Bilgisayarım belli aralıklarla donuyor

Bu konuyu okuyanlar

global_deejay

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Merhaba arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi bilgisayarım belli aralıklarla donuyor ama mouse imleci hariç, örneğin msn de mesaj yazarken makine kitleniyor ve yazdığım mesaj sonra çıkıyor oyun oynarken menü geçişleri zorlanıyor eskiden böyle birşey yapmazdı ne zaman XP SP3 üm doğrulama testinden geçemedi o zaman olmaya başladı...

Gereksiz bileşenleri sildim. Windows Media player, Windows Messenger, Outlook Express, MSN Explorer, msconfig ayarları yapılı gereksiz işlemler durduruldu google update, office source engine gibi

İşlemci: Celeron 2.66 Ghz
Ram: 1.5 GB Kingston 400 Mhz DDR
Ekran: nVidia GeForce 5500 FX
PSU: 230W
Bellek: 80 GB Samsung
Çalışan İşlemler: Nod 32 4.0 Antivirüs, Amcap, WLM 2009, nVidia Kontrol paneli kısacası pek fazla birşey kurmuyorum

[ Benim düşündüğüm bu donma harddiskten kaynaklanabilirmi ben öyle düşünüyorum, 2 kez format attım ama nafile, sorunu bilenlerin yardım etmesini diliyorum. saygılar. iyi forumlar. ]

Not: Windows XP Sp3 orjinalliği bittiği için legal xp yapıyorum ondanda olabilirmi bir kere yapmıştım daha önce makinem virüs gördü ama çökmekten kurtulamadı saygılar.

crazylover06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bendede öyle oluyodu.Bi çözüm bulamadım.Sana tavsiye : Verilerini yedekle.tüm sürücülerine temiz bi format at .Formattan sonra ya Eset Nod32 Antivirüs 3.0 yada Kaspersky kur.Ben öyle yaptim ve bilgisayarımdan memmunum

Ağa daha önceden de aynı şey olduysa dosyalarına bak derim

Neanderthal

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Format attıktan sonrada olmazsa işlemcini bir temizle bence.Aynı sorun bendede oluyodu..Temizleyince geçti.

yusher

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
belli aralıklarla reset at pcye :D
şaka şaka
harddiskine low level format at. bu iş çok uzun sürer haberin olsun (80 gb için 8 saat falan :D )
sonra orjinal bir windows kur :D olmadı linux kur :D

tmpuser

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Bilgisayar havalandırması iyi mi fanlar yeterli mi ?

Çok ısınıyordur bilgisayar Malum yaz Ona dikkat et

korsan12

Doçent
Reaksiyon puanı
3
tavsiyem 6 ayda bir tüm malzemelerini güzel bir temizle--dosylarını online antivirüslerle bi tarat ---
pc nin donmasının bir çok sebebi olabilir aşırı ısı-yazılımlardan-yada donanımsal olabilir
hiç bişi yapamıyorsan ilk makina yedeklerini al--makinanın donanım temizliğini yap-hdd lerini sıfırla biçimlendirmeyi tam yap sonra yedeklediğin bilgileri taratarak pc ne al eğer problem çözülmemişse donanımsaldır o zaman yaz yeni yöntemler söyleyem

megatron

Doçent
Reaksiyon puanı
7
öncelikle makinanın sıcaklık değerlerine bak ve buraya bi yaz bakalım. Sonra parçaları sök ve takrar tak. (Ram, cpu, hdd). Genel bi temizlik yap. Sistemi formatla. Hee bunlardan önce bi ram testi yapmanı öneririm. memtest programını tavsiye ederim. Aşağıda vereceğim linktende programı indir ve pc ni bir teste sok bakalım hata verecek mi?
Bu arada legal xp yada benzeri activasyon cracklerinin alayı virüslüdür bilginize...

Burnİn Test

global_deejay

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Arkadaşlar tavsiyeniz için teşekkür ederim hepsini deneyeceğim yarın Allah izin verirse kasayı iyice temizleyeceğim..

Söylediğim gibi Format attım Win Xp Sp3 kurdum C ve D iki bölümü sildim tekrar oluşturdum NTFS olarak biçimlendirdim, Windowsu kurdum regeditten bir dosyanın değerini değiştirerek orjinal yaptım Legal XP kullanmadım programları teker teker kurdum ve şuan takılma yok sorun düzeldi yardım eden ve etmeye çalışan arkadaşlara sonsuz teşekkürlerimi sunarım sorun çözülmüştür. Legal XP ilk defa kullanmadım sanırım o merette birşeylik var :) Şuan Windows update yapıyorum saygılar.

Bu arada sorunun kaynağını kesin olarak buldum.. Eset Nod 32 Antivirüs 4.0 ev 3.0 aynı tepkiyi veriyor kaldırdım bilgisayar sorunsuz emin olmak için yeniden yükledim ve sebebi kesinlikle ESET ten kaynaklanıyor.