Bilgisayar Performansım Düştü

Bu konuyu okuyanlar

utkutorunoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asus x509jb-ej018 ( nvidia mx110 ekran kartı,intel i5 1035G1 CPU, 256 gb ssd, 20gb ram) dizüstü bilgisayarım var.
aldığım ilk 1 ay boyunca sorunsuz gta5,valorant gibi oyunları oynuyordum ancak tatile gidip geldikten sonra bilgisayarımın performansı aşırı derecede düştü. Ve bırakın valorant gta5 i, düşük oyunları bile zor kaldırır oldu. sebebi nedir yardımcı olursanız sevinirim. (bilgisayarı tatile götürmüştüm orda da hava baya sıcaktı ondan olabilir mi acaba?)

Egemen Kaya

Asistan
Reaksiyon puanı
185
Siz tatildeyken oynadığınız oyunlara güncelleme gelmiştir. Valorant'a arada bir güncelleme geliyor ama GTA 5'e online'ı yüzünden neredeyse her hafta güncelleme geliyor. 256GB SSD'nizin olduğunu söylüyorsunuz. SSD'ye çok yük bindirdiyseniz bilgisayarınızın performansının düşmesi normal.

utkutorunoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Siz tatildeyken oynadığınız oyunlara güncelleme gelmiştir. Valorant'a arada bir güncelleme geliyor ama GTA 5'e online'ı yüzünden neredeyse her hafta güncelleme geliyor. 256GB SSD'nizin olduğunu söylüyorsunuz. SSD'ye çok yük bindirdiyseniz bilgisayarınızın performansının düşmesi normal.
sadece valorant gta değil ki minecraft bile kasıyo. ssd de 140 gb falan boş alan var. hdd olmadığı için ssd ye yükleme yapabiliyorum

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959
SSD dolduğu zaman neredeyse hiç bir güç kaybı olmuyor.

Egemen Kaya

Asistan
Reaksiyon puanı
185
SSD dolduğu zaman neredeyse hiç bir güç kaybı olmuyor.
Apacer Panther AS340 240GB SSD model SSD kullanıyorum. SSD'de az alan vardı ve farkında değildim, Sims 4 yükledikten sonra SSD'de 3 - 4 GB kadar bir alan kaldı ve bilgisayarım aşırı kastı. Sims 4'ü zor sildim.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959
Apacer Panther AS340 240GB SSD model SSD kullanıyorum. SSD'de az alan vardı ve farkında değildim, Sims 4 yükledikten sonra SSD'de 3 - 4 GB kadar bir alan kaldı ve bilgisayarım aşırı kastı. Sims 4'ü zor sildim.
SSD'den SSD'ye değişiyor o zaman. Bende Crucial BX500 240GB SATA SSD var. Doldurmama rağmen hiç bir değişiklilik olmadı. :)