Bilgisayarım açılmıyor acil yardım

Bu konuyu okuyanlar

WADE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayarımda şöyle bir sorun var:Anakartım ilk p4 lerden asus i845 512 mb sd ram 133 mhz 1.6 ghz 64 mb ekran kartı özelliklerine sahip
Bilgisayarı çalıştırıyorum Monitör açık; ama görüntü yok
Sabit Disk bir kere çalışıyor, sonra susuyor.ve bilgisayar öyle kalıyor.yani açılırken pcnin ses çıkarması gerekiyor bu olmuyor
Ayrıca ekran kartı ve anakartı kontrol ettim, onlarda sorun olup olmadığını zannetmiyorum
Güç kaynağında da herhangi bir sorun olduğunu sannımıyorum söyle bir durum oldu bütün parçalar söktüm sonra tekrar taktım açıldı 1 saat baktım sonra kapattım yine açılmadı bana göre açıldığından dolayı tekrar açılmalı fakat açılış düğmesi reset düğmelerin yerini tam anlayamadım anakartın en altında 20 tane 2 sıra halinde 10 tane iğne var açılış düğmesi 3-4 de oluyor 5-6. iğnelerde oluyor bu yalnız bir tane olmalı değilmiydi reset ışık düğmesini yanlış taktım galiba sarı yanan renk kırmızı yandı sonra buldum ışık kaploları anakartın açılıp açılmamasını etkilemez herhalde
şimdi ne yapmalıyım....

DorukC

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Boyle sorunlar genelde anakart yada guc kaynagindan kaynaklanir.

Guc kaynagini kontrol etmek icin guc kaynaginin icini ac kondansator leri kontrol et. Sisme yada akinti varsa guc kaynagin dogru bir sekilde pc ne guc saglayamiyordur. (kondansator dikine uzun ve tepesinde hafif iceri dogru arti sekli olan elektronik parca)
baktin ki guc kaynagin saglam;

anakartin uzerinde sadece islemci takili olsun, ekran kartin ramin sokulu olsun. Bizz dedigimiz kucuk hoparlor anakartina bagliysa acilista kesik kesik otmesi lazim, bizz takili ve otmuyorsa anakartin dan suphelen derim.

WADE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şu var açılmıyordu bütün parçaları söktüm artık açılmaz diye tekrar taktım açıldı bu şunu göstermezmi tekrar açılma imkanı var

DorukC

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Temassizlik problemi de yasamis olabilirsin. Bir daha ayni seyi yaparsa guc kaynagini kontrol et ;)

WADE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sunu söyleyeyim ben dün biraz trojanlarla uğraştım hani şu pc de açıldığı zaman bir daha açılmaz olanlarla fakat çalıştırmadım! zaten antivirüs uyarı verdi ve sildi şimdi
korkum şu acaba trojan rardan çıkarken antivürüs tarafından silinse dahi bunu yaparmı?

WADE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anakartin uzerinde sadece islemci takili olsun, ekran kartin ramin sokulu olsun. Bizz dedigimiz kucuk hoparlor anakartina bagliysa acilista kesik kesik otmesi lazim, bizz takili ve otmuyorsa anakartin dan suphelen derim ...demissin tnks
evet kesik kesik ötüyor 2 sn sonra duruyor bu sorunun çok tehlikeli olmadığı gösterir mi tamirciler tarafından disket sürücüsü yada başka bir şekilde bios tekrar yüklenebilirmi düzeltilmesi mümkünmü yoksa çöp yolu gözüktümü