Bilgisayar Toplamak Zor Mu?

Bu konuyu okuyanlar

furkan221635

Doçent
Şimdi ben bilgisayarımın parçalarını yavaş yavaş almaya başladım. Bilgisayarı kendim toplayabilir miyim bir bilgisayarcıya mı götüreyim ?

İsimyok0808

Profesör
Özel başlık
İsimsiz Kullanıcı
Hiç tecrüben olmadığı halde kendi başına yapacaksan toplama. İşlemci pinini Vb. yamultabilirsin. Kablolar kasa içini işgal eder. Kendin toplamak istiyorsan en azından yanında tecrübeli biri olmalı (İlk defa toplarken.) Ama bilgisayarcıda toplatma.

Emre Nas

Profesör
Özel başlık
Efi Shell geri gel:(
bilgisayarcıya asla toplatma. git vatan bilgisayara vs abi bu pc'y, toplarmısın de; AMA yanında dur. Pc parçalarını almasın ve biraz öğren nasıl toplanılacağını

Rizelimapper53

Profesör
Özel başlık
GERİ DÖNDÜ!
Şimdi ben bilgisayarımın parçalarını yavaş yavaş almaya başladım. Bilgisayarı kendim toplayabilir miyim bir bilgisayarcıya mı götüreyim ?
Saçma bir hata yapmazsan kolay. Ayrı mesele ilk topladığımda kimse yoktu yanımda tabi ben daha teog'dan yeni çıktım. PC toplama sözleri var. Tabi full çekmiştim falan. Düşünebiliyormusun zerre bilgim olmadan video falan izlemeden kendi kendime anakart taktım cıkardım falan. Ekran kartı yerine RAM sokmaya çalıştım vs. Ama sistemi bir şekilde birleştirdim. Dediler çalışacak mı, ben de dedim; bilmem ki birleştirdim bi şekilde 😂😂

Yani şanslı olursan yardımsız yaparsın.

furkan221635

Doçent
İki seçenek var gibi bir şey ya bizim tanıdığımız bir bilgisayarcı var ona götürüp başında bekleyeceğim ya da ben video açıp izleyip yapacağım.

madSlowly

Profesör
Özel başlık
Valorant Bronz 1
Yok bilgisayarcıya götürürsen ve ekran kartın rx 560 ve gtx 1650 üstü ise oOo EKRAN KARTIN GÜZELMİŞ denir ve çalınır büyük ihtimalle ama başında beklersen sıkıntı olacağını düşünmüyorum

mychar276

Profesör
Mahalle bilgisayarcılarına çok dikkat etmek lazım. Bir de benim birebir çalıştığım 1-2 firma var çok iyi IT hizmetleri veriyor malzemeleri ayrıca alıp ücreti ile onlara toplatabilirsin. kapından kurye ile alıp kapına bırakan kurumsal firmalar da var.

mychar276

Profesör
Çalınma sıkıntısı yok, adam yanlış takar mı ?
Yanlış takmaz ama eksik takar. Örneği ekran kartı uzun ve ağır bir kartsa kartın yanında gelen destek çubuğunu takmayı unutursa ekran kartı bir süre sonra anakartı eğebilir bütün sistemi çöp edebilir. Hele ki anakart düşük seviye bir anakartsa bombelenir böyle yarım dünya gibi birşey olur. Bu tek bir örnekti.

furkan221635

Doçent
Bence siz bana dikkat edilmesi gereken şeyleri söyleyin ben adam yapmış mı yapmamış mı bakayım :D Ekran kartı destek çubuğuna dikkat edeceğim başka neler yapılması gerekiyor ?

SDN Son Haberler