"Bilgisayardan telefona" İnternet Aktarımı

AlperShal

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,553
Merhabalar, bilgisayarımdan telefonuma interneti herhangi bir yolla bağlayabilir miyim? Dizüstü yeni model bilgisayarlarda birkaç kere gördüm bilgisayarlar mobil erişim noktası gibi kullanılabiliyor. Peki ya masaüstülerde böyle bir imkan var mı? Ve ya basit bir wifi adaptörü ile (USB adaptör) internet paylaşımı yapılabilir mi? Yanıtlarınız için teşekkürler...
NOT: Google'a yazdığımda telefondan mobil erişim noktası açarak bilgisayarı telefona bağlamak istediğim hakkında sonuçlar görüyorum. Hayır, telefonu bilgisayara bağlayacağım. (Veri akışını bilgisayardan alacağım)

PropHeTe

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Evet yaparsın ama Windows 10 kurmalısın çünkü erişim kolaylığı menüsünde o mobil veri diye bir kısa yol var.

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Kabloyu bağla telefonun ayarlardan usb İnternet tıkla girer
Mesaj otomatik birleştirildi:

Usb bağlantı yazan

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200108_092453_com.android.settings.jpg
    Screenshot_20200108_092453_com.android.settings.jpg
    24.6 KB · Görüntüleme: 308

PropHeTe

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Merhabalar, bilgisayarımdan telefonuma interneti herhangi bir yolla bağlayabilir miyim? Dizüstü yeni model bilgisayarlarda birkaç kere gördüm bilgisayarlar mobil erişim noktası gibi kullanılabiliyor. Peki ya masaüstülerde böyle bir imkan var mı? Ve ya basit bir wifi adaptörü ile (USB adaptör) internet paylaşımı yapılabilir mi? Yanıtlarınız için teşekkürler...
NOT: Google'a yazdığımda telefondan mobil erişim noktası açarak bilgisayarı telefona bağlamak istediğim hakkında sonuçlar görüyorum. Hayır, telefonu bilgisayara bağlayacağım. (Veri akışını bilgisayardan alacağım)
cepten bakarken yanlış bilgi vermişim masaüstü pc için wifi dongle bağlaman gerekiyor sistemine yoksa @drocco nun yazdığı şekilde yapman gerekir
(=

AlperShal

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,553
cepten bakarken yanlış bilgi vermişim masaüstü pc için wifi dongle bağlaman gerekiyor sistemine yoksa @drocco nun yazdığı şekilde yapman gerekir
(=

Sn. @drocco 'nun dediği telefonun mobil verisini bilgisayara aktarmak. Benim dediğim sizin verdiğiniz Microsoft linkindeki gibi ama Windows 10 değil, Windows 7 için lazım. Herhangi bir uygulama var mıdır kablo ile veri aktarımı için? Ve ya doodle nedir? Nasıl kullanılır?

Kablo zorunluluğu yok aslında, wifi adaptörü gibi aletlerle yapılabilir mi?

PropHeTe

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Sn. @drocco 'nun dediği telefonun mobil verisini bilgisayara aktarmak. Benim dediğim sizin verdiğiniz Microsoft linkindeki gibi ama Windows 10 değil, Windows 7 için lazım. Herhangi bir uygulama var mıdır kablo ile veri aktarımı için? Ve ya doodle nedir? Nasıl kullanılır?

Kablo zorunluluğu yok aslında, wifi adaptörü gibi aletlerle yapılabilir mi?
Dongle denilen cihaz da wifi adaptör (kimi yerde wifi adaptör kimi yerde dongle diye geçiyor)ama windows 7 için çalışabilir diyemem çünkü öyle bir ortamda denemedim (=

AlperShal

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,553
Çok teşekkürler, çözüm bulabilirsem buraya cevap olarak yazarım.