Soru Bilgisayarı temizledikten sonra No signal hatası

Bu konuyu okuyanlar

Mansitak56

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar Dün PC çok kirlenmiş diye Fön makinesi ve fırça ile Temizledim Bozuk olan ekran kartını fırınlama tekniği yaptım PC ye taktım görüntü gelmedi o zaten bozuktu ama Harici onboarda Vga kablosunu taktığımda görüntü gelmedi No signal yazısı geldi Normalde Onboarda takınca görüntü geliyordu ne olmuş olabilir Birde Şöyle bir kablo çıkmış nereye bağlı olduğunu bilmiyorum
E7B91008-DA0F-487A-9580-49E66CD84614.jpeg

lebib

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Ekran kartını söküp dener misin ? Hocam birde bozuk ekran kartını neden tekrar taktın şimdi o kısa devre ile anakartı bile yakmış olabilir. Ayrıca işlemcinin ramin tam olarak yerine oturduğundan da emin olursanız iyi olur

Mansitak56

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ekran kartını söküp dener misin ? Hocam birde bozuk ekran kartını neden tekrar taktın şimdi o kısa devre ile anakartı bile yakmış olabilir. Ayrıca işlemcinin ramin tam olarak yerine oturduğundan da emin olursanız iyi olur
Ekran kartını söktüm fırınlama yaptım Berki olur diye denedim işlemci yıllardır ellemedim yerine oturmuş rami çıkartıp taktım

lebib

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Ekran kartını söktüm fırınlama yaptım Berki olur diye denedim işlemci yıllardır ellemedim yerine oturmuş rami çıkartıp taktım
Şuan da ekran kartınız takılı değil iken deniyorsunuz değil mi ? Ekran kartını yerinden söküp onboard üzerine o şekilde çalıştırın. O kablo sata güç kablosu harddiskin anakarttan güç emebilmesine yarıyor.

Mansitak56

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Şuan da ekran kartınız takılı değil iken deniyorsunuz değil mi ? Ekran kartını yerinden söküp onboard üzerine o şekilde çalıştırın. O kablo sata güç kablosu harddiskin anakarttan güç emebilmesine yarıyor.
Zaten onboarda takılı Yeni Vga kablosu taktım Yeşil kırmızı beyaz renkler yanıp sönüyordu monitöre bağlı vga kablosunu tutunca yine görüntü gelmedi

lebib

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Hocam o zaman pc nin elektrik ile olan bağını kopartıp bios pilini çıkarıp 2 dakika falan bekleyin ondan sonra tekrar bios pili takın sonra güç verip dener misiniz

Mansitak56

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

lebib

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Hocam genel hatalar olan ramlere baktık, ekran kartını çıkarıp onboarda zorladık, biosumuza reset attık. Birde anakartınıza ve işlemcinize yeteri kadar güç verdiğinizi kontrol edin başka bir şey aklıma gelmiyor artık. Son ihtimal anakartınız arıza yaptıda

lebib

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Oldu hocam elektrik ile bağını kesmemişim bios pilini çıkardım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam ben bozuk ekran kartını fırınlicam taksam anakart kısa devre yaparmı
Fırınlama mantıklı bir işlem değil denemeyin. Ekran kartınızı fırınlama yapmadan tamir ettirebilirsiniz. Bunun farkı arızayı elle tespit edip ekran kartı üzerinde bozuk olan parçaları değiştirip tamir ediyorlar. Örnek bir video bırakıyorum :

Mansitak56

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Fırınlama mantıklı bir işlem değil denemeyin. Ekran kartınızı fırınlama yapmadan tamir ettirebilirsiniz. Bunun farkı arızayı elle tespit edip ekran kartı üzerinde bozuk olan parçaları değiştirip tamir ediyorlar. Örnek bir video bırakıyorum :
Ekran kartları tamir edilemiyor diye biliyom tamir ediliyorsa bile değerine yakın fiyat istiyorlar mantıklımı tamir ettirme

lebib

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Ekran kartları tamir edilemiyor diye biliyom tamir ediliyorsa bile değerine yakın fiyat istiyorlar mantıklımı tamir ettirme
Bu attığım yöntemle tamir edilebilir ama kesin olur diyemem. Fiyat konusunda değişen malzeme gittiğiniz yer işin zorluğu gibi bir çok şeye bağlı. Elinizde iyi bir ekran kartı varsa kendisinden daha ucuza tamir edilir. Daha önceden bu yolla laptop, ve anakart tamiri yaptırmışlığım var. Eski bir ekran kartınız varsa isterseniz deneyin ama anakarta zarar verme ihtimaliniz var. İsterseniz bir kaç yerden fiyat alıp ona göre karar verin

Mansitak56

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bu attığım yöntemle tamir edilebilir ama kesin olur diyemem. Fiyat konusunda değişen malzeme gittiğiniz yer işin zorluğu gibi bir çok şeye bağlı. Elinizde iyi bir ekran kartı varsa kendisinden daha ucuza tamir edilir. Daha önceden bu yolla laptop, ve anakart tamiri yaptırmışlığım var. Eski bir ekran kartınız varsa isterseniz deneyin ama anakarta zarar verme ihtimaliniz var. İsterseniz bir kaç yerden fiyat alıp ona göre karar verin
Elimde R7 240 var tamir ettirmeye ekran kartınımı götüreyim yoksa kasayımı götüreyim

Mansitak56

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Evet mantıklı. Bu arada anakartta farklı bir ekran kartı girişinden ekran kartını bağlamayı denediniz mi belki anakartın soketi bozulmuştur
Denemedim Zaten eskiden götürdügümde tamirciye Bozuk diyip cıkarmışlardı