Bilgisayara antivirüs kurulmuyor.

Bu konuyu okuyanlar

Leadtek

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Hangi tür virüs olduğunu nasıl anlayabilirim antivirüs kurmadan. Şuan çünkü tatildeyim sadece HDD'yi aldım onun dışında USB falan yok.
Kurtarma diski imajını CD,DVD veya USB belleğe yazdırman lazım, sonrada bilgisayarı o medya üzerinden açman lazım, USB HDD içerisinde önemli bişey varsa yedeğini alıp, Winsetupfromusb ile USB hdd'ye yazdırabilirsiniz

ᵀᴬᴺᴷ

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Kurtarma diski imajını CD,DVD veya USB belleğe yazdırman lazım, sonrada bilgisayarı o medya üzerinden açman lazım, USB HDD içerisinde önemli bişey varsa yedeğini alıp, Winsetupfromusb ile USB hdd'ye yazdırabilirsiniz
Onu demek istemedim bilgisayarda olan hangi olaydan dolayı bunda trojan var bunda worm var diyebilirim onu soruyorum.

Reaksiyon puanı
427
Cmd'ye net user yaz karşına şöyle birşey çıkarsa net keylogger yada trojandır.
1596293043319.jpeg

ᵀᴬᴺᴷ

Asistan
Reaksiyon puanı
192

NoxY7517

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Olay Basit Bilgisayarını Aç Görev Yöneticisi Normal bir şekilde aç (Yönetici olarak değil) Eğer Açılmıyorsa Bilgisayarını formatlamak zorundasın Microsoft un güncellemeleri ile alakalı bir hata Bunu göz önünde bulundur şimdilik ubuntu falan kullan Microsoft yeni bir format iso su yayınlayınca Geçersin tekrar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca kendine güveniyorsan kesinlikle virüs programı kullanma.

Neden format dedim? anlatayım bu sorunu 5 kere yaşadım lanet microsoft bi düzeltemedi gitti..

Son düzenleme:

ᵀᴬᴺᴷ

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Arkadaşlar bakın lütfen son olarak birisi gerçekten şöyle düzgün bi aöıklama yapsın. Bu antivirüs kurulmama olayı neden oluyor? Ne yapmalıyım bunun olmaması için? Birisi uzun aptala anlatırmış gibi güzel bi açıklama yapsın uzun. Çünkü herkes farklı şey yazmış kafam karıştı.

NoxY7517

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bakın lütfen son olarak birisi gerçekten şöyle düzgün bi aöıklama yapsın. Bu antivirüs kurulmama olayı neden oluyor? Ne yapmalıyım bunun olmaması için? Birisi uzun aptala anlatırmış gibi güzel bi açıklama yapsın uzun. Çünkü herkes farklı şey yazmış kafam karıştı.
Benim dediğimi test edermisin?

NoxY7517

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kimse olayın ne olduğunu bilmiyor ki bana göre görev yöneticisini yönetici olarak açmadığın sürece açamıyorsun sistem dosyaların bir şekilde bozuluyor hatalı güncelleme mi bilinmez ama virüs değil ve windows defender hayli hayli yeter

eğer her virüsü indiriyorsan virüs programı kullanırsın.. maalesef.

NoxY7517

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Görev yöneticisi'ni yönetici olarak açmadan açamıyorsan Bil ki format gerekecek çünkü yavaş yavaş parametre hataları .exe sorunları vs. olacak

windows ilk çıktığından beri kullanıyorum çok büyük hatalar yaptığına şahit oldum ve eğer bu hatalı güncelleme yüzünden oluyorsa kötü olacak

ᵀᴬᴺᴷ

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Eğer Cryptli Bir Dosya Varsa Defender Engelleyemez.
genel olarak

önce bu antileri kurdun mu hiç
Yok. Zaten öyle bi antivirüs gereksinimi yok. Ama herkes işte kaspersky kurun avast kurun iyi olur gibi şeyler yazdığı için kurma kararı verdim. Çünkü hiçbir virüs belirtisi yoktu. Önceden hiç kurmadım. Defender yetiyordu.

ᵀᴬᴺᴷ

Asistan
Reaksiyon puanı
192
O söylediğiniz kaspersky nin USB için olan antivirüsünnü çalışma ihtimali %100 mü?

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Bak kardeşim burada tavsiye niteliğinde yardım istiyorsunuz, yardım edenleri de adeta sorguya çeker bir hal takınıyorsunuz... (sadece senin için değil ama bazı üyecikler yardım da beğenmiyor, adeta naz yapıyolar ? )

" O söylediğiniz kaspersky nin USB için olan antivirüsünnü çalışma ihtimali %100 mü? " sorusu ne kadar da şüpheci, acaip bir soru, zaten senin denemen için yazılmış bir öneri, sen eğer denemez isen nasıl bilebiliriz ;)

ᵀᴬᴺᴷ

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Bak kardeşim burada tavsiye niteliğinde yardım istiyorsunuz, yardım edenleri de adeta sorguya çeker bir hal takınıyorsunuz... (sadece senin için değil ama bazı üyecikler yardım da beğenmiyor, adeta naz yapıyolar ? )

" O söylediğiniz kaspersky nin USB için olan antivirüsünnü çalışma ihtimali %100 mü? " sorusu ne kadar da şüpheci, acaip bir soru, zaten senin denemen için yazılmış bir öneri, sen eğer denemez isen nasıl bilebiliriz ;)
Ya ben böyle forumlara yeni üye olmaya başladım. Bu konularda yaşım biraz küçük olduğu için pek bilgili değilim. O yüzden soruyorum her şeyi benimkisi beğenmemek değil hatta insan senin problemine cevap yazdıkları zaman mutlu bile oluyor. Eğer rahatsızlık verdiysem çok özür dilerim. Ben orda şunu sormaya çalıştım benim bilgisayarımda virüs var diyelim onun yayılıp USB'deki antivirüsü de bozma ihtimali var mı?

RedDevil

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Varsayılan hesap ve WDAGUtilityaccount gözüküyor cmd’de. Orda cmd de guest yazan hesap benim hesabım mı?
O " WDAG (Windows Defender Application Guard) Edge internet tarayıcısına en son güncellemede eklenmiş ekstra koruma kullanıcısıdır. Dışarıdan bağlanma vb. durum yok. Sen dediğim Emsisoft yazılımını indir çalıştır. Tarama yaptır ve çözüm olmaz ise geri dönüş yap. Başka yol bakalım. Birde başka program yüklerken aynı sorun varmı? Görev yöneticisi vb. Windows uygulamalarında sıkıntı çıkıyor mu?

ᵀᴬᴺᴷ

Asistan
Reaksiyon puanı
192
O " WDAG (Windows Defender Application Guard) Edge internet tarayıcısına en son güncellemede eklenmiş ekstra koruma kullanıcısıdır. Dışarıdan bağlanma vb. durum yok. Sen dediğim Emsisoft yazılımını indir çalıştır. Tarama yaptır ve çözüm olmaz ise geri dönüş yap. Başka yol bakalım. Birde başka program yüklerken aynı sorun varmı? Görev yöneticisi vb. Windows uygulamalarında sıkıntı çıkıyor mu?
Yok denetim masası görev yöneticisi gibi şeyleri rahatlıkla açabiliyorum. Oyun yüklerken veya başka dosya yüklerken ise hiçbir problem çıkmıyor.

Evet arkadaşlar son olarak şu sonuca vardım. Elime USB geçtiği zaman ona antivirüs kuruyorum. O olmazsa başka bir bilgisayardan harici diske antivirüs yükleyip bilgisayara atmayı deneyeceğim. Son olarak hiçbir şey olmassa son çare format maalesef. Herkese iyiy forumlar. Bazı saçma sorular sordum sizi rahatsız ettiysem özür dilerim. İyi günler.

Son düzenleme: