Bilgisayar mühendisliği öğrencisi için laptop önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Emirhangenc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bilgisayar mühendisliği okuyorum, önerebilceğiniz laptoplar var mı. Bütçe farketmiyor. Macbook pro düşünüyorum ama sizin de önerilerinizi dinlemek isterim.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Eğer oyun oynamayacağım dersen M1 işlemcili MacBook Pro-Air, oyun oynayacağım dersen belirteceğin bir fiyata göre ürün önerebilirim.

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760

Emirhangenc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Aslında sadece bilgisayar mühendisliği için değil, hem yazılım hem bilgisayar müh için bir laptop arıyorum.

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Omen 15 yada M1 İşlemcili Macbook alabilirsiniz diye düşünüyorum.

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
Ben de Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. MacBook Air 2017 kullanıyorum 2,5 yıldır. Memnunum hiçbir sorunum olmadı. Sadece benimkinin biraz işlem gücü düşük olduğundan mesela XCode'da yanda sanal olarak iPhone çalıştırmak bilgisayarı yoruyor biraz. Fakat bu durum Pro modellerde ve M1'li modellerde olmaz. Bunu dışında çok çok çok özel bazı programlar var donanımla ilgili onların Mac versiyonu bulunmuyor. Ama Java kod yazarım derseniz program mevcut. C# derseniz her türlü Visual Studio programları çalışıyor. Windows'a ihtiyacınız yok denebilir. Virüs derdi yok, bilgisayarım bozuldu derdi yok. Tek derdiniz kod yazmak olacak. Kesinlikle MacBook almanızı öneririm. Bütçenize uygun en yüksek fiyatlı MacBook'u tercih edebilirsiniz. MacBook'larda hafıza ve RAM'i en yüksek seçebilirseniz faydanıza olur.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Aslında sadece bilgisayar mühendisliği için değil, hem yazılım hem bilgisayar müh için bir laptop arıyorum.
Bu noktada olay bölümün değil, oyun oynayıp oynamayacağın. Ben bilgisayar müh. son sınıf öğrencisiyim. Eğer oyun oynamayacaksan rahatlıkla M1 MacBook Pro alabilirsin.

Emirhangenc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Peki macbook pro i5 işlemcisi mi daha iyi macbook pro m1 mi?