Bilgisayar Toplama Yardım Edin Çok lazım!

Bu konuyu okuyanlar

Tellioğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamun Aleyküm Arkadaşlar.

Ben Ölye Zengin Bir İnsan Değilim. Ömrümde Bir Defalık Bir Sistem Toplayacağım Yaz Geldiğinde.Sisteme Şimdiden Karar Vermek İstiyorum. Ben Sistem Topladım , Fakat Donanımlar Birbirine Uyumlu mu Bilmiyorum.Sitelerinden Baktığım Kadarıyla Uyumlu.Eğer Yanlış Varsa Söyleyin. Bir De Ben PSU'Nun Kaç Watt Olacağını Bilmiyorum.Bi Tane PSU Var İncelemede Gördüm.Fan Kontrölcüsü Var.Çok Beğendim Fakat 1050 Watt.Fazla mı Gelir bilmiyorum Gold 80+ Sertifikası Var.Ben Size Sistemin Linklerini Atayım.
Not : OverClock Kesinlikle Yapmayacağım.Eğer Bir Parçası Bile Zarar Görürse Biterim Ben
clear.png

Ayrıca OC Hakkında Hiç Bir Bilgim yok.

Ana Kart : Gaming Serisi Olmasına Dikkat Ettim.Ayrıca Msi çok hoşuma Gitti.
Ekran Kartı : Ekran Kartının AMD Olması Benim İçin Çok Önemli. NVİDİA'dan Hoşlanmıyorum.Ayrıca Msi Olsun Dedim Çünkü Anakartla Tam uyum Sağlamasını İstiyorum.
İşlemci : İşlemci De Kesinlikle AMD Olmalı.4.0 Ghz Den Aşşağısını İstemiyorum.8 Çekirdekli Yapıya Sahip.Ramin İzin Verdiği En Yüksek Ram Hızı 1866 Mhz.Ramlari Tam 1866 Mhz Almaya Karar Verdim Acaba Sorun Teşkil Eder mi ?
Ram : CL9 Olmasa Da Bunu Almaya Karar Verdim. İşlemciye Tam oturuyor.
HDD : Bu İki Disk Arasında Kaldım. Hangisini Almalıyım ? Ayrıca SSD Almam,Çünkü Yavaş Bilgisayara Alışığım Boşuna Para Veremem.
Kasa : Kasayı Özellikle Almak İstiyorum Çünkü İçerisinde CPU için Su Soğutma İle Beraber Geliyor.Ayrıca Kablo Gizleme,Falza Harddisk Alanı, Uzun Ekran kartı Bölümü Gibi Özellikleri Var.Soğutması Da Dahil.
PSU : Geldik PSU'ya. Gerçekten Fan kontrölcüsünden Dolayı Bu Psu Yu çok İstiyorum. Ama Eve De Yüksek Fatura Gelmesini İstemiyorum. Ne Yapmam Lazım Bana Bi Yol Gösterin.

Bütçem 4000 Tl Civarı.
Ayrıca Linklere Giremeyenler için Sistem :
Ekran Kartı : MSİ R9 285 Gaming 2G GDDR5 256 bit.
Anakart : MSİ 970A Gaming.
İşlemci : AMD FX X8 8350 4.0 Ghz
Ram : Gskill Ripjawsx 16 Gb DDR 3 1866 Mhz 1.5 V CL10
HDD : WD 3.5 İnç 2TB Caviar Black SATA 3.0 7200RPM 64MB Cache
Kasa : Cooler Master CM693+Seidon 120V Sıvı İşlemci Soğutma

Ayrıca Power'ı Yüksek Alsak Faturaya Veya Donanıma Bi Eksisi Olur mu ? 80+ Gold Sertifikalı.

Yardım Edenden , Her Türlü Yorum Atandan Allah Bin türlü Razı olsun.

MR.Anonymous

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
80+ gold ile tam tersi elektrik tasarrufu edersin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kasa konusun da bence gigabyte sumo y alabilirisn.. aşırı sağlam ve kaliteli bir kasa.. zaten içerisin bir o kadar da kaliteli cougar marka power supply var.. içeriisnde 7 adet fan da çıkıyor.. bahsetmiş olduğun kasadan çok ama çok daha iyi.. incelemeni tavsiye ederim.

Duhan.Soysal

Müdavim
Reaksiyon puanı
184
16 gb ram fazla. 8 ile de günlük oyunları oynatır.

AkçakocaLı

Müdavim
Reaksiyon puanı
95
1050 w ve yüksek fiyatlı bu PSU yerine 850 W lık daha ucuz ve kaliteli bir PSU alıp Ekran kartını R9 280X yapabilirsiniz veya işlemciyi daha da yukaru çekebilirsiniz.PSU oalrak : http://www.vatanbilgisayar.com/corsair-rm-serisi-80plus-gold-850w-full-moduler-guc-kaynagi.html bunu , İşlemci olarak : http://www.vatanbilgisayar.com/amd-...16mb-onbellek-220w-32nm-islemci.html#yorumlar bunu alabilirsiniz. Yine de son karar size ait. Hangisi aklınıza yatarsa.....:mrgreen: birde 16 GB yerine 12 Gb yapın rami.Arkadaşlarında dediği gibi 8 Gb günümüzde yetiyorken.