Bilgisayarı her açtığımda Wi-Fi internet Yok'a dönüyor

Bu konuyu okuyanlar

MKAYusuff

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar laptop kullanıyorum birkaç hafta önce başladı sorunum. Laptopu açtığımda her seferinde tereddütsüz bağlantım "internet yok, güvenli" yazısına dönüyor. Çözümü ise garip. Bağlantıyı Kes'e basıyorum sonra tekrardan bağlana tıklıyorum sonrasında "son erişiminizden sonra bir şeyler değişti" gibi bir şey yazıyor ve benden şifre istiyor. Şifreyi girmeden 3-4 saniye bekliyorum ve internete bağlanmış oluyor. Bu sadece laptopu açtığımda değil bazen internette gezinirken de oluyor. İnternetle ilgili bir sorun değil evdeki diğer laptopta ve telefonlarda böyle bir durum yaşamadım. Nasıl çözebilirim?

BatuhanDN

Profesör
Reaksiyon puanı
1,478
Arkadaşlar laptop kullanıyorum birkaç hafta önce başladı sorunum. Laptopu açtığımda her seferinde tereddütsüz bağlantım "internet yok, güvenli" yazısına dönüyor. Çözümü ise garip. Bağlantıyı Kes'e basıyorum sonra tekrardan bağlana tıklıyorum sonrasında "son erişiminizden sonra bir şeyler değişti" gibi bir şey yazıyor ve benden şifre istiyor. Şifreyi girmeden 3-4 saniye bekliyorum ve internete bağlanmış oluyor. Bu sadece laptopu açtığımda değil bazen internette gezinirken de oluyor. İnternetle ilgili bir sorun değil evdeki diğer laptopta ve telefonlarda böyle bir durum yaşamadım. Nasıl çözebilirim?
Bilgisayarınızdaki İşletim Sistemi (OS) Nedir?

xKemalC

Doçent
Reaksiyon puanı
627
Hocam çözüm basit. Ağınızın üzerine basıyorsunuz bastıktan sonra "Otomatik olarak bağlan" diye bir yazı ve solunda kutucuk göreceksiniz. Kutucuğa basın ve bağlana basın. Muhtemelen sorununuz çözülür.

ozciceky

Profesör
Reaksiyon puanı
2,747
Bence modem arayüzünden yayın yaptığınız kanal sabit bir kanal veya otomatik ise bir süre başka kanala alarak yayın yapmayı deneyin. Bende de benzer bir sorun oluyordu. Bir müddet bu şekilde deneyerek halledebiliyordum. Bu arada bu sıkıntı her iki bilgisayarımda da oluyordu. ikisi de windows 10... neticede 4 yıllık asus modemi keentetic ile değiştirerek soruna kalıcı çözüm buldum...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam çözüm basit. Ağınızın üzerine basıyorsunuz bastıktan sonra "Otomatik olarak bağlan" diye bir yazı ve solunda kutucuk göreceksiniz. Kutucuğa basın ve bağlana basın. Muhtemelen sorununuz çözülür.
zaten wifiye bağlanıyor ama wifi ona internet yok güvenli diyor. yani wifiden interneti alamıyor.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,927
Sürücüyü temiz kurulum ile kurmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca büyük bir ihtimal Windows 10 size kendi deposundaki eski sürüm bir sürücüyü kurmuştur. Donanım kimliği paylaşırsanız sisteminiz için gerekli sürücüyü paylaşabiliriz.

MKAYusuff

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Son düzenleme:

DartexNato

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Driver bosster kur birtane de key bull güncelle

MKAYusuff

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
wifi kartının model
1617109656406.png

Eratosthenes

Profesör
Reaksiyon puanı
853

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Genelde kötü modemlerden oluyor. Bende de oluyor kablonet'in modemi. Driver güncel mi bakın. Ağ ayarlarını sıfırlayın. Modeme de reset atın. Daha iyi hale gelir.

Skellige

Profesör
Reaksiyon puanı
3,774
Laptop markasının sitesine gir wifi driverını indir muhtemelen sorunun çözülür.Eğer çözülmezse bence kesim çözüm windows 10 ayarlarından uygulama sıfırlaması yap.