Bilgisayar Toplama

Bu konuyu okuyanlar

mamiyk06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar merhaba öncelikle iyisinizdir inşallah . Konuma geliyorum kendi emeklerim ile bilgisayar toplamak istiyorum orta segment bir oyuncu sistemi ama o kadar bilgisayar ile ilgili bilgi birikimim yok sizden ricam bana nasıl bir öneride bulunursunuz mesala hangi işlmeci markasını tercih etmem gerekir fiyat performans açısından anakartı , işlemciyi , ekran kartımı neye göre tercih etmem gerekir bilgisayar toplarken hangi kounuları göz önünde bulundurmam gerekir ve hangi bilgilere sahip olmam gerektiği konusunda yardımcı olursanız çok ama çok sevinirim şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim iyi günler diliyorum...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Ne gibi işlerde kullanacaksınız? En çok şu işlerde kullanıcam veya şu iş için mutlaka uygun olmalı dediğiniz bi durum var mı?
Bütçe olarak para miktarınız nedir?
Kasa ve güç kaynağınız, veya başka herhangi bir parçanız var mı?

mamiyk06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ne gibi işlerde kullanacaksınız? En çok şu işlerde kullanıcam veya şu iş için mutlaka uygun olmalı dediğiniz bi durum var mı?
Bütçe olarak para miktarınız nedir?
Kasa ve güç kaynağınız, veya başka herhangi bir parçanız var mı?
genellikle vide felan seyrediyorum arada sırada oyun oynuyorum cs go gibi oyun oynadıpğım zamdanda iyi bir iş çıkarmasını istiyorum şuan kullanmakta olduğum pc var evet ama baya eski 14 yıllık felan bütce max 3000

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
genellikle vide felan seyrediyorum arada sırada oyun oynuyorum cs go gibi oyun oynadıpğım zamdanda iyi bir iş çıkarmasını istiyorum şuan kullanmakta olduğum pc var evet ama baya eski 14 yıllık felan bütce max 3000

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
oynayacağınız oyun CS ise ucuzundan böyle bir sistem önerdim 9100F hem 4 çekirdeği güçlü hem de ucuz bir işlemci ekran kartı konusunda ucuza birşeyler alabilirsiniz GTX 1650 ya da rx 570'in sapphire olmayan modellerinden biri.

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Sapphire çok iyidir yalnız :) Amd de her zaman sapphire tercih ederim.

mamiyk06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
oynayacağınız oyun CS ise ucuzundan böyle bir sistem önerdim 9100F hem 4 çekirdeği güçlü hem de ucuz bir işlemci ekran kartı konusunda ucuza birşeyler alabilirsiniz GTX 1650 ya da rx 570'in sapphire olmayan modellerinden biri.
Yardımın için teşekkür ederim anladığım kadarı ile ilk önce cpu tercihi daha sonra anakart tercihi yapmalıyım doğrumudur

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
Ekran Alıntısı.PNG

enes.wtp

Asistan
Reaksiyon puanı
772
Ben de neden olduğunu biraz açıklayayım; Sapphire, bazı modellerinde kötü VRAM'ler kullanıyor, bakın bellekler Elpida neden? Bir de bu kötü belleklere gereğinden fazla voltaj verince işler kötüye gidiyor. Sapphire RX 570 ITX modeli gerçekten çok giriş seviyesi komponentler ile donatılmıştır.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
Yardımın için teşekkür ederim anladığım kadarı ile ilk önce cpu tercihi daha sonra anakart tercihi yapmalıyım doğrumudur
ekran kartını 1000TL'nin altında birşey bulup bunları alırsanzı yeter aslında.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben de neden olduğunu biraz açıklayayım; Sapphire, bazı modellerinde kötü VRAM'ler kullanıyor, bakın bellekler Elpida neden? Bir de bu kötü belleklere gereğinden fazla voltaj verince işler kötüye gidiyor. Sapphire RX 570 ITX modeli gerçekten çok giriş seviyesi komponentler ile donatılmıştır.
Zaten armor modelinin soğutması yetersizken ITX modeli rezalet çıkarır.

enes.wtp

Asistan
Reaksiyon puanı
772
ekran kartını 1000TL'nin altında birşey bulup bunları alırsanzı yeter aslında.

Zaten armor modelinin soğutması yetersizken ITX modeli rezalet çıkarır.
MSI Armor kullanıyorum ve Furmark testinde 86 derece çıkıyor, değerler konusunda pek anlamam ama kasam bile iyiyken bana sıcak geldi. Galiba şaşırdınız Armor, MSI'ın.

Reaksiyon puanı
769
Benim topladığım kasa be gururlandım :cool:

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
O dedi diye kabul mü edelim ? Diğer markalar kısa şortla gezerken sapphire ekran kartı üretiyordu :) 2. bilgisayarımda 8 senelik ekran kartı var sapphire in. Fanı bile bozulmadı henüz :) sapasağlam. 3 tane daha sapphire ekran kartı kullandım ne ısınma ne bozulma hiç birşeyle karşılaşmadım. Bir adam dedi diye kötü mü oldu şimdi. Hayatımda bir kere sapphire dısında kart aldım, Asus'tu aldım garantisi bitmeden bozuldu garantiden gelince satıp tekrar sapphire döndüm.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
MSI Armor kullanıyorum ve Furmark testinde 86 derece çıkıyor, değerler konusunda pek anlamam ama kasam bile iyiyken bana sıcak geldi. Galiba şaşırdınız Armor, MSI'ın.
Soğutma konusunda dedim armorun bile soğutması yetersizken ITX yanar.

O dedi diye kabul mü edelim ?
Bu adam türkiyedeki donanım hakkında en tecrubeli ve bilgili adam şu sapphire konusundaki başka konusu da var inceleyebilirsin.

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Soğutma konusunda dedim armorun bile soğutması yetersizken ITX yanar.

Bu adam türkiyedeki donanım hakkında en tecrubeli ve bilgili adam şu sapphire konusundaki başka konusu da var inceleyebilirsin.
Adam sapphire sorunlarınızı yazın diye taraftar toplamaya çalışmış millet övgü yağdırmış :) Ön yargılı olmayın o da insan hata yapabilir. Benim her dediğime karşı çık, adam deyince tmm doğru :) Sapphire gerçekten çok çok iyi bakmayın ona ya yanlış biliyor ya yalan söylüyor. Bu kadar Net.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
Sapphirenin neden kötü olduğu yukarıda açıklandı zaten.

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Sapphirenin neden kötü olduğu yukarıda açıklandı zaten.
Dostum bırak bir adam öyle desin. Onu es geçip başka kaynaklara bak. Yurtdisi sitelere bak, on yargısız bir şekilde incik cincik ne varsa araştır kalitesiz malzeme mi kullanıyor nedir ne değildir o zaman göreceksin haklı olduğumu ;) adamın kalitesiz demesinin hiç bir bilimsel tarafı yok ben bu işin içindeyim biliyorum diyor o kadar. Neyse iyi gecinelim :)