Bilgisayarım açılıp kapanıyor sürekli

Bu konuyu okuyanlar

FURRYRAVEN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Merhaba arkadaşlar bilgisayarımı açarken önce açılıyor 5 6 saniye sonra kapanıyor tekrar başa sarıyor. Önceden yapmıyordu. 2 3 defa yaptıktan sonra powersupply dan kapatıp biraz bekledikten sonra tekrar açıyorum bu sefer açılıyor. Birde ilk defa mavi ekran verdi ( kmode exceptıon not handled) açılıp kapanma başladıktan sonra oldu. Yardımcı olur musunuz?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Ramlerden yapma ihtimali çok yüksek. Aynı olay,2-3 ay önce bi makinada başıma geldi çünkü.Ramleri çift ise ,slot değiştirerek, tek-tek deneyin. Yumuşak bi silgi ile de ,iyice bastırmak şartıylada, ram slotu iyice silin.

FURRYRAVEN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Evet çift ram kullanıyorum. Ramleri test etmek için bir program var mı?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
MEMTEST var Ama çok uzun sürüyor.
Windowsun çıkardığı bi küçük test programı var. Onunla bi yap.Aramaya ,mdsched.exe yaz . Program çıkıyor.

Ama bundan önce dediklerimi bi dene. Faydası olabilir.

FURRYRAVEN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
mdsched.exe yaptım bir sıkıntı çıkmadı. En kısa zaman da ramlerin yerini değiştirip deneyeceğim

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
ramler çift olsun tek oılsun anakartın kitapçığında yazıldığı gibi yerleştirmezseniz böyle sapıtabilir. anakartın kitapçığında yazdığı gibi mi ona bakın bi.
devamında da pc hala adam gibi çalışmıyorsa başlat cmd yönetici çalıştır yapıp şu komutu girin: sfc /scannow aradaki işaret \ de olabilir. birinden biri. unuttum şimdi.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Bir sorun ararken adım adım ilerlemek daha doğrudur.
İlk olarak ramleri çıkar ve PC'yi çalıştır, tekrar kapanacak mı yoksa görüntü gelmeksizin çalışmaya devam mı edecek.

FURRYRAVEN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Ramlerin yerlerini değiştirdim. Bir haftadır kullanıyorum hiçbir sıkıntı olmadı düzeldi. Herkese teşekkür ederim.