Yardım Bilgisayarım anlamsız şekilde kapanıyor yardım lütfen

Bu konuyu okuyanlar

Raufdeveci98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhabalar bilgisayarım belirli oyunlarda belli bir süre geçtikten sonra kapanıyor bir süre kasada bulunan power düğmesine bastığım halde açılmıyor örneğin cs go oynarken 10-12. raund gibi elektrik kesintisi gibi pc birden kapanıyor fifa oynarkende aynısını yaşıyorum ama lol oynarken böyle bir sorun olmuyor bir türlü sorunu çözemiyorum yardımlarınızı bekliyorum.

Cs Go oynarken pc kapanmadan hemen önce ısı değerlerim.
Gpu sıcaklığım:75 derece
Cpu Sıcaklığım:48-49 derece
Not: Termal Macun yeni değişti.

Sistemim;
İşlemci Amd A10 7890K
Anakart Gigabyte sniper g1
Ram gskill ddr3 2X4 2400 mhz
Ekran kartı Powercolor R9 280x
Ssd Samsung 860 evo 500 GB
Psu Frisby 600w (değişeli 1 sene olmadı)

Sorun psuda mı psudan olduğunu nasıl anlarım yardımlarınız için teşekkürler.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Sadece oyunda kapanıyorsa,powerden şüphelenmek lazım 280X hatırı sayılır bi watt çeken e.kartıdır. friby power ise giriş seviye ,düşük bi power.

LOl gibi basit oyunlar e.kartını daha az kullanır watt çekişi düşebilir.
furmark gibi e.kartına iyice yüklenen bi test yapın Hemen kapanırsa ,kesin powerdendir.

Raufdeveci98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Sadece oyunda kapanıyorsa,powerden şüphelenmek lazım 280X hatırı sayılır bi watt çeken e.kartıdır. friby power ise giriş seviye ,düşük bi power.

LOl gibi basit oyunlar e.kartını daha az kullanır watt çekişi düşebilir.
furmark gibi e.kartına iyice yüklenen bi test yapın Hemen kapanırsa ,kesin powerdendir.
Yardımınız için teşekkür ederim sorun psu'dansa önerdiğiniz ekonomik power öneriniz var mı ? birde başka sorun tespit öneriniz var mı malum ekonomimiz sıkıntılı boş yere psu almak istemem çevremde ki bilgisayarcılarda işten anlamıyor

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Merhabalar bilgisayarım belirli oyunlarda belli bir süre geçtikten sonra kapanıyor bir süre kasada bulunan power düğmesine bastığım halde açılmıyor örneğin cs go oynarken 10-12. raund gibi elektrik kesintisi gibi pc birden kapanıyor fifa oynarkende aynısını yaşıyorum ama lol oynarken böyle bir sorun olmuyor bir türlü sorunu çözemiyorum yardımlarınızı bekliyorum.

Cs Go oynarken pc kapanmadan hemen önce ısı değerlerim.
Gpu sıcaklığım:75 derece
Cpu Sıcaklığım:48-49 derece
Not: Termal Macun yeni değişti.

Sistemim;
İşlemci Amd A10 7890K
Anakart Gigabyte sniper g1
Ram gskill ddr3 2X4 2400 mhz
Ekran kartı Powercolor R9 280x
Ssd Samsung 860 evo 500 GB
Psu Frisby 600w (değişeli 1 sene olmadı)

Sorun psuda mı psudan olduğunu nasıl anlarım yardımlarınız için teşekkürler.
Bu problemi masaüstü bilgisayarımda ben de yaşamıştım. Benim böyle olmasının sebebi ısınmasından kaynaklıydı. Ben o zamanlar pek anlamazdım, kasayı temizlemek için açmıştım. İşlemcinin fanı değişikti yani vidayla değil de kendi ayakları vardı onlarla kilitlenen bir mekanizması vardı. O ayaklardan birini kırmışım fark etmeden. Bilgisayar tamircisine götürmüştüm. Yeni fan takmışlar. Yalnız bilgisayar ısınıyormuş da zaten termal macunu da yenilemişlerdi. Zaten sen termal macunu yenilemişsin. Acaba termal macun pek iyi bir macun olmayabilir mi ya da benimki gibi fanda bir problem olabilir mi?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Yardımınız için teşekkür ederim sorun psu'dansa önerdiğiniz ekonomik power öneriniz var mı ? birde başka sorun tespit öneriniz var mı malum ekonomimiz sıkıntılı boş yere psu almak istemem çevremde ki bilgisayarcılarda işten anlamıyor
Yazdığın sıcaklık değerleri oyunda ise,sorun yok,sıcaklık olarak.

Raufdeveci98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6

Ekli dosyalar

• 1D01EEBF-5B3B-4D03-B173-83AF7A627A6B.jpeg
    1D01EEBF-5B3B-4D03-B173-83AF7A627A6B.jpeg
    114.4 KB · Görüntüleme: 95

Hype

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şahsen Ben Bi Sıkıntı Göremedim Attığın Testte.
Belki de PSU dadır Olabilir.