Bilgisayardan Anlayan Abilerimi Kardeşlerimi Bekliyorum

Sizce Alayım mı Almayayım mı ?

• Evet Al

• Hayır Alma

• Kararsızım

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

Burkandnr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar uzun zamandır masaüstü pc kullanmıyorum. Ramden,İşlemciden ondan bundan biraz anlardım onlarıda unutmuşum. Gittigidiyorda bi toplama bilgisayar buldum. Biliyosunuzdur zaten toplama bilgisayar kuruludan çok daha ucuza geliyor. Ben size şuraya tek tek özelliklerini yazayım. Fiyatı 1000 lira.
  • : Toplama Bilgisayar Marka
  • : AMD FX İşlemci Tipi
  • : 3 GHz ve üstü İşlemci Hızı
  • : 8 GB Bellek (RAM)
  • : 300 GB Hard Disk Kapasitesi
  • : 4 GB Ekran Kartı
  • : Diğer Monitör
  • : Tower Kasa Tipi
  • : Sıfır Durum
  • : Var, Açılmamış Kutu
  • : Var, Başlamamış Garanti
  • : 18 - 24 Ay Garanti Süresi
  • : Türkiye Garanti Geçerlilik Yeri
  • : Windows 8 İşletim Sistemi
  • Bilgisayar bu beyler Harddiski sorucak olucaksanız bana yeter de artar oyunları tek tek alıp bitirdikten sonra yenisi alıcam. Onun haricinde AMD İşlemciden fazla anlamam ama daha iyi performans sunduğu söyleniyor
  • AMD A8 7600 K 3.10 GHZ GERÇEK 4 ÇEKİRDEK İŞLEMCİ TURBO İLE 3.80 GHZ
    İŞLEMCİYE TÜMLEŞİK ATİ R7 2 GB DİREKT RAMDEN 2 GB ALARAK TOPLAMDA 4832 MB EKRAN KARTI
    (EKRAN KARTI İŞLEMCİYE TÜMLEŞİK ANAKARTA ONBOARD DEĞİLDİR)
    4 CPU + 6 GPU = 10 APU TOPLAMDA
    8 GB KİNGSTON 1600 MHZ DDR3 RAM
    320 GB HDD
    MSI 32 GB RAME KADAR VE CROSSFİRE DESTEKLİ FM2 SOKETLİ ANAKART
    ANAKARTIN ÜZERİNDE USB 3.0 VE HDMI ÇIKIŞLARI MEVCUTTUR
  • KASA 300 WATTIR

Son düzenleyen moderatör:

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Anakart,ekran kartı modeli,işlemci modeli,ramlerin frekans hızları,kasa modeli ve güç kaynağı hiç biri tam olarak belli olmadan alınır mı, alınmaz mı diyemeyiz.

Burkandnr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anakart,ekran kartı modeli,işlemci modeli,ramlerin frekans hızları,kasa modeli ve güç kaynağı hiç biri tam olarak belli olmadan alınır mı, alınmaz mı diyemeyiz.
Hocam konuyu güncelledim tekrar bakar mısınız ? Eksik kalan bir kısım varsa tekrar belirtirseniz sevinirim

squidword

Doçent
Reaksiyon puanı
68
Arkadaşlar uzun zamandır masaüstü pc kullanmıyorum. Ramden,İşlemciden ondan bundan biraz anlardım onlarıda unutmuşum. Gittigidiyorda bi toplama bilgisayar buldum. Biliyosunuzdur zaten toplama bilgisayar kuruludan çok daha ucuza geliyor. Ben size şuraya tek tek özelliklerini yazayım. Fiyatı 1000 lira.
  • : Toplama Bilgisayar Marka
  • : AMD FX İşlemci Tipi
  • : 3 GHz ve üstü İşlemci Hızı
  • : 8 GB Bellek (RAM)
  • : 300 GB Hard Disk Kapasitesi
  • : 4 GB Ekran Kartı
  • : Diğer Monitör
  • : Tower Kasa Tipi
  • : Sıfır Durum
  • : Var, Açılmamış Kutu
  • : Var, Başlamamış Garanti
  • : 18 - 24 Ay Garanti Süresi
  • : Türkiye Garanti Geçerlilik Yeri
  • : Windows 8 İşletim Sistemi
  • Bilgisayar bu beyler Harddiski sorucak olucaksanız bana yeter de artar oyunları tek tek alıp bitirdikten sonra yenisi alıcam. Onun haricinde AMD İşlemciden fazla anlamam ama daha iyi performans sunduğu söyleniyor
  • AMD A8 7600 K 3.10 GHZ GERÇEK 4 ÇEKİRDEK İŞLEMCİ TURBO İLE 3.80 GHZ
    İŞLEMCİYE TÜMLEŞİK ATİ R7 2 GB DİREKT RAMDEN 2 GB ALARAK TOPLAMDA 4832 MB EKRAN KARTI
    (EKRAN KARTI İŞLEMCİYE TÜMLEŞİK ANAKARTA ONBOARD DEĞİLDİR)
    4 CPU + 6 GPU = 10 APU TOPLAMDA

8 GB KİNGSTON 1600 MHZ DDR3 RAM
    320 GB HDD
    MSI 32 GB RAME KADAR VE CROSSFİRE DESTEKLİ FM2 SOKETLİ ANAKART
    ANAKARTIN ÜZERİNDE USB 3.0 VE HDMI ÇIKIŞLARI MEVCUTTUR

• KASA 300 WATTIR
Hazır toplanmış alacağına kendin toplasan her türlü daha ucuza mal olur.

Burkandnr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hazır toplanmış alacağına kendin toplasan her türlü daha ucuza mal olur.
Hocam toplama bilgisayar olarak satılıyor bu söylediğim bilgisayar. Ben kendim tek tek toplasam bu sistemden bile mi ucuza gelir ?

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Alma bunu, kendin toplama yap daha ucuza gelir.

Burkandnr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Alma bunu, kendin toplama yap daha ucuza gelir.
Hocam peki bu sistem iyi mi sizce ? GTA 5 dir Dark Souls 3 dür Fallout 4 dür felan oynatırmı bu sistem ? Bide bilgisayardan pek anlamadığımı söylemiştim. Monitörde dahil bana en fazla 1500 liraya bu sistemden iyisini toplayabilir misiniz ?

squidword

Doçent
Reaksiyon puanı
68
snip_20160518221106.png

Sinerji fiyatları bunlar. Tavsiye ettiğim ram burda yok ayrıca alabilirsin Kingston DDR3 8GB(2x4) HyperX Beast 2400MHz CL11 Dual Kit Masaüstü PC Ram Bellek HX324C11T3K2/8

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Gta 5 falan oynayamazsınız o sistem ile.

Burkandnr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam sistem çok iyi gibi geldi. Ramde dahil tam 1500 gibi bişey tutuyor sanırsam. Bu ürünleri Hepsiburadadan Gittigidiyordan vs. bulabilir miyim ? Ayriyeten yeni çıkan oyunları Mediumda +30 FPS'de bana akıcı şekilde oynatır mı ?

squidword

Doçent
Reaksiyon puanı
68
Hocam sistem çok iyi gibi geldi. Ramde dahil tam 1500 gibi bişey tutuyor sanırsam. Bu ürünleri Hepsiburadadan Gittigidiyordan vs. bulabilir miyim ? Ayriyeten yeni çıkan oyunları Mediumda +30 FPS'de bana akıcı şekilde oynatır mı ?
Örnek olarak Full hd çözünürlükte BF4 medium ayarlarda 40 fps civarı GTA5 düşük ayarlarda 30-40 fps arası izlediğim incelemelerde.

Burkandnr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Örnek olarak Full hd çözünürlükte BF4 medium ayarlarda 40 fps civarı GTA5 düşük ayarlarda 30-40 fps arası izlediğim incelemelerde.
Hocam Hepsiburadadan baktım dediğinin 80-90 lira fazlası geldi hemde Ramden kıstım bira ona rağmen daha pahalı tuttu. Var mı bildigin guvenilir site ?

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Hazır PC alma. Toplama olabilir ama adam kâr etmeden mi satacak onu? İllaki üstüne koyacak. Sen kendin topla.

Burkandnr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sinerjiye güvenebilirsin sadece rami başka yerden alacaksın.
Hocam verdiğin sistemden Sabit Diski ve Kasayı biraz kıssanız fazla bi performans farkı olur mu ? Bana Mid-Tower kasa fazla olur birde çok yer kaplar. Sabit Diskte aynı şekilde 500-600 GB yeterli olurdu. Birde sistemde Ekran Kartı göremiyorum. AMD A10 7860K Ekran Kartı görevide mi görücek ? Birde Monitörü Acer K202HQLAB 19.5" 5ms (Analog) Led Monitör almayı düşünüyorum. Sizin dediğinizden bi 70-80 daha ucuz

squidword

Doçent
Reaksiyon puanı
68
Hocam verdiğin sistemden Sabit Diski ve Kasayı biraz kıssanız fazla bi performans farkı olur mu ? Bana Mid-Tower kasa fazla olur birde çok yer kaplar. Sabit Diskte aynı şekilde 500-600 GB yeterli olurdu. Birde sistemde Ekran Kartı göremiyorum. AMD A10 7860K Ekran Kartı görevide mi görücek ? Birde Monitörü Acer K202HQLAB 19.5" 5ms (Analog) Led Monitör almayı düşünüyorum. Sizin dediğinizden bi 70-80 daha ucuz
500watt kasa koymamın sebebi daha sonra r7 250 ekleyip a10 7860k içindeki r7 ekran kartıyla crossfire yapabilirsin. Yoksa a10 7860knın grafik kartı için 300watt kasa bile yeterli olacaktır. Söylediğin monitörü hem boyutu küçük hem de çözünürlüğü. Eğer Full hd olmasın diyorsan alabilirsin. Hard disk 500 yeter diyorsan öyle alabilirsin.