Bilgisayardan anlayan arkadaslar yardim edebilirmi lutfen

Bu konuyu okuyanlar

Yusuf3414

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba.doğrusunu soylemek gerekirse bilgisayardan pek anlamam oyuzden yardimiz gerekli:).bilgisayarimi Windows 7 den Windows 10 yuksellttim yukseltikten bir sure sonra yeni bir outlook hesabi acmam istendi bende cok onemli olmadığını dusunerek degisik bir sifre yazdim, ertesi gun bilgisararimi açtığımda o sifreyi istedi . Tabii bende unutmustum sifreyi . Sonra ben outlookdan yeni bir sifre isteme talebinde bulundum ancak kabul edilmedi ( 3 kez tekrar ettim olmuyor) . Bu olaydan sonra internetten buldugum onerileri denedim ancak daha da beter oldu . Power-on diye bir sifre istiyor giriste, onu girdikten sonra beni direk Windows önyükleme sorunu (0xc000000f) karsima geliyor elimde disk yok ne yapmam gerekiyor ? durumlar daha da beter olmadan yardim edermisiniz lutfen:(:(.
Screenshot_2017-01-09-12-58-01-1.png

Ekli dosyalar

• Screenshot_2017-01-09-12-58-01.png
    Screenshot_2017-01-09-12-58-01.png
    482.3 KB · Görüntüleme: 553

Alecont

Profesör
Reaksiyon puanı
509
Böyle bir sorunla daha önce karşılaşmadım ama USB ile baştan kurulum yapabilirsin ilk aklıma gelen bu. Açabileceğini sanmıyorum.

Hic

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Bilgisayarınız açıldıktan sonra burdamı kalıyor yoksa şifre istediği kısma kadar gelebiliyormusunuz hala? Eğer gelebiliyorsanız güvenli moddan girip denetim ayarlarında değişiklik yapılma imkanı varmı bir bakın derim. Son çare format atmak olacaktır.

Yusuf3414

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Burda kalıyor
Bilgisayarınız açıldıktan sonra burdamı kalıyor yoksa şifre istediği kısma kadar gelebiliyormusunuz hala? Eğer gelebiliyorsanız güvenli moddan girip denetim ayarlarında değişiklik yapılma imkanı varmı bir bakın derim. Son çare format atmak olacaktır.

Ahmet_Özdemir

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Windows'un boot ayarlarında herhangi bir sistem hatası olmuş. Yazılımsal olarak müdahale edip düzeltilmesi yapılabilir ama ona ayıracağın zaman ile yeni windows kurulumu yapabilirsin.
--- Gönderi Güncellendi ---
USB boot ile HDD'yi görmezse eğer DVD'den kurulum yapın

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

Çözüm 1 :
Herhangi bir Usb'ye yazılmış boot edilebilen veya Windows 10 CD/DVD ile bilgisayarınızı açınız. Gelen dil seçimi ekranından dil seçiminizi yapıp Next'e basarak bir sonraki ekrana geçiniz. Gelen ekranın alt kısmında "Repair your Computer" seçeneğine tıklayınız. Sonra gelen ekrandan sırasıyla "Troubleshoot" seçeneğini => "Advanced Options" seçeneğini => "Command Promt" seçeneğini seçerek console'u açınız. Ve aşağıdaki komutları uygulayınız.

a) bootrec /fixmbr
b) bootrec /fixboot
c) bcdedit /export c:\bcdbackup
d) attrib c:\boot\bcd -h -r -s
e) ren c:\boot\bcd bcd.old
f) bootrec /rebuildbcd
g) gelen "Add installation to boot list" seçeneğine Y harfini (yes anlamında) cevaplayıp Enter'a basınız. Exit komutu ile çıkınız.
h) gelen bu ekrandan "Continue" ile devam ediniz.

Çözüm 2 :
windows 10 yüklü bir arkadaşınızdan repair disk yapmasını rica edin. Ardından bilgisayarınızın CD/DVD sürücüsüne takarak onarma işlemini deneyin. Sabit olmamakla birlikte işe yarayabileceğini düşünüyorum.

Saygılarımla
--- Gönderi Güncellendi ---
Merhaba,

bilgisayarınıza bağlı birden fazla hard disk varsa internet üzerinde izlediğim bir video şaşırttı beni (Bana biraz tuhaf geldi ama yine de denemeye değer). Size onu tavsiye edebilirim.

Saygılarımla

ladder

Asistan
Reaksiyon puanı
33
" Bu olaydan sonra internetten buldugum onerileri denedim ancak daha da beter oldu ." bence olay burada yatıyor :) yeni bir windows onarması işin görecektir bencede

AphrenoS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ISO hatalıydı büyük ihtimal, Bir başka pc de yada tanıdığın birinin bilgisayarından yeni format usb'si oluşturmalısın.
Önerim Bu ISO Olucak, ben kullanıyorum bi sıkıntı yok.

Son düzenleyen moderatör: