Bilgisayarı windows üzerinden normal kapayınca power suply de kapatılmalı mı

Bu konuyu okuyanlar

Emri

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Arkadaşlar bilgisayarı normal windows üzerinden kapayınca power suply de kapatılmalı mı kapatmazsak elektrik gidince bir sorun olur mu

Efi Avni x64

Doçent
Reaksiyon puanı
378
Kardeşim psu ya neden taktın bu kadar [emoji28]

ennstekin

Asistan
Reaksiyon puanı
92
Anakartlar psu dan güç almaya devam eder telefonunuzun şarj edebilmesi için kullanmıyorsanız kapatabilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anakartlar psu dan güç almaya devam eder telefonunuzun şarj edebilmesi için kullanmıyorsanız kapatabilirsiniz.
Ben bilgisayarı kapatınca hddler in ışığı yanmaya devam ediyor.

Emri

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben bilgisayarı kapatınca hddler in ışığı yanmaya devam ediyor.
Psuyu düğmesinden mi kapamalıyım

Emri

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Yani kapatmak isterseniz evet ama bence gerek yok sorun teşkil etmiyor ise.
Ya diyolar bazıları elektrik gidince sorun oluşturuyor diye tereddütte girdim kapatmalı mıyım kapatmamalı mıyım

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Çok aşırı bir dalgalanma olmadıkça psu düğmesi açık kalsa da bi şey olmaz, tam bir güvenlik için kesintisiz güç kaynağı almak gerekir eğer sık sık elektriklerin ve dalgalanmaların olduğu bir muhitte oturuyorsanız. Eğer uyku modunda ise bilgisayarda arka planda işlemler gerçekleşebilir.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Şunu da belirteyim eğer aşırı bir dalgalanmaya günün birinde denk gelirseniz ve sigortalarınız veya ana sigortanız yanar ise evdeki cihazlar fişe takılı olduğunda uyku modunda bile olsalar bozulabilirler... Bu başıma geldi, gerçekten de pahalı bir cihazımın güç girişi yandı, sebebi de evin ana sigortası yanmıştı... Ama kesintisiz güç kaynağına ve özel sigortalara bağlı cihazlarıma bir zarar gelmemişti. Yani demem o ki bütçeye göre uygun bir kesintisiz güç kaynağı şarttır hele hele bilgisayarınız pahalı ise vazgeçilmezdir.

Reaksiyon puanı
16,118
kullanmadığında ve yatarken kapat ben uzatmanın fişini faz,nötr kesen düğmeli fiş takmıştım.