Bilgisayar uyku modundan çıkınca monitör kapanıp-açılıyor

furkangunes04

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Uyku modunu kullanana kadar bilgisayarımda böyle bir sorun yoktu. Uyku modunu kullanmaya karar verdiğim günden beridir böyle bir sorun ile karşılaşıyorum.

Bilgisayar uyku modundan çıktığında ekran 10-15 kez hızlıca kapanıp açılıyor, yani bir saniye kapanıyor yarım saniye açık kalıyor böyle 10-15 kez tekrarlıyor. Sonra düzeliyor.

Bu sorunun geçici olmadığını anladığımda uyku modunu iptal edip bilgisayarı normal olarak kapattım fakat bilgisayarı geri açtığımda Windows kullanıcı girişi ekranında tekrar aynı sorunla karşılaştım.

Bios'u sıfırladım düzelmedi, formatladım düzelmedi, ekran kartı sürücüsünde sorun vardır deyip geçen yıl ki sürücüyü yükledim düzelmedi, yenileme hızını 60 hz'den 75 hz'e çıkarttım düzelmedi. Sorun ekran kartında mı monitörde mi tam bilmiyorum. Monitörde değil bence çünkü güvenli modda bir sorun çıkmıyor, sadece Windows açıldığında sorun çıkıyor.

Sizce ekran kartı mı bozulmuş? Yoksa RAM'lerde mi bir problem var. Anakartta da sorun olabilir. Bunları düşündükçe başım çok ağrıyor... Yardımınızı talep ediyorum...

furkangunes04

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Sorunumu deneme-yanılma yoluyla tespit ettim ve üstelik çözdüm.

Sorun monitördeymiş (Kasayı TV'ye bağlayıp test edince sorunun monitörde olduğunu gördüm).

Ekran yenileme sıklığını 75 Hz'e çıkararak sorunu çözdüm.