?

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Java son sürümü kurun. Problem olmaz..

Meridian

Müdavim
Reaksiyon puanı
765
[MENTION=425956]Mustafa.Demiral[/MENTION] Sanırım benim bilgisayarda java düzgün çalışmıyor.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
@Mustafa.Demiral Sanırım benim bilgisayarda java düzgün çalışmıyor.

Java'da sorun yok

Google Chrome kullandığınızı algıladık, bu gözatıcıda Java ekletisini kullanamayabilirsiniz. Sürüm 42'den itibaren (yayın tarihi Nisan 2015) Chrome, gözatıcıların eklentileri desteklemek için kullandıkları standart yöntemi devre dışı bıraktı. Daha fazla bilgi

Görüldüğü gibi. Başka tarayıcıda kullansan daha iyi olacak :)

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Mozilla'da da takılı kalıyor namuzsuz. :D

Chrome için bunu dener misin?

1. URL çubuğunuza
    chrome://flags/#enable-npapi
    girin.
  2. NPAPI'yi Etkinleştir konfigürasyon seçeneği için Etkinleştir bağlantısına tıklayın.
  3. Konfigürasyon sayfasının alt kısmında ortaya çıkan Yeniden Başlat düğmesine tıklayın.

Meridian

Müdavim
Reaksiyon puanı
765
Chrome için bunu dener misin?

1. URL çubuğunuza
    girin.
  2. NPAPI'yi Etkinleştir konfigürasyon seçeneği için Etkinleştir bağlantısına tıklayın.
  3. Konfigürasyon sayfasının alt kısmında ortaya çıkan Yeniden Başlat düğmesine tıklayın.
Bilgisayara geçersem deneyeceğim. :) Teşekkürler

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
[MENTION=261339]Meridian[/MENTION]

Bunu yaptım.
  1. URL çubuğunuza
    girin.

Sonra javayı kurdum. Sitede eklentiye izin verdim gelen uyarıya "Run" olarak cevap verdim. Sonra sayfayı yeniledim tekrar oyunu seçtim Detedecing kısmını geçti oldu yani :) Chrome'de yaptım. Sende olmazsa javayı sil sonra ccleaner ile tarat tamamen. Tarayıcı önbelleği temizle sonra bu adımları yap muhtemelen olacaktır :)

buminkagantr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar arkadaslar. Bir sorum olucak; Lenovo g510 4 gb ram intel core i3 2,4 ghz 2 gb amd radeon R5 230M laptopum var. Left 4 dead 2 oynayabilirmiyim? O oyunu daha once hic bitiremedim icimde kaldi, acaba bu oyunu calistirir mi?

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
oynatır heralde çok sistem isteyen bi oyun değildi l4d2

buminkagantr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Birde Walking dead sezonlarini nereden bulabilirim. Degisken senaryolu oyunlari da arastiriyorum.

GhostStaR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
NVİDİA GeFORCE 9500GT

6 Gb ram

intel core 2 duo cpu e7500 2.93ghz işlemcim var.Bu sistem The Forest kaldırır mı ?

gorogon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kaldirirmi.com var artık ben ordan hallediyorum. Zaten Türkçe olarak google'da arama yaptığınızda da hep o çıkıyor. Chrome üstünde sorunsuz

Mrbest1997

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
#1 60FPSe kilitleyince 30 gibi oluyor
Rocket Leagueye giriyorum normalde sıkıntı yok 130fps civarı alıyorum fakat vsyncı açınca yada 60a kilitlemeye çalışınca fps yukarda 60 yazsada 30fps gibi oluyor ve kasıyor diğer oyunlarda da öyle oluyor sadece 60fpste değil mesela 130 fps alıyorum 80e kitlesem bile 30 fps gibi hissediyorum bu neden oluyor ve nasıl düzeltebilirim yardımlarınızı bekliyorum.

Son mesajlar