Bilgisayar sadece batarya ile açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

erkt89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba
Sorunumu adım adım anlatmak isityorum

Öncelikle dün gece bilgisayarıma bira döküldü ve bilgisayar kendi kendine kapandı hemen.

Daha sonra açmayı denedigimde açılmadı ve ben de gece boyu kurumaya bıraktım

Sabah uyandıgımda bilgisayarı açtıgımda "cmos power failure" hatasını gördüm ve bilgisayarı kapattım

Aksam tekrar bilgisayarı açtıgımda ise batarya ve fiş beraber takılı iken açılmadı.

Daha sonra sadece batarya ile açmayı denedim açılmadı

En son olarak bataryayı çıkarıp sadece fişe takılıyken açmayı denedim ve açıldı

Daha sonra çalısır vaziyette bataryayı taktıgımda ise bilgisayar 1 saat çalıştı sonra kendini kapattı (bu esnada çalışırken fişi çıkardım ve batarya ile de birlikte normal biçimde çalışmaya 10-15 dk devam etti ve ve fişi geri taktım)

Kendini kapattıktan sonra sadece fiş ile açmaya çalıstım önce açılmadı 1 saat sonra denedim bu sefer çalıştı.

Sadece fiş ile çalıştıgında herhangi bir kendi kendine kapatma sorunu olmuyor.

Not: Ayrıca bilgisayar kapalı iken bataryayı taktıgımda şarj oluyor ışıgı yanmıyor

Not2: Bataryam 0 sayılır satın alalı 1 ay oldu

Ana kartla ilgili bir sıkıntı olabilir diye düşünüyorum. Görüşünüzü belirtirseniz sevinirim.

Bilgisayarım Dell Inspiron 5010

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Batarya'nın bağlantı yerlerine veya ona bağlı slotlar zarar görmüş. Keşke döküldüğü anda açıp silseydiniz ve kurutsaydınız. Teknil bilgisi olan birine gösterseniz iyi olur anakart yanarsa geçmiş olsun derim .

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Kendi gorusum bataryanin yanlis kutuplarinin birbirine degmesi sonucu bilgisayarda ısı olusuyor bu isida bir sure sonra kapanmasina sebep oluyor . Eger bilgisayari daha fazla pil ile kullanmaya israr edersen bilgisayara daha buyuk zararlar verebilirsin ..

Tufra Çakır

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oncelikle benimde bilgisayarım dell inspron n5010 benimde bataryam takılı değil takılı olduğu zaman bilgisayar açılmıyor o yüzden bataryasiz kullanıyorum. Şarj işareti bende gözüküyor ama olmuyor sorun be bilmiyorum