Bilgisayar Toplamak Zor Mu?

Bu konuyu okuyanlar

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,497
Vatandan takıp güzelcene kabloları koyarlar ama kendin toplasan daha iyi bilgiliysen ben toplayabilirim yerin nerde :D
İlk defa bilgisayar toplayacak kişiler önce düşük seviye 2. el sistemler üzerinde bir süre alıştırma yapmalı. 10K değerindeki ekran kartını ziyan ettiklerini gördüm ben. O yüzden hiç toplamamışsa çok çok çok iyi araştırarak dikkat ilerlemesi gerekli

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Bence siz bana dikkat edilmesi gereken şeyleri söyleyin ben adam yapmış mı yapmamış mı bakayım :D Ekran kartı destek çubuğuna dikkat edeceğim başka neler yapılması gerekiyor ?
İşlemci Pinleri
Mesaj otomatik birleştirildi:

M.2 SSD aldıysanız onu PCI Express e takmak zor olabilir

furkan221635

Doçent
Reaksiyon puanı
461
İlk defa bilgisayar toplayacak kişiler önce düşük seviye 2. el sistemler üzerinde bir süre alıştırma yapmalı. 10K değerindeki ekran kartını ziyan ettiklerini gördüm ben. O yüzden hiç toplamamışsa çok çok çok iyi araştırarak dikkat ilerlemesi gerekli
Ben de ondan korkuyorum o yüzden yapmak istemiyorum .

furkan221635

Doçent
Reaksiyon puanı
461
Ben eski kasama yükseltme yapacağımdan psu, ssd ,hdd falan takılı kablolar yerinde anlayacağınız. Anakart, işlemci, ekran kartı ve ram takacağım. Bunları montajlayabilir miyim ?

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Onları yaparsın diye düşünüyorum ama attığım linke bi bak derim

DESLAER

Müdavim
Reaksiyon puanı
630
mahalle bilgisayarcısına gitme işlemciyi 3 ghzden 1,8 e düşürür :) vatan toplar ama youtubeden 1-2 video izleyerek yapabilirsin

MrGrфn

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,290
@MrGrфn Bu arkadaş bilgisayar toplamak konusunda o kadar bilgili ki benim fikirlerimi bile saçma buluyor. Bence kendisi de bu konuşmada fikirlerini belirtmeli.
Yüce üstadın fikirlerinden başka bir şey ortaya koymayın arkadaşlar. Ona sorun, o bilir.

Reaksiyon puanı
8,011
Şimdi ben bilgisayarımın parçalarını yavaş yavaş almaya başladım. Bilgisayarı kendim toplayabilir miyim bir bilgisayarcıya mı götüreyim ?
Toplarsın zor değil. Aşağıya bıraktığım 2 video sana güzel bir rehber olur. Hem AMD hem Intel atıyorum.
AMD:
Detaylı Bilgisayar Toplama Rehberi 1 - Üst Seviye Oyun Bilgisayarı - YouTube

Intel:
Core i9 9900K Sistem Toplama - YouTube

Modelleri farklı diye korkma , AMD ve Intel'in standartları aynı değişmiyor marka içinde.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,497
Yüce üstadın fikirlerinden başka bir şey ortaya koymayın arkadaşlar. Ona sorun, o bilir.
Başka fikirler koyalım ama başkalarının fikirlerine saçma demeden önce bir kere daha düşünelim değil mi? Usta anlatın bize ne incelikleri var bilgisayar toplamanın arkadaşa neler önerirsiniz?

MrGrфn

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,290
Başka fikirler koyalım ama başkalarının fikirlerine saçma demeden önce bir kere daha düşünelim değil mi? Usta anlatın bize ne incelikleri var bilgisayar toplamanın arkadaşa neler önerirsiniz?
Ben hiç bir mesajımda bu konuda iyi olduğumu iddia etmedim ama sizde hep kendini kanıtlama ve başka fikirleri ezme eğilimi görüyorum, sebebi nedir bunun paylaşmak ister misiniz?

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,497
Ben hiç bir mesajımda bu konuda iyi olduğumu iddia etmedim
hmm başkalarının fikirlerine fitursuzca saçma dediğiniz için uzman olduğunuzu düşünmüştüm.
Sizde hep kendini kanıtlama ve başka fikirleri ezme eğilimi görüyorum, sebebi nedir bunun paylaşmak ister misiniz?
Yanlış görmüşsünüz, benim tek takıldığım nokta bir konunun ortasına atlayıp "saçma" gibi sıfatları kolaylıkla kullanmanız. Herkes her konuda fikrini saygı çerçevesinde belirtebilir. Saygısızca bir ifade olduğunu düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

tecrubeye göre değişir ama vatan yanlış takmaz
Doğru vatan kolay kolay yanlış takmaz, taksa da garanti kapsamında yapar.

MrGrфn

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,290
Yanlış görmüşsünüz, benim tek takıldığım nokta bir konunun ortasına atlayıp "saçma" gibi sıfatları kolaylıkla kullanmanız. Herkes her konuda fikrini saygı çerçevesinde belirtebilir. Saygısızca bir ifade olduğunu düşünüyorum.
Sizin o duel kit dediğiniz olay zaten cl mhz ddr ve kapasitesi aynı iki RAM. Ben diyorum ki, arkadaşın elinde bir adet 8 GB 3200 mhz RAM varmış. Aynısını bulup alsın. Sorunsuz çalışacaktır. Siz ise elindekini satıp 2 adet 8 GB RAM alsın diyorsunuz. Gereksiz maaliyete sebep olacağından evet, bu fikir bence saçma.

molero

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Şimdi ben bilgisayarımın parçalarını yavaş yavaş almaya başladım. Bilgisayarı kendim toplayabilir miyim bir bilgisayarcıya mı götüreyim ?
Vay be gençlik yıllarım geldi aklıma. Hiç bir bilgin yoksa toplamaya uğraşma

Son mesajlar