Bilgisayar toplamak istiyorum fakat pek bilgim yok

Bu konuyu okuyanlar

Flowix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Merhabalar direk konuya giriyorum, yaklaşık 3-4 sene önce oyun oynarken çok sıkıntı yaşadığım için bilgisayar toplamak yerine kendimi idare etmek için sadece ekran kartı aldım fakat sırf ekran kartı almam darboğaz sıkıntılarına sebep oldu, Youtube videolarında insanlar 100 fps alırken ben 60 alıyordum, yinede o zamanalr o fps görmek bile beni tatmin ediyordu fakat şuan günümüzde bu dar boğaz sorunları biraz moral bozmaya başaldı bende geçte olsa yavaş yavaş bir bilgisayar toplama kararını şu bir kaç günde verdim şimdi siz sevgili forum üyelerinden ricam bana önerilerde bulunmanız. Bilgisayar toplamak konusunda pek bilgili değilim sizden isteğim parça önerilerini hem oyun hemde render işlemleri için önerirseniz sevinirim.

Şuanki Bilgisayar Donanınım ;

Ekran Kartı : Asus ROG Strix Nvidia GTX 1060 6 GB

İşlemci : İntel Core İ7 950 3.07GHz

Ana Kart : Asus P6T DELUXE V2

Ram : DDR3 2gb x 6 veya 4gb x 3 olması lazım tam hatırlıyamıyorum.

sistemim bu şekilde merak ettiğim bir konuda bilgisayar parçalarımı daha uygun yaparsam dar boğaz düzelir mi yoksa kalıcı olmuşmudur artık ?

Hollywoo

Profesör
Reaksiyon puanı
1,462
Eğer o sistemi toplayacaksanız render için uygun mu bilmiyorum ama genelde render işlemleri için ryzen 5 öneriliyor.O işlemciye o ekran kartı bana biraz darboğaz yapar gibi geliyor ama tam emin değilim.Bütçenizi yazın bu işi daha iyi bilen birisi size donanım önerecektir.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Darboğaz kalıcı olmaz. Elindeki ekran kartı FHD için iyidir halen ancak işlemcin bu ekran kartına yetmiyor. Bütçeni belirtirsen anakart-RAM-SSD-PSU-kasa değişikliği yapabiliriz.

Flowix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Darboğaz kalıcı olmaz. Elindeki ekran kartı FHD için iyidir halen ancak işlemcin bu ekran kartına yetmiyor. Bütçeni belirtirsen anakart-RAM-SSD-PSU-kasa değişikliği yapabiliriz.
merhabalar kafamda belli bir bütçe kesinleştirmedim parçaları zamanla tek tek almayı düşünüyorum f/p olarak en iyi ne olursa önerirseniz sevinirim

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Ekran kartın kalsın;

Intel Core i3 10100F
MSI H410M A Pro
Kingston HyperX fury 2x8 GB 3000 MHz
Zalman N5 MF
Patriot Burst 480 GB
Zalman Megamax 500W 80+
.

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,504
Merhabalar direk konuya giriyorum, yaklaşık 3-4 sene önce oyun oynarken çok sıkıntı yaşadığım için bilgisayar toplamak yerine kendimi idare etmek için sadece ekran kartı aldım fakat sırf ekran kartı almam darboğaz sıkıntılarına sebep oldu, Youtube videolarında insanlar 100 fps alırken ben 60 alıyordum, yinede o zamanalr o fps görmek bile beni tatmin ediyordu fakat şuan günümüzde bu dar boğaz sorunları biraz moral bozmaya başaldı bende geçte olsa yavaş yavaş bir bilgisayar toplama kararını şu bir kaç günde verdim şimdi siz sevgili forum üyelerinden ricam bana önerilerde bulunmanız. Bilgisayar toplamak konusunda pek bilgili değilim sizden isteğim parça önerilerini hem oyun hemde render işlemleri için önerirseniz sevinirim.

Şuanki Bilgisayar Donanınım ;

Ekran Kartı : Asus ROG Strix Nvidia GTX 1060 6 GB

İşlemci : İntel Core İ7 950 3.07GHz

Ana Kart : Asus P6T DELUXE V2

Ram : DDR3 2gb x 6 veya 4gb x 3 olması lazım tam hatırlıyamıyorum.

sistemim bu şekilde merak ettiğim bir konuda bilgisayar parçalarımı daha uygun yaparsam dar boğaz düzelir mi yoksa kalıcı olmuşmudur artık ?
i3 10100F
Asus H410M-K
NeoForza 2x8
Kingston HyperX Fury 16GB 3200MHZ DDR4

Flowix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Bütçeniz nedir acaba? Ayrıca o Ekran kartını satmayın. Cidden Günümüzde bütün FHD oyunları oynayatak güçte.
zaten yeni bir bilgisayar toplamak değil amacım ekran kartım dışındaki diğer parçaları değiştirmek.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bütçeniz nedir acaba? Ayrıca o Ekran kartını satmayın. Cidden Günümüzde bütün FHD oyunları oynayatak güçte.
ayrıca belirli bir bütce düşünmedim zamanla tek tek almayı düşünüyorum çok abartı pahalılıkda değilde f/p olursa çok iyi olur

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
zaten yeni bir bilgisayar toplamak değil amacım ekran kartım dışındaki diğer parçaları değiştirmek.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ayrıca belirli bir bütce düşünmedim zamanla tek tek almayı düşünüyorum çok abartı pahalılıkda değilde f/p olursa çok iyi olur
Açıkçası sistemde değiştirebileceğiniz herşeyi değiştirmişsiniz. Yatırım yapacak birşey yok yani.

Flowix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Açıkçası sistemde değiştirebileceğiniz herşeyi değiştirmişsiniz. Yatırım yapacak birşey yok yani.
sadece ekran kartımı değiştirdim ve darboğaz problemim var şimdiki sistemimi paylaşma sebebim bilgi sayibi olmanız.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
sadece ekran kartımı değiştirdim ve darboğaz problemim var şimdiki sistemimi paylaşma sebebim bilgi sayibi olmanız.
Yani sistem son aşamasında. İşlemco yükseltemezsiniz elinizdeki RAM falan eski. Şu anlık yapacağınız en mantıklı şey Ekran kartı hariç sistemi satıp yenisini toplamak olur.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046

Flowix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10

Dostum eyv çok yardımcı oldun işlemci başka ne önerebilirsin 2.9ghz az geldi biraz