Bilgisayarım açılmıyor, nedeni ne olabilir?

Bu konuyu okuyanlar

djgkey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir kaç aydır bilgisayarım nedensin yere reset atıyordu belirsiz periyotlarda
bende static elektrik var diye anakartı söküptemizledim ve kasaya vidaladığım yerlere bantla yalıtım yaptım bütün parçaları tekrar taktım ama hiç ses gelmedi fanlar bile çalışmadı.

Bende anakartı tekrar söktüm sadece güç kablosunu ve işlemciyi takarak dışarıda çalıştırdım bu sefer fan döndü.

Sonra tekrar anakartı kasaya taktım bütün parçaları eksiksiz taktım bu seferde fanların hepsi çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor
bip sesi de gelmiyordu ramlarin yerlerini değiştirdim yine olmadı ramleri çıkardım yine görüntü gelmedi.
Anakart adı gelen ekran bile gelmiyor hiçbirşey yok son olarakta bios pilini çıkardım 1 dk falan bekledim ne kadar yeterli bilemiyorum ama sabahtan beri uğraşıyorum açılmıyor pc lütfen bi yardım
keşke bıraksaydım da restart atsaydı offf

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Taktığın kabloların doğru yerlere ve hepsinin gerçekten takılı olduğuna emin ol. Örneğin RAM'in bir dişi bile tam oturmasa hata verir. Örneğin benim bilgisayarımda Ram'e dokundum yanlışlıkla çalışmad bilgisayar, ekrana görüntü gelmedi. Sonra tekrar çıkarım üfledim temizledim tam oturttum ve çalıştı. Taktığın her kablonun giriş ucu temiz ve tam takılı olmalı.

2. durum ki en büyük zarar; anakartın yanmış yada bozulmuş olabilir. Ki herşeyi çıkarıp taktım yalıtım yaptım vesayre diyorsun. Bunlar çalışan bir bilgisayara yapılmaması gereken şeyler.Bu ihtimali biraz güçlendiriryosun. Umarım yanılıyorumdur.

djgkey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yaptığım hiçbirşeyi bilgisayar açıkken yapmadım hersefderinde supply den kapattım
ekran kartını da başka bilgisayarlarda denedim olmuyor

---------- Post added at 20:19 ---------- Previous post was at 20:13 ----------

ram leri arkadaşın bilgisayara taktım çalışıyor hardiski de denedim ekran kartınıda hepsi çalışıyor

haldunaksoz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
dostum anakartın uzerınde clear cmos jumper ı var, onunla bıos u sıfırla, ayrıca usb veya sses gırıslerını dosgru taktıgına emınsen anakartın ıslemcı yatagına ve ıslemcının ayaklarına bakmanı tavsye ederım, yamukluk var mı dıe. hoş anakart ve işlemciyi bilmiyorum ama :) aslında yardım isteyen arkdaşlar, anakart, işlemci vs gibi donanımlarını yazarlarsa daha net bir şekilde yardım edebiliriz ;)