Bilgisayarda görüntü alamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

Ardayilmaz5901

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarı Uzun Zaman Kullanmamıştım Kasayı Açıp içini temizlemek istedim kasayı açtım anakarti yerinden söktüm kasanin içini guzelce temizledim anakartta vb şeylere sıvı temas uygulamadim onlara eklemedim bile neyse kasayı geri toparladım start verdim ilkten acildi bir sorun yok herşey normal kapattım bir daha açtım fanlar dönüyor anakartta ceyran var herşey normal ama ekranında görüntü alamiyorum bilgisayarcı ya goturdum Kısa devre yapmış dedi anakart yanık olabilir dedi kısa devre nedir nasıl çözülür hangi parçası yanmıştır bı yardimci olun lütfen artikin delirmek üzereyim 7 gündür uğraşıyorum ekrana görüntü alamadim
Sistem ozelliklerim
MSI 1030 ekran kartı
MSI M4A88TDM 4 slotlu DDR3 anakart
12 GB ram

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Bozmuş olabilirsin tekrardan sistem kurmayı öneririm.

emin:)

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
Bilgisayarı Uzun Zaman Kullanmamıştım Kasayı Açıp içini temizlemek istedim kasayı açtım anakarti yerinden söktüm kasanin içini guzelce temizledim anakartta vb şeylere sıvı temas uygulamadim onlara eklemedim bile neyse kasayı geri toparladım start verdim ilkten acildi bir sorun yok herşey normal kapattım bir daha açtım fanlar dönüyor anakartta ceyran var herşey normal ama ekranında görüntü alamiyorum bilgisayarcı ya goturdum Kısa devre yapmış dedi anakart yanık olabilir dedi kısa devre nedir nasıl çözülür hangi parçası yanmıştır bı yardimci olun lütfen artikin delirmek üzereyim 7 gündür uğraşıyorum ekrana görüntü alamadim
Sistem ozelliklerim
MSI 1030 ekran kartı
MSI M4A88TDM 4 slotlu DDR3 anakart
12 GB ram
Kısa devre, bir elektrik veya elektronik devrede bir hata sonucu yükün aşırı düşük olması olayıdır.
Anakart yanmış olabilir.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,089
Kasasız Uzay montaj yap temizinden. Bak çalışacak mı?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Yanlış hatırlamıyorsam o anakartta HD 4250 DAHİLİ GRAFİK kartı var. Anakartın arkasına bi bak. E.kartı çıkışı varsa, kesin vardır. Varsa, e. kartını sökerek ,onunla açmaya çalış.

Ardayilmaz5901

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kasasız Uzay montaj yap temizinden. Bak çalışacak mı?
Denedim usta olmadı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yanlış hatırlamıyorsam o anakartta HD 4250 DAHİLİ GRAFİK kartı var. Anakartın arkasına bi bak. E.kartı çıkışı varsa, kesin vardır. Varsa, e. kartını sökerek ,onunla açmaya çalış.
Olmadı usta malesef

Kısa devre, bir elektrik veya elektronik devrede bir hata sonucu yükün aşırı düşük olması olayıdır.
Anakart yanmış olabilir.
Ama anakarttin ışıkları yanıyor fanlar dönüyor arıza ışığı yakmıyor ve ilk actigimda bir sorun yoktu

Bozmuş olabilirsin tekrardan sistem kurmayı öneririm.
Tamiri olmazmi acaba

Son düzenleme: