Yardım Bilgisayar Mühendisi olmak istiyorum

Sorumeraklisi

Öğrenci
10 Mayıs 2024
6
1
3
Mezuna kalıp bilgisayar mühendisi okumak istiyorum. Üniversiteyi kazanınca kendimi geliştirmek için ne yapmam gerekiyor?

barisbiyik

Profesör
Emektar
23 Ocak 2024
1,761
62
1,997
1,658
Mezuna kalıp bilgisayar mühendisi okumak istiyorum. Üniversiteyi kazanınca kendimi geliştirmek için ne yapmam gerekiyor?
Projeler yapman gerekiyor... Ve hangi dilde kendini geliştiriyorsan bağlantılı olan dilleride yavaştan öğrenmeye çalış(İlk önce yöneldiğin dili iyi seviyede öğren ondan sonra) Ben ilk başta otellerin web sitelerini yapıyordum sende etraftaki işletmelerin sitelerini yapabilirsin. Veya alanın neyse uygulama olur oyun olur.

eilhanzy

Profesör
25 Mart 2019
4,669
1
7,870
708
19
Projeler yapman gerekiyor... Ve hangi dilde kendini geliştiriyorsan bağlantılı olan dilleride yavaştan öğrenmeye çalış(İlk önce yöneldiğin dili iyi seviyede öğren ondan sonra) Ben ilk başta otellerin web sitelerini yapıyordum sende etraftaki işletmelerin sitelerini yapabilirsin. Veya alanın neyse uygulama olur oyun olur.
Senin yorumuna katılıyorum, kolaylık olacaktır.

Bununla birlikte bilgisayar bilimiyle ilgili bazı şeyleri de öğrenirsen (mesela bilgisayarın çalışma prensibi, işletim sistemleri türevleri ve çalışma prensibi vb.) çok kolay geçebilir bilgisayar mühendisliği. Biliyorsundur belki bilgisayar mühendisliği, bilgisayar biliminin ta kendisini ve elektroik mühendisliğinın bazı dallarını içeren bir bölüm. Bu arada ben de bilgisayar mühendisliğine hem sınav olarak ve hem de bilgi olarak hazırlanıyorum. Başarılar dilerim. 👍