Bilgisayarım aşırı yavaşladı nasıl çözerim ?

Bu konuyu okuyanlar

CengizhanTr2007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Arkadaşlar merhaba Asus'ün Asus E402SA-WX195T celeron n3050 notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, asus E402SA en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da. Hemen satın al. modelli laptop u var bu bilgisayar ilk aldığım zamaanlarda gayet hızlıydı ama şu anda aşırı yavaşladı Windows ara yüzümde bile bir uygulamayı açması ortalama 20sn sürüyor içersinde SSD olmasına rağmen bu bilgisayarda spotify,Chrome vs tarzı uygulamalarda bile yavaş bunu nasıl düzeltirim bilgisayar zaten çok eski bir model değil ve kullanım amacı ofis öğrenci ve kasıyor bunu çok fazla program kurmadan nasıl düzeltirim ? Ram leri vs nasıl boşaltırım?

Rootsyl

Profesör
Reaksiyon puanı
514
Format atmayı denedinizmi? Bilgisayarın içini temizlettirdinizmi?

CengizhanTr2007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Format atmayı denedinizmi? Bilgisayarın içini temizlettirdinizmi?
Hiç format atmadım ve içini temizletmedim sorunuda çözdüm görev yöneticisi üzerinden daha önceden bir sürü programlardan kalan işlemeleri kappatım önbelleği temizleyip herkesin dosyaları sildim. Ve bilgisayar eski hızına ulaştı.

Reaksiyon puanı
427
Msconfig'den bazı kullanmadığınız programları kapatabilirsiniz ayrıca yine Msconfige girerek önyükleme bölümüne gelin ardından gelişmiş seçeneklere gelerek işlemci sayısı bölümü tikli değil ise tike tıklayın ardından yazan işlemci sayısına tıklayarak işlemciniz en fazla kaç çekirdekse onu işaretleyin bu sayede çoklu işlemci kullanımını aktif hale getirmiş olursunuz iyi forumlar.