Bilgisayarım açılıp kapanıyor sürekli

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

FURRYRAVEN

Üyecik
Merhaba arkadaşlar bilgisayarımı açarken önce açılıyor 5 6 saniye sonra kapanıyor tekrar başa sarıyor. Önceden yapmıyordu. 2 3 defa yaptıktan sonra powersupply dan kapatıp biraz bekledikten sonra tekrar açıyorum bu sefer açılıyor. Birde ilk defa mavi ekran verdi ( kmode exceptıon not handled) açılıp kapanma başladıktan sonra oldu. Yardımcı olur musunuz?

met 35

Dekan
Ramlerden yapma ihtimali çok yüksek. Aynı olay,2-3 ay önce bi makinada başıma geldi çünkü.Ramleri çift ise ,slot değiştirerek, tek-tek deneyin. Yumuşak bi silgi ile de ,iyice bastırmak şartıylada, ram slotu iyice silin.

met 35

Dekan
MEMTEST var Ama çok uzun sürüyor.
Windowsun çıkardığı bi küçük test programı var. Onunla bi yap.Aramaya ,mdsched.exe yaz . Program çıkıyor.

Ama bundan önce dediklerimi bi dene. Faydası olabilir.

yolgezer74

Doçent
ramler çift olsun tek oılsun anakartın kitapçığında yazıldığı gibi yerleştirmezseniz böyle sapıtabilir. anakartın kitapçığında yazdığı gibi mi ona bakın bi.
devamında da pc hala adam gibi çalışmıyorsa başlat cmd yönetici çalıştır yapıp şu komutu girin: sfc /scannow aradaki işaret \ de olabilir. birinden biri. unuttum şimdi.

The Judge

𐰀𐱃𐱅𐰃𐰞𐰀
Yönetici
Moderatör
Bir sorun ararken adım adım ilerlemek daha doğrudur.
İlk olarak ramleri çıkar ve PC'yi çalıştır, tekrar kapanacak mı yoksa görüntü gelmeksizin çalışmaya devam mı edecek.

FURRYRAVEN

Üyecik
Ramlerin yerlerini değiştirdim. Bir haftadır kullanıyorum hiçbir sıkıntı olmadı düzeldi. Herkese teşekkür ederim.

Son mesajlar