bilgisayar yeri ve zamanı belli olmadan kendini kapatıyor...

Bu konuyu okuyanlar

alpodemis1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 seneye yakın bir zamandır bu bilgisayarı kullanıyorum fakat yeri ve zamanı belli olmadan (genellikle oyundayken) kendini kapatıyor. bilgisayarı ilk aldığımda, (2. el olarak) bilgisayarın yavaş çalıştığının farkındaydım fakat nedenini bilmiyordum. bilgisayarın performansına baktığımda işlemcinin 0.77 ghz çalıştığını gördüm. bilgisayarı kapatıp açarak normal haline döndürmeye çalışıyordum. araştırma yaptıktan sonra ThrottleStop uygulamasını buldum. Ordan BD-PROCHOT ayarını kapattıktan sonra işlemci eski hızına kavuşuyordu. fakat bu uygulamanın ileriye dönük bilgisayar için sağlıklı olmadığını söylüyorlardı. ama mecburen kullandım.(bu işlemci ile yaşadığım bir sıkıntı hala devam ediyor.)

TOSHIBA MQ01ABF050 adlı bir HDD'm var kendini %100 çalıştırıyor.
4 gb sabit ram vardı sonradan 2 gb daha ekledim.
İ5 3337u İşlemci modeli
PC markası DELL İnspiron 3521

Reaksiyon puanı
6,424
Bu bir soruunnnnnnnn
Mesaj otomatik birleştirildi:

2 seneye yakın bir zamandır bu bilgisayarı kullanıyorum fakat yeri ve zamanı belli olmadan (genellikle oyundayken) kendini kapatıyor. bilgisayarı ilk aldığımda, (2. el olarak) bilgisayarın yavaş çalıştığının farkındaydım fakat nedenini bilmiyordum. bilgisayarın performansına baktığımda işlemcinin 0.77 ghz çalıştığını gördüm. bilgisayarı kapatıp açarak normal haline döndürmeye çalışıyordum. araştırma yaptıktan sonra ThrottleStop uygulamasını buldum. Ordan BD-PROCHOT ayarını kapattıktan sonra işlemci eski hızına kavuşuyordu. fakat bu uygulamanın ileriye dönük bilgisayar için sağlıklı olmadığını söylüyorlardı. ama mecburen kullandım.(bu işlemci ile yaşadığım bir sıkıntı hala devam ediyor.)

TOSHIBA MQ01ABF050 adlı bir HDD'm var kendini %100 çalıştırıyor.
4 gb sabit ram vardı sonradan 2 gb daha ekledim.
İ5 3337u İşlemci modeli
PC markası DELL İnspiron 3521
Belki Ram ekledikten sonra güç kaynağı yetersiz olabilir

alpodemis1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu bir soruunnnnnnnn

Belki Ram ekledikten sonra güç kaynağı yetersiz olabilir
ram takmadan öncede aynı sorunu yaşıyordum
bu arada bataryayı ölü bir şekilde kullanıyorum çıkarttığımda daha kötü oluyor gibi gözüküyor

büyük ihtimalle güç kaynağı yetersiz geliyordur güç kaynağı modelini verir misin?
laptop aga benim ki