Öneri Bilgisayar Tavsiyesi Istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

ertcls

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle Merhaba,

Aslında bir masaüstü Bilgisayar toplayacaktım fakat taşınabilir olmaması ve balkonda vs akşamları bilgisayarda takılmak zevkli olduğu için laptop almaya karar verdim.

Ben Bilgisayarı daha çok arkadaşlarla oyun oynamak için alacağım oynayacağım oyunlar ise genellikle e spor oyunları (csgo,valorant vs) ancak bunun yanında fortnite gibi battle royal oyunları da oynayacağım ayrıca photoshop Adobe gibi programları da kullanacağım ve oyunu sıklıkla oynayacağım.bakımları vs yapıldığında gıcır gıcır çalışacak ısınma vs sorunu yapmayacak ve yarıda bırakmayacak bir laptop istiyorum yani sağlam bir şey ancak tüm bunların yanında bütçem belki çok yeterli olmayabilir.

Bütçe:max 7000

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982

ertcls

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bunları almaktansa iyi bir masaüstü toplanır bence. @ertcls bence masaüstünü seçin. 7K bütçede alacağınız laptopta iyi oyun performansı alamazsınız diye düşünüyorum. Ama illa laptop derseniz, buyrun.
Yani haklısınız ancak laptopu şöyle kucağıma alıp video izlemenin de keyfi başka :D

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612
Bunları almaktansa iyi bir masaüstü toplanır bence. @ertcls bence masaüstünü seçin. 7K bütçede alacağınız laptopta iyi oyun performansı alamazsınız diye düşünüyorum. Ama illa laptop derseniz, buyrun.
İyi de senin attığında 3700U var benim attığımda 5700U var nasıl oluyor bu iş ben anlamadım. Huawei olunca ek performans mı geliyor :D Ekran kartı berbat dediğin MX350 de Ryzen 3700'ün Vega'sından iyi bir ekran kartı. Laptoplar hakkında bilgin yok sanırım. "O paraya masaüstü toplanır" kafasındansın.

Post'un sahibi arkadaşa,
MX350 - Ryzen 3700U - Ryzen 5700U gaming testlerini izle. U serisi işlemciler güç tasaruflu işlemciler. Bu arkadaş masaüstü işlemcisiyle karıştırıyor olabilir. 3500U - MX230 laptop kullanıyordum ben. 3700U ekran kartsız laptop ile kafa kafaya bir cihazdı. MX350 ve i5 kombinin 3700U'dan oyunlarda 2 kat daha iyi çalışacağaını düşünüyorum. Yine de karar senin. Ryzen alacaksan da 3700U huawei almak yerine yeni nesil 5700U laptoplara bak.

Vincenzoo

Asistan
Reaksiyon puanı
195
Dostum merhaba, henüz alımı gerçekleştirmediysen direkt olarak indirimde olan şu cihazı tavsiye ederim;

200 lira kadar bütçeni aşman gerekecek ancak en nihayetinde Gaming bir cihaza sahip olacaksın. Oyun için alacaksın, oyuncu bilgisayarı olsun. o yüzden 8 GB ram - 256 gb hafıza gibi detaylara takılmaman taraftarıyım, bu parçalar daha sonradan da yükseltebileceğin komponentler. Amacın cpu ve gpu'yu üst düzey almak olsun. Dediğim gibi bütçene uygun gaming modelden bahsediyoruz. performans konusunda da sıkıntı yaşamayacağın aşikar.

ertcls

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dostum merhaba, henüz alımı gerçekleştirmediysen direkt olarak indirimde olan şu cihazı tavsiye ederim;

200 lira kadar bütçeni aşman gerekecek ancak en nihayetinde Gaming bir cihaza sahip olacaksın. Oyun için alacaksın, oyuncu bilgisayarı olsun. o yüzden 8 GB ram - 256 gb hafıza gibi detaylara takılmaman taraftarıyım, bu parçalar daha sonradan da yükseltebileceğin komponentler. Amacın cpu ve gpu'yu üst düzey almak olsun. Dediğim gibi bütçene uygun gaming modelden bahsediyoruz. performans konusunda da sıkıntı yaşamayacağın aşikar.
Çok güzel aslında ama 7k max oluru yani bilemiyorum ama bütçe arttırabilirsin kesinlikle bakarım çok teşekkür ederim

ra's al ghul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Öncelikle Merhaba,

Aslında bir masaüstü Bilgisayar toplayacaktım fakat taşınabilir olmaması ve balkonda vs akşamları bilgisayarda takılmak zevkli olduğu için laptop almaya karar verdim.

Ben Bilgisayarı daha çok arkadaşlarla oyun oynamak için alacağım oynayacağım oyunlar ise genellikle e spor oyunları (csgo,valorant vs) ancak bunun yanında fortnite gibi battle royal oyunları da oynayacağım ayrıca photoshop Adobe gibi programları da kullanacağım ve oyunu sıklıkla oynayacağım.bakımları vs yapıldığında gıcır gıcır çalışacak ısınma vs sorunu yapmayacak ve yarıda bırakmayacak bir laptop istiyorum yani sağlam bir şey ancak tüm bunların yanında bütçem belki çok yeterli olmayabilir.

Bütçe:max 7000
Dostum Selamlar;
Malesef Dolar kuru artmaya devam ediyor. Bu fiyatlara da yansımaya başladı. Bence elini çabuk tutup modeli belirlemelisin. Yorumlarda dikkatimi çeken bir model var. Fiyat/Performans olarak en iyi sistem gibi duruyor. Bütçeni +200 TL daha yukarı çekersen Acer'ın 10300H'lı modeli kaçmaz gibi duruyor. O fiyatlara U serili modeller ya da ekran kartsız modeller alınabilirken Acer'ın modelinde hem performans işlemcisi kullanılıyor hem de GTX Ekran kartı ile geliyor.

WalkerCyborgCK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18

Bence @Vincenzoo tavsiye ettiği model fazlası ile işinizi görecektir. Tam bir F/P model bulmuş ben de şöyel bir baktım da döviz kurları artarken bence sen 200₺ bütçe arttır ve GTX1650 ekran kartı, i5 10300H işlemcisi olan bu modeli kaçırma derim. Acer'ın Aspire kasaları da gayet kasa yapısı olarak güzeldir. :)

fleimkepa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16

Hocam selamlar daha önce denk geldiğim bir modeli paylaşayım seninle, bu fiyat aralığındaki en iyi ürünlerin başında geliyor istediklerini karşılayacaktır

efemurato

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,044

Hocam selamlar daha önce denk geldiğim bir modeli paylaşayım seninle, bu fiyat aralığındaki en iyi ürünlerin başında geliyor istediklerini karşılayacaktır
9. Nesil artık alınmaz.
Casper çöp zaten.

Acer 10300H + 1650 sistem daha iyi.

yerlisiyim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9

hocam selamlar, cihazdan ziyade neler önerilmişe bakmaya geldim, GTX1650 ekran kartı, i5 10300H işlemci ile sanırım en mantıklısı bu duruyor gibi, aman dikkat et lütfen fiyatların ciddi artacağı konuşuluyor elektronikte ,umarım işini çözersin en kısa sürede

Seravdag

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Tavsiyelere bir baktım da oyun için alabileceğin cihazlar arasında @Vincenzoo nun tavsiyesi gayet iyi. Fiyatlari biraz takip edersen sürekli değişiklik gösteriyor zaten haftalık bazda. 200 TL dusedebilir artadabilir. Almadiysan takipte kalmani onerebilirim.

aykutgemlik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8

@Vincenzoo ya katılıyorum cpu ve gpu max da tut hafıza zaten ihtiyacın oldukça arttırabileceğin şeyler. 200 tl de çıkılabilir bir rakam bu açıdan baktığında ??