Bilgisayarım 10+ yıldan eski 170 lira butcem var ssdmi almalıyım

Uheon2

Üyecik
Merhaba Bilgisayarım 10+ yıldan eski ve 170 lira butcem var PC Programları çok yavaş açıyor, Neredeyse butun 3D oyunlarda kasma oluyor. şuanda HDD kullanıyorum Sizce SSD almalımıyım? Yoksa başka şeylermi? Bilgisayar özelliklerim şunlar;
-Pentium(R) dual-core CPU E6300 2.80Ghz
-4Gb ram
-Windows 10 Pro 64bit
-ATI Radeon HD 3450
Mesaj otomatik birleştirildi:

anakartım SATA2

havhavA

Asistan
Merhaba Bilgisayarım 10+ yıldan eski ve 170 lira butcem var PC Programları çok yavaş açıyor, Neredeyse butun 3D oyunlarda kasma oluyor. şuanda HDD kullanıyorum Sizce SSD almalımıyım? Yoksa başka şeylermi? Bilgisayar özelliklerim şunlar;
-4Gb ram
-Windows 10 Pro 64bit
-ATI Radeon HD 3450
vallaha alma derim ya bu pc artık düzgün oyun kaldırmaz half life 2 cs 1.6 fln oynarsın eyer pc alıcam idare etsin diorsan al ama ben bu pc de oyun hayali kuruyorsan alma derim

havhavA

Asistan
Para biriktirip 2. El güncel SSD li bir sistem alman sana ssd den daha yardımcı olacak tır .
Ne demiş lenovo: SSD li bir modern bilgisayardan fazlasını bekleyin.
aynen

-4Gb ram
-Windows 10 Pro 64bit
-ATI Radeon HD 3450

anakartım SATA2
bide windows 10 ağır geliyor olabilir

kmurat

Dekan
tanimama diye bir olay yok yanlis bilgi vermeyinz sata girisi var sonucta hdd si var
Donanımı sata girişi tanımaz. Bios tanır. 10 senelik bir donanımın da artık yazılım desteği kalmaz, Bios'u güncelleyebilsin. 10 sene öncesinin son çıkan donanımı kullanılmışsa tanır bir ihtimal. Ama genelde elde kalmış donanımlar değerlendirilir.