Bilgisayar Toplarken Nelere Dikkat Etmeliyim ?

Bu konuyu okuyanlar

furkan221635

Doçent
Reaksiyon puanı
461
Arkadaşlar parçaları aldım. Az sonra bir bilgisayarcıya toplatmaya götüreceğim. Başında bekleyeceğim. Püf noktaları nelerdir, adamın neleri yapıp yapmamasına özellikle dikkat edeyim ? İşlemcini bacaklarını yamultmadan takması, ekran kartı desteğini unutmaması vb. ...

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Arkadaşlar parçaları aldım. Az sonra bir bilgisayarcıya toplatmaya götüreceğim. Başında bekleyeceğim. Püf noktaları nelerdir, adamın neleri yapıp yapmamasına özellikle dikkat edeyim ? İşlemcini bacaklarını yamultmadan takması, ekran kartı desteğini unutmaması vb. ...
Iyi kablolama yapmasi termal macun sürmesi(kaliteli)sistemin çalışıyormu diye test etmesi.

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
Termal macunu kaliteli sürdür. Kabloları düzenli şekilde toplasın. Ram i dual kullanıyorsan anakartın kitapcığına göre taktır bu öenmli hata verebilir çünkü.

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
Şimdi mesela ben kendi sistemimde x570 kullanıyorum asus tuf serisinin ve kitapçığında tek ram kullanıyorsan takman gereken slotu gösteriyor atıyorum tek ram ise a2 tak diyor mesela çift ram ise a2 b2 diyor mesela bu düzene ve öneriye göre takmazsan görüntü gelmeyebiliyor ekrana mesela ram 3600 mhz ise 3600 e çekince görüntü gwlmiyor bu olay yüzünden anakartının kitapcığında fotoğrafları vardır zaten ram takma şeklinin Mutlaka.

furkan221635

Doçent
Reaksiyon puanı
461
Şimdi mesela ben kendi sistemimde x570 kullanıyorum asus tuf serisinin ve kitapçığında tek ram kullanıyorsan takman gereken slotu gösteriyor atıyorum tek ram ise a2 tak diyor mesela çift ram ise a2 b2 diyor mesela bu düzene ve öneriye göre takmazsan görüntü gelmeyebiliyor ekrana mesela ram 3600 mhz ise 3600 e çekince görüntü gwlmiyor bu olay yüzünden anakartının kitapcığında fotoğrafları vardır zaten ram takma şeklinin Mutlaka.
2 ram girişi var. İkisine de takacağım zaten.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Kablolamaya dikkat et özellikle. Sağdan soldan kablolar fırlamasın. Onun haricinde bilgisayarcı iyiyse ve toplamayı biliyorsa dikkat edeceğiz çok fazla bir şey kalmıyor. Fanların doğru girişlere takıldığından emin ol.

DomatesAB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Parçalar uyumlu olmasına ve F/P olmasına.

HasanPaymaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Ram vs. Slot uçlarına el değdirmemeye dikkat edin. Statik elektrik vs. olayından dolayı...