Soru Bilgisayar temizleme programları , sizce en iyisi hangisi ? Kullanılması uygun mu ?

Bu konuyu okuyanlar

mert1516

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba , abilerim , kardeşlerim , arkadaşlarım. Herkese iyi sağlıklı günler dinlerim. :)

Bir süre önce bilgisayarımda bir problem yaşadım. Bilgisayarımı yeniden düzenledim ve sonunda geç de olsa SSD taktım. Şu sıralar gözüm gibi baktığım evredeyim, anlayacağınız. :grinning: SSD taktıktan sonra kullanılan alanı takip etmeye başladım. Başka hiçbir program, oyun vs. yüklememe rağmen kullanılan alanın yavaş yavaş kendiliğinden artmaya başladığını fark ettim. Ben de bu gereksiz dosyaları silmek ve temizlemek için uygun bir temizlik programı aramaya başladım. Karşıma tabii ki bazı isimler çıktı. CCleaner en popüleri, BleachBit, Wise Cleaner gibi.

Bütün bu internet gezinmemin arasında karşıma bu tip programların kullanılmasının zararlı olduğunu öne sürenler de çıktı. Özellikle SSD'lerin, böyle bir üstüne bir şeylerin yazılması ve silinmesiyle ömrünün azaldığını, bu tip programların genel olarak sürücülere zararlı olduğunu öne sürenler de gördüm.

Gerçekten bu tip programların böyle bir zararı var mı? Siz herhangi bir temizleme programı kullanıyor musunuz gereksiz dosyalar için? Kullanıyorsanız, hangisini tavsiye edersiniz? Sizin bu konuda düşünceleriniz ve önerileriniz nelerdir?

Şimdiden teşekkür ederim, cevaplarınız için. ?