Bilgisayarda virüs

Bu konuyu okuyanlar

asland

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bilgisayara bir tane dosya indirmiştim çalıştırınca CMD konsolu çıktı açılması için belli tuşlara basmamı istedi bende bastım ve bu dosyada virüs varmış indirirken Windows Defender'ı devre dışı yapmıştım virüs olduğunu öğrenince defendarı aktive ettim bu dosyayı bilgisayardan sildim (tam silindi mi emin değilim) Windows 10 arama kısmına dosyanın ismini falan yazınca bir şey çıkmıyor Windows Defender ile taratdığımda da virüs bulmuyor bu dosyanın bilgisayarda saklanma ihtimali var mı yani kısaca bilgisayarda şu anda virüs olabilir mi? (Windows Defender ile tarattığımda virüs bulmuyor).

ugureryavuz

Müdavim
Reaksiyon puanı
430
Virüsler kendini gizleyenbbiliyor formatla istersen

ARCANDY

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,748
Bazı virüsler kendisini sistem hafızasına saklayabiliyor, kaspersky ile taratıp format atmanı öneririm.

asland

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bazı virüsler kendisini sistem hafızasına saklayabiliyor, kaspersky ile taratıp format atmanı öneririm.
bu olay olanı 2 yıl oluyor benim de dün aklıma geldi sorayım bir dedim 2 yıldır bilgisayarda bir sıkıntı olmadı

ARCANDY

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,748
bu olay olanı 2 yıl oluyor benim de dün aklıma geldi sorayım bir dedim 2 yıldır bilgisayarda bir sıkıntı olmadı
2 yıl önceki olayı şimdi mi açıyorsun? neyse eğer 2 yılda bir şey olmadıysa şimdide olmaz.

asland

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 yıl önceki olayı şimdi mi açıyorsun? neyse eğer 2 yılda bir şey olmadıysa şimdide olmaz.
İşte ben o anda defenderı aktive etmiştim ve dosyayı pc den silmiştim 2 gün önce içime bir kuruntu düştü windows 10 arama kısmına dosyanın ismini falan yazınca çıkmıyor zaten defender ile tarattığımda da virüs bulmuyor bu dosya bilgisayarda ise arama kısmına yazınca çıkması gerekmiyormuydu ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Virüsler kendini gizleyenbbiliyor formatla istersen
Dostum format dediğin sıfırlama dimi?
1-görev yöneticisini aç shift basarak yeniden başlat
2-sorun gider
3-bu bilgisayarı sıfırlama
4-her şeyi kaldır
5-tüm sürücüler

Son düzenleme: