Bilgisayardan Tuhaf Sesler Gelmeye Basladi?

Bu konuyu okuyanlar

Serhat Meric

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptop dan simdiye kadar gelmeyen sesler gelmeye basladi. Normalde laptop dan kapandiginda cikan ses simdi acikkende surekli cikiyor ve ardindan bilgisayarin icinden sanki birsey surtunuyormus gibi sesler geliyor. Bu isten hicbirsey anlamadim. Sorunun sebebini bilen varsa ve yardim ederse cok memnun olurum

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Belli ki temizlik vakti gelmiş. Fan tozlardan dolayı sürtüyor olabilir
Çevrende işini iyi yapan yada tanıdık varsa götürüp temizlet.

Serhat Meric

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Amasya'lıyım da konu bu deil :D 1 sene oldu pcyi alalı

Serhat Meric

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Belli ki temizlik vakti gelmiş. Fan tozlardan dolayı sürtüyor olabilir
Çevrende işini iyi yapan yada tanıdık varsa götürüp temizlet.
Birde laptop prize takılı çalışıyor. Laptop kapandığında bir ses çıkartıyordu. Artık açıkkende çıkartıyor fakat kapanmıyor.
--- Gönderi Güncellendi ---
Pcnin temizlenmesi için içini açıcaklar. Bunu yapınca garanti bozulacak. Garantide yapıyorlarsa oraya vereyim?
Bilgisayarı aldığımdan beri hiç temizletmedim. Son zamanlarda pcye birşeyler olmaya başladı garip garip. Önce ani fps düşüşleri sonra tarih ve saatin geri kalması, tercihlerin sıfırlanması ve enson bu oldu. Anlamadığım şey tuhaf sesleri bıraktım, kapanma sesi çıkıyor açık duruyor. Ve bunu sürekli yapıyor.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
servise ver temizlesinler garantili cihazı açma.

Serhat Meric

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
servise ver temizlesinler garantili cihazı açma.
Pcnin markası Toshiba. Normalde bilgisayarı win. menüsünden kapattığım zaman ışığı söner ve küçük bir tık olur. Bu normal, fakat bu ses ki çok iyi biliyorum kapatma sesinin nasıl bişe olduğunu. Başka bir sesdir demeyin ye söyledim. Bu ses pc çalışırken ard arda çıkmaya başladı ama pc kapanmıyor çalşmaya devam ediyor. Ha işte bunun Bilgisayarın temizlenmesiyle alakalı olduğunu mu düşünüyorsunuz. Ozaman ben yarın bilgisayarcıya götürüp sese bir baktırayım. İnşallah kötü birşey değildir:D Öbür tuhaf ses de bilgisayarın pis olması ile alakalıysa ki inşallah öyledir. Serviste temizletirim.

FlameWinder

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Ses sanırım hdd'den geliyor. Servise gönderin ve bu durumdan bahsedin. Bundan önce verilerinizi bir yere yedekleyin.

Serhat Meric

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ses sanırım hdd'den geliyor. Servise gönderin ve bu durumdan bahsedin. Bundan önce verilerinizi bir yere yedekleyin.
Bilgisayarı böyle kullanmaya decam edersem bir sıkıntı olurmu? Kullanacağımdan değil yaw meraktan soruyorum. Ses geldiği an korkup kapadımda pcyi bişe olur falan:D:D:D

FlameWinder

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Bilgisayarı böyle kullanmaya decam edersem bir sıkıntı olurmu? Kullanacağımdan değil yaw meraktan soruyorum. Ses geldiği an korkup kapadımda pcyi bişe olur falan:D:D:D
Çok çeşitli senaryolar yazılabilir. Veri kaybına yol açması mümkün. Servise göndermekte fayda var.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
korkunun ecele faydası yok ver servise halletsinler...

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
zaten servis ücretsiz değil mi? ver servise yenisi gibi yapsınlar :)

Serhat Meric

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Önce yedek almak için pcyi açıcam yedeğimi alıcam fakat dış bir hasar olumu ondan korkuyorum. Bu sorun da garantiye girermi bilmiyorum.
1. Bu sorunun garantiye girip girmesiğini bilmiyorum. 2. Yedek alırken dış bir hasar olacağından korkuyorum
1. Bu sorunun garantiye girip girmediğini bilmiyorum. 2. Yedek alırken dış bir hasar oluşacağından korkuyorum

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Önce yedek almak için pcyi açıcam yedeğimi alıcam fakat dış bir hasar olumu ondan korkuyorum. Bu sorun da garantiye girermi bilmiyorum.

1. Bu sorunun garantiye girip girmesiğini bilmiyorum. 2. Yedek alırken dış bir hasar olacağından korkuyorum

1. Bu sorunun garantiye girip girmediğini bilmiyorum. 2. Yedek alırken dış bir hasar oluşacağından korkuyorum

olsun yine de deneyin bence. denemekten zarar gelmez. olmazsa arkadaşlarımızın dediği gibi bilgisayarcıya götürün parçalarının tozunu alsın bilgisayarın

Serhat Meric

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kapağını amadan hdd'dekilere ulaşma yolu var bir usb belleğe ubuntu at birde harici hdd usb de ubuntuyu boot et kurmadan devam et harici hdd'yi tak kurtaracağını kurtar...
www.ubuntu.com
Rufus - Önyüklemeli USB sürücü oluşturmanın en kolay yolu
Pcyi açıp normal usb ile yedek alsam bir sıkıntı olurmu
kapağını amadan hdd'dekilere ulaşma yolu var bir usb belleğe ubuntu at birde harici hdd usb de ubuntuyu boot et kurmadan devam et harici hdd'yi tak kurtaracağını kurtar...
www.ubuntu.com
Rufus - Önyüklemeli USB sürücü oluşturmanın en kolay yolu

Ha birde 1 ay önce falan laptoptan bir vida düştüğünü gördüm. Durd
k yere düşmüş öylece masada duruyordu. Diğerleri yerinde duruyor sapasağlam. Bu bozarmı garantiyi. İçi açılmadı sadece bi vidası düşmüş :(

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
vidayı bulduysan onuda ver düşmüş de yada verme onlar takar yenisini casperlarda vida dökülmesi normalmiş o neydi?

Serhat Meric

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorun olmaz vida düşmüş nasıl üretiyor bu pigmeler diye konuş ...
İnşallah. Yarın pcyi yeniden açmayı denicem. Açılırsa usb takıp yedek alayı denicem. İşte bunları yaparken bi anda kapanır bidaha açılmaz iç taraftan bi parça bozulur vs. bişe olmasından korkuyorum. Sesler sanki bir anda patlayacakmış gibi geliyor. :D başıma il defa geldiği için tam oşarak ne yapacağımı bilmiyorum. sesleri videoya çekip buraya atsam anlarmısın az biraZ
telefon klavyesini pek kullanmıyorum klavye özürlülüğümün kusuruna bakma :D

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
İnşallah. Yarın pcyi yeniden açmayı denicem. Açılırsa usb takıp yedek alayı denicem. İşte bunları yaparken bi anda kapanır bidaha açılmaz iç taraftan bi parça bozulur vs. bişe olmasından korkuyorum. Sesler sanki bir anda patlayacakmış gibi geliyor. :D başıma il defa geldiği için tam oşarak ne yapacağımı bilmiyorum. sesleri videoya çekip buraya atsam anlarmısın az biraZ
telefon klavyesini pek kullanmıyorum klavye özürlülüğümün kusuruna bakma :D
ne bileyim yararı olur

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
ubuntu ile boot et o zaman o hdd okuma için çalışır ...