Bilgisayar Macun Değişimi Ve Temizliği Kaç Tl Tutar?

Bu konuyu okuyanlar

durmayann

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,203
Bilgisayar alındığından beri yani 1 seneyi aşkın süredir hiç temizlenmedi ve normal kullanımda bile ısınıyor ve fan kısmında ne soğuk ne de sıcak hiçbir hava akışı yok. Oyun oynarken 103 derecelere kadar gördüm o yüzden bilgisayarcıya göndermeye karar verdim. Bu işlem ortalama fiyat olarak ya da minimum kaç TL tutar?

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
50 TL. Sadece bir termal macun alın, fanı ise yerinden çıkarıp süpürge ile temizleyin. Termal macun Arctic MX4 veya Mastergel Pro olmalı.

durmayann

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,203

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,927
Bilgisayar alındığından beri yani 1 seneyi aşkın süredir hiç temizlenmedi ve normal kullanımda bile ısınıyor ve fan kısmında ne soğuk ne de sıcak hiçbir hava akışı yok. Oyun oynarken 103 derecelere kadar gördüm o yüzden bilgisayarcıya göndermeye karar verdim. Bu işlem ortalama fiyat olarak ya da minimum kaç TL tutar?
En az 50 TL, en fazla ise 100 TL almaları gerekiyor.

xScaryNight

Asistan
Reaksiyon puanı
73
Ben 1 ay önce yaptım termal macun değiştirdim ve içindeki kiri tozu temizledi adam 80 TL aldı kaliteli termal macun kullandı color master

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Fevzi agam temizleme işi 30 desek macun 50 diyebiliriz.
Git kendin temizle.Adama sadece macun sür de.30 lira cepte
Sonra o 30 lira ile bir tane 2, el bir fan al.Tak bilgisayara o 103 sayısına'' eyyyyyy 103 sen kimsin ya ?'' de düşsün.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,597
103 derece ne doğalgazı filan kapat ev bilgisayarla ısınsın. Şaka bir yana termal macun değişimi yapılmalı. Yapılabiliyorsa fan arttırılmalı. Tozlardan kendin temizleyebilirsin evde ama istersen bilgisayarcıda yapar. Kaç para alır bilmiyorum benimki ücretsiz yapıyordu.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Bilgisayarcı 100 TL'den fazla alır diye düşünüyorum. Evde temizlemek çok daha mantıklı olur.

durmayann

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,203
Fevzi agam temizleme işi 30 desek macun 50 diyebiliriz.
Git kendin temizle.Adama sadece macun sür de.30 lira cepte
Sonra o 30 lira ile bir tane 2, el bir fan al.Tak bilgisayara o 103 sayısına'' eyyyyyy 103 sen kimsin ya ?'' de düşsün.
Pc laptop ama kendim birşey yapmam ya kızar annemgil.
103 derece ne doğalgazı filan kapat ev bilgisayarla ısınsın. Şaka bir yana termal macun değişimi yapılmalı. Yapılabiliyorsa fan arttırılmalı. Tozlardan kendin temizleyebilirsin evde ama istersen bilgisayarcıda yapar. Kaç para alır bilmiyorum benimki ücretsiz yapıyordu.
Kasa olmadığı için açamam kendim neyse 50-100 arası birşey tutar biliyorum.
Bilgisayarcı 100 TL'den fazla alır diye düşünüyorum. Evde temizlemek çok daha mantıklı olur.
Laptop olduğundan kendim açamamam.
Vijdan meselesi ya emeksiz zahmetsiz bir iş gel fevzi ben senden para da almayacağım iskenderun a gel :)
Büyük olsaydım gelirdim ama teşekkürler niyet de önemli sonuçta. :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

103 derece ne doğalgazı filan kapat ev bilgisayarla ısınsın.
İnsafsız sadece kendini ısıtıyor sadece sol taraf ısınıyor o yüzden ben faydalanamıyorum. :D

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Pc laptop ama kendim birşey yapmam ya kızar annemgil.

Kasa olmadığı için açamam kendim neyse 50-100 arası birşey tutar biliyorum.

Laptop olduğundan kendim açamamam.

Büyük olsaydım gelirdim ama teşekkürler niyet de önemli sonuçta. :)

İnsafsız sadece kendini ısıtıyor sadece sol taraf ısınıyor o yüzden ben faydalanamıyorum. :D
O halde cidden gidip Pc'ciye yaptıracaksın işini.Yanında dur.Parça marça söker''RaM KaSTıRıYOrDu ÇıkArTtIm eheueheue'' yapabilir.

xScaryNight

Asistan
Reaksiyon puanı
73
illa termal macun mu olcak çok pahalı gerek yok 60 tl vermeye evde vardır colgate signal falan ondan sür
Kardeşim sen bu siteye lak lak etmeye mi geldin az ciddi ol çeki düzen ver kendine adam ciddi bı soru da yardım alıyor bilgi ediniyor cıvıtma.

Dayı sen gitsene seni çağırıyorlardı aşağıdan boşa anons yapmasınlar kafam karışıyor sonra.
Kanka o adamı her forumda görüyorum işi gücü şaka yalan dolan milleti trollemek inanma ona dış macunu da sürmeye kalkma elin yatkın değilse hiç uğraşma anlayan birinden yardım al

Hollywoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,462
Laptop kullanıyorsanız mutlaka bilgisayarcıya yaptırın. Yaptıracağınız sıra da hangi macunu süreceğine dikkat edin ama ucuza kaçıp sizden fazla miktarda alabilmek için 5 TL lik macun sürüp belki 10 20 TL ister. Kendim değiştireceğim derseniz termal macun olarak Arctic MX-4 alabilirsiniz veya aynı markanın MX-2 modelini. Tamamen bütçenize göre değişir 50 TL lik macun da var 200 TL lik te.

durmayann

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,203
Kardeşim sen bu siteye lak lak etmeye mi geldin az ciddi ol çeki düzen ver kendine adam ciddi bı soru da yardım alıyor bilgi ediniyor cıvıtma.

Kanka o adamı her forumda görüyorum işi gücü şaka yalan dolan milleti trollemek inanma ona dış macunu da sürmeye kalkma elin yatkın değilse hiç uğraşma anlayan birinden yardım al
O kadar aptal değilim ama yine de teşekkür ederim.
Laptop kullanıyorsanız mutlaka bilgisayarcıya yaptırın. Yaptıracağınız sıra da hangi macunu süreceğine dikkat edin ama ucuza kaçıp sizden fazla miktarda alabilmek için 5 TL lik macun sürüp belki 10 20 TL ister. Kendim değiştireceğim derseniz termal macun olarak Arctic MX-4 alabilirsiniz veya aynı markanın MX-2 modelini. Tamamen bütçenize göre değişir 50 TL lik macun da var 200 TL lik te.
Bilgisayarcıya vereceğim ortalama 5-6 ay götürse beni yeter. 100-120 TL verebilirim toplam işleme.

AnaBacıVokke

Asistan
Reaksiyon puanı
193

Çok merak ediyom beni hangi forumlarda gördün her forumda görüyom dedin ya eğer bu nickte başkalarını gördüysen onlar ben değilim bu tek hesabım

GunShot

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Becerirsen kendin yapabilirsin.şahsen her ay bilgisayarımı temizlerim ve her temizlediğimde birsürü toz çıkar. Sen 1 yıldır temizletmemissin halini düşünemiyorum.

Alex4883

Doçent
Reaksiyon puanı
255
Eğer cihaz 80 dereceyi geçerse sakın tamir ettirmeden kullanmayın

durmayann

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,203
Becerirsen kendin yapabilirsin.şahsen her ay bilgisayarımı temizlerim ve her temizlediğimde birsürü toz çıkar. Sen 1 yıldır temizletmemissin halini düşünemiyorum.
Eğer cihaz 80 dereceyi geçerse sakın tamir ettirmeden kullanmayın
Bugün verdim yasakları duyunca. Normal kullanımda 100 dereceleri gördüm artık. Sonuna kadar sabrettim ama dün tamam götürüyorum hazır yasaklar geliyorken dedim ve bugün kalkınca gittim. Akşam üzerine yaptı ve 100 TL para aldı. Isıdan dolayı termal silikonlar yanmış. Şu an lol'ü denedim fpslerim düzelmiş sanırsam. Csgo'da da problem yaşamazsam problem yoktur. :)
Şaka maka onlar da yandıysa 6 ayda bir temizleteyim ben. :D