Yardım Bilgisayarım açılır açılmaz bios menüsüne giriyor.

Bu konuyu okuyanlar

Ahmetylmxxx53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhabalar daha öncede yaşamıştım bu sorunu herşeyi sök tak yaparak bios pili tak çıkar yaparak çözmüştüm ancak bi kaç hafta sonra tekrar aynı sorunla karşı karşıyayım aynı çözümleri denedim etkisi olmazdı bilgisayarı her açtığımda biosa atıyor yardım edin lütfen.Nasıl çözerim.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,597
Merhabalar daha öncede yaşamıştım bu sorunu herşeyi sök tak yaparak bios pili tak çıkar yaparak çözmüştüm ancak bi kaç hafta sonra tekrar aynı sorunla karşı karşıyayım aynı çözümleri denedim etkisi olmazdı bilgisayarı her açtığımda biosa atıyor yardım edin lütfen.Nasıl çözerim.
biosta boot menüsüne girip foto atabilir misiniz ?

Ahmetylmxxx53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

MelihST324

Doçent
Reaksiyon puanı
131
Harddiskinizin kablosu çıkmış olabilir belki bi kontrol edebilirsin.

Ahmetylmxxx53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Harddiskinizin kablosu çıkmış olabilir belki bi kontrol edebilirsin.
Windows ta sorun olabilir mi? bir format usb si bulup çalıştırmayı deneyin eğer usb olarak açılıyorsa windowsunuzda sorun olabilir. Tamir yapabilirsiniz.
Hocam ilginç birşey farkettim Windows silinmiş ssdmde sanırım.Format atmak için flaş üzerinden kurulum yapmaya başladığımda şunu farkettim ki ssd tamamiyle boş gözüküyor ve sürücüye yeni bölüm açmaya çalıştığımda açılmıyor nasıl çözerim bu sorunu formatlayamıyorum.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,597
Hocam ilginç birşey farkettim Windows silinmiş ssdmde sanırım.Format atmak için flaş üzerinden kurulum yapmaya başladığımda şunu farkettim ki ssd tamamiyle boş gözüküyor ve sürücüye yeni bölüm açmaya çalıştığımda açılmıyor nasıl çözerim bu sorunu formatlayamıyorum.
nasıl yani? fotoğraf atabilir misiniz ?

Ahmetylmxxx53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Buyurun
https://www.hizliresim.com/858e6al
Mesaj otomatik birleştirildi:

nasıl yani? fotoğraf atabilir misiniz ?
Kurulum yapmam için yeni kısmına tıklayıp Windows kendine göre bölüm açıp kuruluma öyle devam ediyormuşuz YouTube’dan izlediğime göre ki daha öncede yaptığım buydu ancak yeni seçeceğine basınca bir süre bekletip hiçbirşey olmuyor ayrıca ssdmde tamamiyle boş gözüküyor çok saçma cidden

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
selamlar, eğer SSD'nin içince önemli bir dosyanız yok ise format menüsüne geldiğinizde SSD'i yi tamamen biçimlendirebilirsiniz eğer SSD'nizi parçalara ayırıp windowsu bir bölüme ayırdıysanız o bölümü formatlayıp yeniden Windows kurmanız da sorununuzu çözecektir. SSD bölmeye çalışırken çok fazla MB verirseniz SSD bölmeye izin vermez 1gb=1024mb bu orandan faydalanarak ( ve kurmak istediğiniz Windows işletim sisteminin kaç GB olduğunu öğrenerek) SSD'nizi parçalayabilirsiniz :)

Reaksiyon puanı
8,024
SSD markanız ne acaba? Giriş seviye SSD markalarında bu tarz şeyler olabiliyor kendim de yaşadım. Disk bir anda bomboş gözükmüştü format attım düzelttim 1 2 hafta sonra aynısı tekrarlanmıştı. Zaten ilk fotoğrafa bakarsak tam model kodu çıkmamış SSD'nin. HDD'de olduğu gibi koduyla çıkması gerekirdi.

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
SSD markanız ne acaba? Giriş seviye SSD markalarında bu tarz şeyler olabiliyor kendim de yaşadım. Disk bir anda bomboş gözükmüştü format attım düzelttim 1 2 hafta sonra aynısı tekrarlanmıştı. Zaten ilk fotoğrafa bakarsak tam model kodu çıkmamış SSD'nin. HDD'de olduğu gibi koduyla çıkması gerekirdi.
sorun da bu zaten eski tip SSD'lerde sıklıkla yaşanan bir SATAFIRM hatası bu, kronik bir sorun ssdnin değiştirilmesi gerekiyor.

Ahmetylmxxx53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
SSD markanız ne acaba? Giriş seviye SSD markalarında bu tarz şeyler olabiliyor kendim de yaşadım. Disk bir anda bomboş gözükmüştü format attım düzelttim 1 2 hafta sonra aynısı tekrarlanmıştı. Zaten ilk fotoğrafa bakarsak tam model kodu çıkmamış SSD'nin. HDD'de olduğu gibi koduyla çıkması gerekirdiysem
Ssd markam sandisk 120 GB olan modeli az önce sinirlenip hddmi PC’ye takım be biçimlendirip kurmaya çalıştım kuruluyordu durdurdum çünkü hdd de %100disk hatası alıyordum çok donuyordu pc.Sıkıntı şurada hocam hddme biçimlendirme silme işlemi vs yapabiliyorum ancak ssd de mümkün değil sil genişlet ve biçimlendir çıkmıyor.Ne yapacağımı şaşırdım.

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
Ssd markam sandisk 120 GB olan modeli az önce sinirlenip hddmi PC’ye takım be biçimlendirip kurmaya çalıştım kuruluyordu durdurdum çünkü hdd de %100disk hatası alıyordum çok donuyordu pc.Sıkıntı şurada hocam hddme biçimlendirme silme işlemi vs yapabiliyorum ancak ssd de mümkün değil sil genişlet ve biçimlendir çıkmıyor.Ne yapacağımı şaşırdım.
hocam ssd sizin müdahale edemeyeceğiniz bir şekilde kullanılamaz hale gelmiş yukarıda da belirttiğim gibi SATAFIRM 11 bir hata kodu diski ve diskin içindekileri okunamaz hale getiriyor. garanti varsa gönderip değişim isteyebilirsiniz.

Ahmetylmxxx53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
qucstam.jpeg gördüğünüz gibi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam ssd sizin müdahale edemeyeceğiniz bir şekilde kullanılamaz hale gelmiş yukarıda da belirttiğim gibi SATAFIRM 11 bir hata kodu diski ve diskin içindekileri okunamaz hale getiriyor. garanti varsa gönderip değişim isteyebilirsiniz.
Anladım hocam maalesef garantisi bitmiş olması gerek yeni disk çözüm sanırım :/