Yardım Bilgisayarda saatlerdir kapatılıyor yazısı var kapattığımda da gecmiyor

Bu konuyu okuyanlar

kerem2203

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bilgisayarımda(Lenovo IdeaPad gaming3 (laptop) birkaç saattir kapatılıyor yazısı var kapattığımda da gecmiyor Allah rızası için yardım edin.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,089
Çoğu zaman Arkaplanda çalışan uygulama bilgisayarın kapanmasına engel olabiliyor.

Bilgisayara kurulu tüm uygulamaları kontrol et gereksizleri sil. Kaspersky Cloud Free antivirüsüyle tarama yap.

kerem2203

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Çoğu zaman Arkaplanda çalışan uygulama bilgisayarın kapanmasına engel olabiliyor.

Bilgisayara kurulu tüm uygulamaları kontrol et gereksizleri sil. Kaspersky Cloud Free antivirüsüyle tarama yap.
Hocam cevap verdiğiniz için teşekkür ederim lakin PCyi hiç açamıyorum sadece kapatılıyor ekranı geliyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

image.jpg
Birkaç saattir böyle

Reaksiyon puanı
0
Kapatma tuşuna 7,8 saniye (değişebilir) boyunca basılı tutun kendiliğinden kapanacaktır

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,089
Bilgisayarın tuşuna basıp açtığında böyle yazıyorsa system recovery yapmak lazım.

System recovery yapman icin Başka bilgisayarda Kendi işletim sisteminin İSO dosyasını Flash belleğe yazdır.
Kendi PC yi Flash bellek takılı olarak başlat format atar gibi okut belleği
Açılan pencerede System recovery olacak tam burada. Oradan sisteme onarım yapabilirsin.

Sol alt tarafta olana basmalısın.

recovery-environment-installation-media.png

kerem2203

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

LahmcunSeven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Hocam cevap verdiğiniz için teşekkür ederim lakin PCyi hiç açamıyorum sadece kapatılıyor ekranı geliyor

Ekli dosyayı görüntüle 171024Birkaç saattir böyle
Genelde o virüs den olmakta windows 7 deyken bendede vardı format attım win 8.1 ile düzeldi direk hızlıca açılıp kapanıyor şu an.

Format yapıştırın bence direk deymez boşuna zaman gider o zaman formata gitsin.