Bu konuyu okuyanlar

ibrahim091907

Öğrenci
Katılım
29 Ağustos 2018
Mesajlar
10
Reaksiyon puanı
0
Puanları
3
Yaş
22
Bilgisayar Mühendisliğinde hangi alanda gelecek var?
Bilgisayar Mühendisliğinde Hangi Alana Yönelmeliyiz?
Bilgisayar Mühendisliği iş imkanları?
Bilgisayar Mühendisi İş Bulabilirmi ? bu meslekte iş yok diyenler haklı mı?
 

ugurz

Öğrenci
Katılım
20 Ağustos 2018
Mesajlar
10
Reaksiyon puanı
8
Puanları
3
Yaş
24
1) Sanayileşme devrinden çıkıp, teknoloji devrine gidiyoruz. 10 yıl sonra neler olur bilemeyiz ama teknolojisi, yazılımı, donanımı iyi olan ülke her zaman zirvededir. Yazılım geleceğin vazgeçilmezi.
2)
Alanı kendine göre ayarlamalısın. Yazılım mı istiyorsun? Donanım mı ? veya Ağ Hizmetleri mi ? Bu bilgisayar mühendisliği dallarının sadece 3 tanesi birçok alt dalı var. Hangisine daha çok yatkınsanız ona yönelin. Bunu güzel araştırın.
3) Bilgisayar mühendisinin iş imkanı gerçekten bireyin kendini ne kadar geliştirdiğine bağlı bir olay.. Mühendis olmuş ama hiç bir şey bilmiyor ise ???? Kendinizi alanda geliştirirseniz, çok rahat şekilde iş imkanı sağlanılacaktır. Düşünsenize yapay zeka ne kadar gelişti. Bundan 10 yıl sonra neler neler olur. Her geçen gün teknolojide gelişme söz konusu.
4) Bilgisayar mühendisinin ne iş yaptığını bilmeyen insanlar bunu kolaylıkla dile getirebilir. Bilgisayar mühendisliğinde çok iş var, kesin mühendis ol, diyen çok çok az insan vardır.. Daha çok insanların aklına bilgisayar mühendisi denilince ya bilgisayar tamircisi yada internet cafe yöneten ne biliyim daha basit bir fikir geliyor. Halbuki bilinmiyor ki her alanda mühendisliğin parmağının olduğunu. Kullandıkları telefon bilgisayar televizyon yada akla gelecek her türlü elektronik cihaz, çamaşır makineleri vs. bunlar direk olmuyor. Bir yazılım sonucu ortaya çıkan şeyler. Bunlar dışarıdan çok basit gözükse de içeriden gerçekten zordur.
 

Son mesajlar

Üst