Bilgisayarim aciliyor ama goruntu yok yardim

Bu konuyu okuyanlar

erdemfrm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamun aleykum arkadaslar ben bi gun bilgisayarimi kapattim ertesi gun actigimda bilgisayar calisiyor hatta bip seside geliyor ama ekranda en ufak kararma dahi yok sanki fisten cklms gbi grntu yok. bios sarjin bitmistr sonr 1 saat bkle tak glr dediler yaptim geldi sonra sabah yine actim gelmedi hep ayni seyleri denedm en sonunda bios pili dgstm yine gelmio tum kablolar tkili npmm lzm acil yardim allah askina*baglantilarida soyle http://i.hizliresim.com/8l8axd.jpg

bu arada mobilden girdigim icin yazim hatalari varsa affola.
not: bilgisayarim 4 senelik hic boyle bir sorunla karsilasmadim servise veya bilgisayarciya goturmeden bu sorunu cozebilirmiyim?

Netkolix

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Laptop mu masa ustumu?

Fisten cekilmis gibi goruntu yok ise sorun teknik degil mekanik ile ilgili, bir servise goturmeni tavsiye ederim.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Windows açılış sesi geliyor mu ? Güç tuşuna bastığında klavyeden capslock'a bas yanıp sönüyor mu ? Başka monitörle denemende fayda var. Ve deneyebilirsen monitörünü başka kasa ile denemelisin. VGA kablosunda da sorun olabilir. Tek tek denemen gerekiyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Pc masaustu baska kasa da yok monitorde :/ servise goturmeden yapabilecegim bisey yok mu monitorun arkasinda kablolar var onlari cikarip takmamda fayda varmi ama pili bir saat takmadim sonra taktim yani biosu sifirladim acildi ertesi gun yine ayni sorun. Yeni ayni formatra bi pil aldim sarz ettm 1 saat acilmadi...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Tum kablolar aktif ve ne yazikki baska monitorde veya kasada denme imkanim yok bios pilinide tktm olmadi acaba ramleri sokup taksam ve monitorn arkasndaki kablolari sokup taksam olur mu. :/

erdemfrm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Masaustu ve ne yazikki baska kasa ve monitorde deneme imkanm yok. Anlamadgm olay bios pilini 1 saat takmadan bklttm sonra taktim acildi. ertesi gun acilmadi yine ayni sorun yine sarz edip olmayincada yeni pil aldim buda olmadi. Ramleri sokup taksam ve monitrn arkasndaki kablolari sokup tksm olrmu

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Evet acilis sesini ve bip sesinide duyuyrm hersey nrml sadece grntu yok

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Bilgisayarı açıldıktan sonra Monitör un aç kapa düğmesine basın ekran gelip kapanıyormu bi bak Monitör un arızalı sanıyorum

erdemfrm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Once monitor isigi kapatiyorum windows sesi gelio aciorm yine yok grntu. Bi cozumu yok mu lutfen ya :/

Ne yapsam yine yok goruntu. Birseyler yapilamazilmi

Kesinlikle baglantilarda srn yok olsa pc acilmaz veya ekran isigi yanip sonmezdi..