Yardım Bilgisayarım Aşırı Yavaşladı

Bu konuyu okuyanlar

hybris0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba.
Bilgisayarım bazen açılıyor bazen açılmıyordu. 3 gün önce bilgisayar kasasını bilgisayarcıya götürdüm. Açılmama sorunu+format atması için, çok bilgim yok yanlış yapmamak için bilene götürmeyi tercih ettim. Bu sabah aradı kasanın hazır olduğunu fakat güç kaynağının yetersiz olduğunu ve bilgisayarın hantal çalıştığını söyledi. Kasayı gidip aldım evde açtım ama bilgisayar o kadar yavaş ki anlatmaya kelimeler yetmez. En basitinden masaüstünde sağ tıkladıktan sonra açılan menü bile 20-25 dakika önce basmama rağmen halen açılmadı(eskiden 2 saniye bile sürmezdi). Açıkçası bir şeyler yaptığından şüpheleniyorum. Ne yapmamı önerirsiniz yardımcı olursanız sevinirim.

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,974
Sisteminin parçaları(işlemci,ekran kartı,ram,PSU)nedir?

MMTKR

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
Hocam kimsenin günahını almak istemem lakin parça çalmış olmasın yada bozukları ile değiştirmiş kendi pc ekipmanlarınızı biliyorsanız bir kontrol

Necla123??

Asistan
Reaksiyon puanı
199
Merhaba.
Bilgisayarım bazen açılıyor bazen açılmıyordu. 3 gün önce bilgisayar kasasını bilgisayarcıya götürdüm. Açılmama sorunu+format atması için, çok bilgim yok yanlış yapmamak için bilene götürmeyi tercih ettim. Bu sabah aradı kasanın hazır olduğunu fakat güç kaynağının yetersiz olduğunu ve bilgisayarın hantal çalıştığını söyledi. Kasayı gidip aldım evde açtım ama bilgisayar o kadar yavaş ki anlatmaya kelimeler yetmez. En basitinden masaüstünde sağ tıkladıktan sonra açılan menü bile 20-25 dakika önce basmama rağmen halen açılmadı(eskiden 2 saniye bile sürmezdi). Açıkçası bir şeyler yaptığından şüpheleniyorum. Ne yapmamı önerirsiniz yardımcı olursanız sevinirim.
Bukadar Yavaş çalışıyorsa ozaman bi yerde hata yapmıştır yani

hybris0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam kimsenin günahını almak istemem lakin parça çalmış olmasın yada bozukları ile değiştirmiş kendi pc ekipmanlarınızı biliyorsanız bir kontrol
Parçaları götürmeden önce fotoğrafladım kasayı aldıktan sonra da hepsini kontrol ettim parçalar aynı. Tek sıkıntım önceden gayet normal bir hızda çalışan bilgisayar ne değişti de bu kadar yavaşladı. Tekrardan söylüyorum parça çalınması/değişimi söz konusu değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bukadar Yavaş çalışıyorsa ozaman bi yerde hata yapmıştır yani
Bilmiyorum artık. Sabah bilgisayarı açtığımda sorun kısmen düzelmişti(sağ tık menüsü açılma süresi 10-15 saniye civarı) fakat uzun süreli kullanımda bu süre insanı çıldırtır. Oyun kısmına hiç gelmiyorum zira bilgisayar bu durumdayken herhangi bir klasörü bile açarken zorlanıyor.

Son düzenleme: