Bilgisayarı Arka Düğmeden Kapattım

Bu konuyu okuyanlar

OguzhanYagmur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İ5 işlemcili casper ddr3 anakartlı ve 8 gb ram olan masaüstü bilgisayarım yeniden başlatmak istedim. Windows hazırlanıyor, bilgisayarınızı kapatmayın da kaldı. Uzun bi süre bekledikten sonra artık aşırı uykum geldiğinden dayanamadım kasanın arkasındaki tuştan kapattım. Ama sonraki gün bilgisayarı açmaya çalıştığımda açılmıyor elektrik hiç gelmiyor yani ne yapmalıyım yardımcı olabilir misiniz?

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Kapattığın tuşu tekrar açtığını varsayarak yorum yapıyorum :D
Bu işlemin ardından donanım değil yazılım zarar görür, genelde çökme işlemi olarak adlandırırız.
Güç kablosunu çıkar ve tekrar tak ana karta elektrik geliyor mu birde onu kontrol et :)

OguzhanYagmur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kapattığın tuşu tekrar açtığını varsayarak yorum yapıyorum :D
Bu işlemin ardından donanım değil yazılım zarar görür, genelde çökme işlemi olarak adlandırırız.
Güç kablosunu çıkar ve tekrar tak ana karta elektrik geliyor mu birde onu kontrol et :)
Ahahah? denedim ya hepsini. Kabloyu değiştirdim hatta ekstradan bi tane daha vardı. Ama yine aynı yaşam belirtisi yok.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
:D Tuşu daha önce de kullanmış mıydın yoksa uzun zaman sonra ilk defa falan mı, kısa devre v.s. olayları ile falan power packe zarar vermişte olabilirsin.

OguzhanYagmur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
:D Tuşu daha önce de kullanmış mıydın yoksa uzun zaman sonra ilk defa falan mı, kısa devre v.s. olayları ile falan power packe zarar vermişte olabilirsin.
Ya evet daha önce de kullandım ama böyle bi sıkıntı olmamıştı. Anakartı yakmış olabilir miyim acaba? Bilgisayarcıya götürsem veya çok masraf çıkarır mı ki??

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Ben sorunun Power Pack'te olduğunu düşünüyorum ortalama 50 tl masraf çıkar herhalde eğer taklacaksa power packin kalitesine göre değişir fakat dediğin gibi sorun ana kartta çıkarsa biraz daha tuzlu olur :D

OguzhanYagmur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben sorunun Power Pack'te olduğunu düşünüyorum ortalama 50 tl masraf çıkar herhalde eğer taklacaksa power packin kalitesine göre değişir fakat dediğin gibi sorun ana kartta çıkarsa biraz daha tuzlu olur :D
Anladım çok teşekkür ederim cevapladığın için:)

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
poweri sök. Dışarda çalıştırmayı bi dene. Durum bi nebze ,anlaşılır.

OuzBey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
bios pilini çıkar 1-2 dk sonra geri tak bide güç kablosunu çıkarıp açma düğmesine bas tekrar kabloyu tak dene bi